چطور یک لیست تاسیسات ساختمانی تهیه کنیم؟

بخش دیگر مبحث طراحی تاسیسات ساختمان مربوط می شود به طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان به طور کلی شامل: تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات مربوط به فاضلاب و آب، تاسیسات استخر و سونا و جکوزی، تاسیسات آتشنشانی و اطفائ حریق و.. لوله های آب و فاضلاب و گازکشی و لوله های پولیکا برای عبور سیم ها با استفاده از شیار زن های مخصوص روی دیوار مشخص شده و در نهایت با جوشکاری محل لوله ها نصب و کاملا فیکس خواهند شد. نحوه کار تاسیسات ساختمانی در اصفهان گرمایشی و سرمایشی بر این پایه استوار است که همیشه گرما از شیء گرمتر به شیء سردتر حرکت می کند همانطور که آب از سطح بالاتر به سطح پایین تر جریان می یابد. در صورتی که در باال یا پایین اندازه ای نوشته نشده باشد. تهویه مکانیکی: تهویه مکانیکی از طریق تاسیسات ساختمان در اصفهان ایجاد می شود، فن ها می توانند به طور مستقیم در پنجره ها یا دیوارها یا کانال های ورود و خروج هوا از اتاق نصب گردند. در نهایت و پس از کف سازی و گچ کاری دیوارها و کاشی کاری در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کابل ها از لوله پولیکای نصب شده در گام های ابتدایی عبور کرده و کابل کشی ها به طور کامل انجام خواهند شد.

البته اطلاعات ورودی که شامل: طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت طراحی هوای خارج در فصل تابستان و زمستان، اختلاف درجه حرارت شب و روز در فصل تابستان، رطوبت نسبی هوای خارج، شرایط معماری ساختمان نظیر سطح دیوارها و پنجره ها، درب های داخلی، سقف و کف به نرم افزار داده می شوند و از خروجی این نرم افزار مقادیر بارهای برودتی و حرارتی مورد نیاز ساختمان بدست خواهند آمد. تهویه طبیعی: در تهویه طبیعی، تاسیسات اصفهان، نیروهای حرارتی شناوری به علت اختلاف چگالی هوای داخل وبیرون، هوای بیرون را از طریق پنجره ها، درب ها، نورگیرها و هواکش ها به داخل ساختمان هدایت می کنند و تاسیساتی در اصفهان، و بالعکس یعنی هوای داخل را به خارج ساختمان هدایت می کنند. از جمله این موارد می توان به شرایط اقلیمی منطقه، نوع معماری ساختمان، شرایط مالی کارفرمای پروژه، وضعیت حرارت در داخل ساختمان و … عبارات نوشته شده در داخل اطاق مشخصات رادیاتور نصب شده در آن اطاق را معین می کند. همچنین در استرالیا نیز میزان استخدام این شغل طی پنج سال گذشته تقریبا ۱۱ درصد افزایش یافته و آینده خوبی برای آن دیده میشود.

استخدام متخصصان این رشته در کشور آمریکا طی یک دهه گذشته (۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰) رشد ۲۶ درصدی داشته است که نسبت به سایر مشاغل ۱۲ درصد بیشتر است! در این مرحله همچنین سیستم های نورپردازی در سقف و سایر بخش ها اجرا می گردند. اشاره نمود. قبل از نقشه کشی تاسیسات، باید تمام امکانات ساختمان برای اجرای این بخش مد نظر قرار گیرند و فضایی مناسب برای آن تعیین شود. نصب، راه اندازی و تعمیر تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مختلف در ساختمان های مسکونی، اداری، بیمارستانی و درمانی و آموزشی و غیره یکی از مهم ترین و ضورری ترین گام ها برای مناسب کردن شرایط محیط برای استفاده از آن می باشد. البته لازم به ذکر است که این مرحله جزئیات زیادی داشته و افراد حرفه ای در حوزه تاسیسات ساختمانی، مجموعه تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی را در این گام اجرا و پیاده سازی می کنند. گروه کاژه با توجه به اهمیت بسیار زیاد تاسیسات الکتریکی و مکانیکی در ساختمان با بهره گیری از افراد حرفه ای و تکنسین های با تجربه، نصب، اجر و تعمیر تاسیسات ساختمان را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است.

همان طور که از نام این گروه از تاسیسات مشخص است، نصب و تعمیر سیستم های برقی و الکتریکی را گویند که اجرای آن کاملا تخصصی بوده و عدم توجه به استانداردها در آن، خطرات متعددی را به همراه دارد. تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند زیرا در صورت خراب شدن ممکن است به سازه آسیب وارد نموده و عمر آن را کوتاه کنند. برای مثال شما حتما به دفترکار نیاز ندارید و با داشتن یک خط تلفن، کارت ویزیت (به صورت آنلاین یا چاپی) به تبلیغات در مکانهای مختلف بپردازید و به جذب مشتری بپردازید. به دلایلی که گفته شود، این رشته برای تمامی افراد مناسب نیست پس حتما قبل از تحصیل به سنجش تواناییها و مهارتهای خود بپردازید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. همچنین در صورتی که به هردلیلی دوست ندارید با تحصیل و درسهای تئوری و عملی این مهارتها را بیاموزید، میتوانید به صورت تجربی آموزش ببینید. تاسیسات مکانیکی ممکن است همه آنها به یکباره در یک ساختمان انجام نشده و یا وجود نداشته باشند؛ بنابراین افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند ممکن است هر یک از تاسیسات را به صورت مجزا و یا باهم به صورت تخصصی انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید