نگهداری تاسیسات ساختمان26705349تهران و حومه(بهترین قیمت)

در میان عناصر ساختاری مختلف ، تداخل های طراحی المان های مکانیکی، تاسیسات الکتریکی و لوله کشی(MEP) به طور مرسوم فرآیند طراحی را تحت تاثیر قرارداده است که شاید به دلیل فضاهای محدود برای سیستمهای MEP باشد .هدف این تحقیق گروه بندی المان های MEP، جهت تعیین اولویت آن ها از منظر زمان و هزینه در فرآیند رفع تداخل ها می باشد . در نهایت اینکه طراحی تاسیسات ساختمان درمواجهه و مقابله جدی با عناصر بکر طبیعت است به این معنی که برای دفع یا کنترل ویژگی ها و شرایط طبیعت پیرامون خود ناگزیر به اجرای تاسیات ساختمانی هستیم مثلا برای مقابله با گرمای هوا در فصول سرد سال باید تهویه هوا برای ایجاد سرما داشته باشیم و بر عکس برای مقابله با سرمای هوا در فصول سرد سال بایستی تولید گرمایش کنیم. اجرای لولهکشی گاز در دو نوع توکار و روکار انجام میشود. بنابراین باید نگهداری و سرویس تاسیسات ساختمانی به دست تکنسین متخصص انجام شود. در ساختمانهای قدیمی سیستم گرمایشی به صورت شوفاژخانه بوده ولی امروزه به صورت پکیج یا گرمایش از کف وجود داره.

چرا که در صورتی که نیاز به اعمال تغییراتی در لولهکشی ساختمان وجود داشته باشد، هزینههای بسیار هنگفتی برای مالکین ساختمان به همراه خواهد داشت. حتیالمقدور باید از نوع روکار استفاده شود تا نیازی به عایقپوش کردن با نوار پلاستیکی مخصوص، باشد. سیستم سرمایشی هم از گذشته تا الان، از کولر آبی به کولر گازی و هواساز تغییر کرده است. اگه تابحال به ساخت و آیتم های بازسازی ساختمان خود فکر هم کرده باشین، قطعا با این سوال مواجه شدین. هنگام ساخت استخر مانند سایر تاسیسات، اهمیت دارد که از چه متریال هایی استفاده میشود. این دوره آموزشی برای چه کسانی مفید خواهد بود؟ ماهیت آن موجب میگردد تا وضعیت رفاهی برای کسانی که در یک ساختمان زندگی میکنند ایجاد گردد و در رفاه باشند. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با اهمیت وجود تاسیسات در ساختمان آشنا شوید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید و تمامی اطلاعات لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع تاسیسات ساختمانی با ما همراه باشید. در این مطلب میخوایم با انواع تاسیسات ساختمانی، اهمیت اون ها و عوامل مهم اجرایی اون آشنا بشیم.

هر کدام از این دستهها خودشون شامل انواع مختلفی میشن که در ادامه با همه اونها آشنا میشیم. هر کدام از این مراحل در ادامه توضیح داده شده است. اولین قدم برای هر کاری آشنایی با اون است. تداخل هادر صورتیکه در مرحله طراحی، به دقت شناسایی و حل نشوند ضمن افزایش حجم کاری ، مدیریت ایمنی ، زمان و هزینه پروژه را به خطر میاندازند . همچنین برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی چراغ های استخر و سونا باید از یک ترانس ۱۲ ولت و یک صفحه بریر در ترانس کاهنده استفاده کنند. اگر در ساختمانی سیستم گرمایشی پکیج، مناسب با نیاز ساختمان تهیه شود علاوه بر اینکه راندمان آن را بالاتر میرود از هزینه های زودهنگام تعویض آن نیز جلوگیری میکند. ساختمان امروزه از سنسورهای حراراتی برای جلوگیری از آتشسوزی در ساختمان استفاده میشود که در اطفای حریق نقش مهمی داشته و به حفظ جان ساکنان ساختمانها کمک فراوانی میکند.

هماهنگی بخشهای مختلف تاسیسات باهم و هماهنگی بخش تاسیسات با طراحی ساختمان یکی دیگه از اصول مهمی است که معمولا افراد از اون غافل میشن. به این علت که تاسیسات مانند دیگر بخش های مربوط به طراحی ساختمان در دسترس نیستند. در طرحها و پروژههای بزرگ به علت تعدد عوامل درگیر در طراحی ها و همچنین پیچیدگی و حجم بالای المان ها تعداد بسیار زیادی از تداخل ها بین المان های مختلف در فرایند ادغام یکارچه طراحی ها اتفاق می افتد که بدون به کارگیری ابزارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان شناسایی و رفع آن ها بسیار وقت گیر و پیچیده می باشد . تمام تاسیسات ساختمانی باید به گونهای طراحی و اجرا بشن که کمترین مقدار مصرف انرژی رو داشته باشن. شرکت آریا نوین پارسه فعالیت خود را برای نخستین بار از سال 1350 در شهر اصفهان با تفکر ارزش آفرینی و خدمت رسانی به مردم آغاز نمود. هستن. همونطور که میدونین برق همه ساختمانها از شرکت برق تامین میشه و برای تامین گرما، روشنایی، لوازم برقی و .. به تاسیسات برقی نیاز داریم. تاسیسات روشنایی ساختمان یعنی طراحی و پیاده سازی سیستمهای سیم کشی منازل موارد بسیاری از جمله تلفن، آنتن مرکزی، روشنایی، آیفون، سیستم اعلام حریق، منبع تغذیه اضطراری، خدمات دوربین مدار بسته، آسانسور و…

دیدگاهتان را بنویسید