کاربرد انواع تاسیسات ساختمانی >بلاگ >اسکوجم

با توجه به شرایط موجود کنونی در جامعه و عدم وجود ثبات در بازار مخصوصا نوسانات فراوان در بازار مسکن اقدام به کار ساخت و ساز کاری پر ریسک می باشد. عمده ترین مشکل در تاسیسات الکتریکی چه در بخش دیزاین و جه در اجرا عدم استفاده از مهندسین مجرب تاسیسات و ارائه نقشه های نهایی کار هست به این علت که در مراحل اولیه کار، نقشه های درخواستی برای صدور جواز ساختمان نیاز به دقت بالایی ندارد، برخی همین نقشه های اولیه تاسیسات را تا انتهای کار اجرا می کنند که عملا گرفتاری های جدی در زمینه نظارت و همینطور در متراژ بالای 2000 متر بحث نظام مهندسی را نیز در پی دارد. تاسیسات ساختمانی عبارت از استفاده مطلوب از کلیه امکانات شرکت های تاسیساتی و مهندسین مکانیک، برق، عمران ومعماری جهت احداث سیستم های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع ، گاز، آب، برق، تخلیه فاضلاب، علائم هشدار دهنده، تماس تلفنی، ارتباط بین داخل و خارج ساختمان و حمل و نقل بین طبقات با استاندارد و کیفیت مطلوب می باشد. شرکت های تاسیساتی توسط مهندسین و کارشناسان مجرب به محاسبه و اجرای دقیق می پردازند بنابراین باعث ایجاد ایمنی، زیبایی ،استحکام و افزایش عمرمفید ساختمان می شوند . زیرا ممکن است در اثر ایجاد گرما باعث بروز آتشسوزی در ساختمان شوند.

از آن جایی که این خدمات ممکن است با کارهایی مثل کنده کاری و خراب کردن دیوار و زمین در نقاط مختلف همراه باشند، از حساسیت بالایی برخوردار هستند، چرا که اگر کنده کاریها و عایق بندیها و … ایزولاسیون تاسیسات حرارتی هم باید به گونهای انجام شود که مانع از پرت حرارتی شود، بدین منظور باید تک تک لولهها عایق حرارتی شوند. بدین منظور باید سرویسهای دورهای صورت بگیرد تا عمر تاسیسات ساختمان افزایش پیدا کند و در صورت معیوب بودن، عیب برطرف شود تا آسیب گستردهتر نشود و یا از آسیب جلوگیری شود. پس سعی میکند تا با مهارت کافی به برطرف کردن کامل مشکل به صورت عمقی بپردازد. تست هیدرولیکی پس از اجرای هر یک از سیستمهای فاضلاب (لولهکشی آب سرد و گرم)، سیستم حرارتی شوفاژ، فن کویل و غیره با فشار کار لازم و استاندارد نیز برای کسب اطمینان از چگونگی کارکرد و تحمل فشار هر یک از این سیستمها دارای اهمیت ویژهای است. بنابراین با کمک تاسیسات بهداشتی در ساختمان آب شرب وارد ساختمان شده و مواد فاضلابی جمع شده در لوله های فاضلاب از ساختمان خارج می شوند.

شرکت های تاسیساتی وظیفه دارند با کمک کارشناسان و مهندسان، دقیقاً تاسیسات ساختمانی را محاسبه و اجرا کنند. بعنوان مثال برای گرمایش واحد های مشکونی ساختمان ها می تواند از سیستم مرکزی موتور خانه و از پکیج های مجزای ساختمانی و از فن کوئل ها استفاده نمود. شما میتوانید برای بهرهمندی از خدمات تاسیسات ساختمان با کارشناسان معرفی شده در استاده تماس بگیرید. هزینه تاسیسات ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسته به طریقه انتقال وگازرسانی دستگاه ها در این تاسیسات مختلف اند. اجزاء مختلف تاسیسات پله برقی عبارتند از: پلتفرم های بالا و پایین که قسمت های حفاظ را در خود جای می دهند و همچنین موتور، گیربکس وپله ها. از هنگام ورود به ساختمان یعنی همان زمانی که دکمه کنترل دربازکن برقی را میزنیم و درب پارکینگ باز میگردد، خدمت سیستم برق به ما شروع و تا شب هنگام که در بستر آرمیدهایم و هشداردهندههای ایمنی را روشن کردهایم همچنان از این خدمت بهرهمندیم پس آن را جدی بگیریم. پس از انجام عملیات مربوط به فرش کف، قرنیزها اجرا میشود. با این حساب، اطلاع از تاسیسات ساختمان، بخش مهمی از دانش شما درباره اصطلاحات رایج شغل مشاور املاک است و برای کار و حرفهتان یک مزیت مهم به شمار میآید.

تاسیساتی شما می توانید این کار را به صورت کاملا تجربی و نزد یک استاد ماهر یاد بگیرید. علاقه مندان می توانند در این دورها شرکت کرده و مدرک معتبر دریافت کنند که شامل مزایای زیادی از قبیل کارهای مهاجرتی و مدارک بین الملل محصوب میشود و مورد تایید مجمع جهانی کار ILO میباشد . از سوی دیگر چون بیشتر کارهای لولهکشی تاسیسات همراه با پیشرفت کارهای ساختمانی، به صورت مرحله به مرحله اجرا میشود، پیشنهاد میشود ضمن آزمایش هر مرحله، در پایان عملیات هم تمامیسیستمها و لولهکشیها بهطور یکجا آزمایش هیدرولیکی شوند تا از شکستگی احتمالی لولهها یا آسیب دیدگی در طول عملیات اطمینان حاصل شود. همچنین اجرای لوله کشی ساختمان و اجرای تاسیسات ساختمان از جمله کارهای حساس هر پروژه ای می باشد. نگهداری از تاسیسات ساختمان علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر آنها میشود، بلکه در کاهش هزینهها نیز موثر خواهد بود. 12- جوشکاری و ساخت ساپورت برای سینی برق بر روی داکت مشخص شده از روی نقشه (این سینیبرقها برای ورود کابلهای برق، تلفن و ……. برای بازسازی لوله های شوفاژ مرکزی ساختمان چه لوله ای را پیشنهاد می کنید؟ در زمینه پیدا کردن شرکت های خدمات فنی و تاسیسات در شیراز نیز شما همشهریان عزیز می توانید از لیستی که وبسایت کارشد برای شما تهیه کرده است، استفاده کنید و خدمات تاسیساتی ساختمان خود را به آنها بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید