کاربرد انواع تاسیسات ساختمانی >بلاگ >اسکوجم

استفاده از بهترین متریال موجود در بازار مانند کابل برق، لوله های آب، شیر آلات، پوشش عایق مناسب، داکت ها و اجزای ریزو درشت دیگری که هریک از اهمیت ویژه ای برخوردارند، و از همه مهمتر نحوه ی اجرای آنها می باشد. نکته جالب و حائز اهمیت در این میان اینکه، تاسیسات ساختمانی هم مانند همه زمینه های دیگر، دستخوش تغییراتی در جهت هوشمند شدن کرده اند و امروز شاهد وجود تکنولوژی های پیشرفته در تاسیسات برق، حرارتی و برودتی، سیستم فاضلاب و بهداشت و … همچنین، جهت محاسبه سایز لوله های فاضلاب نیز مقدار DFU را از جدول مربوطه استخراج نموده سپس با توجه به شیب لوله و DFU تععن شده، سایز لوله بدست می آید. مساحت لازم در جهت مقطع عمودی که تعیین کننده کف تا سقف چاه است. انواع مختلف آسانسور با ظرفیتهای مختلف موجود است که بنا به نوع ساختمان در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان مورد استفاده واقع میشود. خدمات فنی و تاسیسات کار پر هزینهای است و علاوه بر آن ممکن است به دیگر بخشهای ساختمان نیز آسیب رسانده و هزینه پشت هزینه باشدو همینطور زمان و انرژی زیادی از ساکنان بگیرد.

بدین ترتیب هر زمان که ساکنین ساختمان را ترک کنند، سیستم از کار افتاده و تا حد زیادی از مصرف بی رویه انرژی جلوگیری میشود. دفع فاضلاب ساختمانی با هدف جلوگیری از شیوع بیماریهای مختلف و افزایش سطح بهداشت زندگی شهری در ساختمانها حائز اهمیت است. عموما سیستم فن کوئل باعث کنترل جداگانه درجه حرارت هر فضا و جلوگیری از انتقال آلودگی بین اتاقها می شود. مدیریت تأسیسات ساختمان به دو بخش اصلی تقسیم می شود: مدیریت تاسیسات سخت و مدیریت تاسیسات ساختمان نرم. در این مقاله به بیان چک لیستی از مهمترین نکات اجرایی ساختمان در بخش تاسیسات مکانیکی برای طراحان، مهندسان تاسیساتی و سازندگان پروژه های ساختمانی پرداخته ایم. فوری کار یک سایت ساختمانی فعال در زمینه نیازمندی های ساختمان و تبلیغات ساختمان می باشد که شبکه ای بهم پیوسته از استادکاران، پیمانکاران و کارفرمایان ساختمانی را گردهم آورده است و می تواند در هر مرحله ای از پروژه های ساختمانی از جمله ساخت و ساز، نوسازی، بازسازی ساختمان، خرده کاری، تاسیسات و تعمیرات منازل مشاور و مجری کارهای ساختمانی شما باشد. یکی از تاسیسات بسیار ضروری برای هر ساختمانی، سیستم گرمایشی و سرمایشی است.

یعنی فقط نباید به مرغوبیت تاسیسات در زمان اجرا توجه کرد، بلکه هر نوع سیستمی برای انکه بتواند به نحو احسن به کار خود ادامه دهد، حتما نیاز به مراقبت و سرویس خواهد داشت. تاسیسات الکترونیکی برخلاف تاسیسات مکانیکی ساختمان از ترموستاتهای قدیمی استفاده نمیکنند. در ساختمان های با ساخت جدید از این امکانات استفاده میشود. وجود آرامش مستلزم آسایش و راحتی می باشد و تکنولوژی آماده کمک به آسایش بشر در ساخت خانه های مجهز با امکانات مختلف می باشد. تمامی طراحیهای انجام شده برای این بخش باید کاملا دقیق و اصولی انجام گیرند تا هم ساختمان طول عمر بالایی داشته باشد، هم این که افراد حاضر در آن به هیچ مشکلی برخورد نکنند و زندگی راحتی داشته باشند. معنای بکارگیری مناسب از تمامی امکانات تاسیساتی و امکانات مهندسی است. امروزه علم و تکنولوژی در تمامی شاخه ها به سرعت در حال پیشرفت است. گرمایش از کف امروزه در بسیاری از منازل اجرا میگردد و به همین دلیل نیاز است تا در مراحل انجام تاسیسات ساختمان به آن توجه کافی گردد. تاسیسات ساختمانی بطور کلی به دو دسته قابل تقسیم است: تاسیسات الکتریکی و تاسیسیات مکانیکی ساختمان. ساختمان هایی که از تاسیسات مناسبی برخوردار نیستند امکان ایجاد شرایط آسایش مورد نیاز برای ساکنان خود را نخواهند داشت و توجه سازندگان به این مهم بسیار قابل توجه می باشد.

انواع تاسیسات ساختمانی بهداشتی مانند آب و فاضلاب. سیستم آبرسانی ربه سمت بالا است و سیستم فاضلاب رو به پایین گردش میکنند. در سیستم فاضلاب سرویسهای بهداشتی به خاطر افتراق ضایعات در لولهها، گازی متصاعد میگردد. به همین خاطر لولهکشی باید بادوام و باکیفیت باشد تا عمر تاسیسات ساختمانی نیز افزایش یابد. تاسیسات سختمان به معنای کلی، استفاده از امکانات تاسیساتی و مهندسی موجود و به روز را شامل میشود که کمک میکند تا ساکنان و افرادی که در ساختمان حضور دارند، زندگی راحت و آسودهای داشته باشند. این تاسیسات ساختمانی کیفیت زندگی شهری را به شدت افزایش میدهد و رفاه و آسایش را برای افراد به ارمغان میآورند. ماهیت آن موجب میگردد تا وضعیت رفاهی برای کسانی که در یک ساختمان زندگی میکنند ایجاد گردد و در رفاه باشند. به عبارت ساده تر، کنترلر در تاسیسات ساختمان با در اختیار داشتن متغیرهای گوناگون از جمله، دما ، رطوبت، فشار، زمان و تنظیماتی که توسط کاربر انجام می گیرد کنترل یک سیستم گرمایشی یا سرمایشی ، عبور و مرور و هزاران کار دیگر را در اختیار می گیرد. در مجموع باید گفت که برای تاسیسات ساختمان در وهله اول باید پلنی کامل از ساختارساختمان داشته باشید. تأسیسات سرمایشی مرسوم که در حال حاضر مورد استفاده است مانند کولرآبی یا هوشمند، انواع متفاوت کولرگازی و اسپیلت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید