طراحی تاسیسات ساختمان – گروه سازه و معماری خانه ایرانی – طراحی بهینه تاسیسات ساختمان

البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند. متخصصان تاسیسات معمولا درآمدهای خوبی دارند، به خصوص اگر به صورت مستقل کار کنند. در برخی موارد نیز مشکل به صورت عمقی حل نشده است و صرفا با پوشیده شدن سطحی مشکل، عیب برطرف شده است، اما تکنسین باتجربه میداند که اگر این اتفاق بیفتد، به زودی تاسیسات ساختمان دوباره آسیب میبینند. اگر به دنبال راه اندازی مشاغل مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان خود هستید ، چندین گزینه با سرمایه کم وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. سرانجام ، شرکت مهندسی ساطع گستر با فروشندگان با آگاهی از خدمات که توانایی حمل سریع قطعات عمده را دارند (در اکثر موارد با یک جدول زمانی یک شبانه روز) ، روابط فروشنده قوی با حداقل زمان کاهش سیستم برای مشتریان اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان وجود دارد . هر چند هزینه راه اندازی تاسیسات هوشمند در ساختمان کمی بالاست، اما در طولانی مدت بصرفه خواهد بود و هزینه های جانبی و تعمیرات را به حداقل خواهد رساند. هر چند از نظر تئوري ميتوان منبع انبساط را تنها با يک لولـه با سيستم متصل نمود، اما معمولاً جهت چرخش آب گرم در منبـع انبساط و جلوگيري از يخ زدن آب آن در زمستان، دو لولـه رفـت و برگشت براي منبع انبساط در نظر گرفته ميشود.

طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی هر کدام طی چند مرحله صورت میگیرد. تاسیسات الکتریکی ساختمان یکی از مهمترین و واضح ترین تاسیسات یک ساختمان هستند که در صورت نبود و یا خرابی در این سیستم زندگی بشر مورد اخلال قرار میگیرد. استفاده از تجهیزات مکانیکی به کار رفته در ساختمان ها و اجرای تاسیسات مکانیکی می تواند نقش قابل توجهی را در افزایش بهبود سطح زندگی افراد داشته باشد. می باشد. در دنیای امروز تامین آسایش بشر یکی از هدفهای اصلی است نقش تاسیسات مکانیکی به عنوان جزیی از ساختمان ها که افراد به صورت روزمره با آن در تعامل می باشند غیر قابل انکار می باشد. به صورت کلی می توان گفت که بایستی تمامی جوانب سیستم های تهویه مطبوع در طول پروسه ی اجرای تاسیسات مکانیکی در نظر گرفته شود چرا که عدم توجه به این موضوع ممکن است آسیب های جدی به بار بیاورد, در نظر گرفتن این موضوع به دلیل ایجاد تعامل بین حرارت و خنک کننده موجب کنترل رطوبت و تهویه می شود.

محاسبه بار سرمایش و گرمایش مورد نیاز ساختمان: محاسبه بارهای برودتی و حرارتی یا بارهای سرمایش و گرمایش به عنوان اولین مرحله در انتخاب سیستم مناسب می باشد که با استفاده از نرم افزار CARRIER محاسبه می شود. فشار مجاز در کنتور آب حداکثر 1 بار است. قابلیت شکل پذیری از ویژگی های بارز مصالح فلزی است که دلیل شده در برابر تنش، ضربه و نیروی دینامیکی از آستانه تحمل بالایی برخوردار باشند. در صورتی که اصول لازم در بکارگیری این تاسیسات رعایت شده و از طرفی این تاسیسات از کیفیت کافی برخوردار باشند، ساختمان و یا سازه مورد نظر از نظر ایمنی، از استانداردهای لازم برخوردار خواهد بود. ولی با توجه به کاربری سازه می تواند شامل سیستم های حمل و نقل مثل آسانسور و یا پله برقی و عناصر زیرساخت و … ساختمان هایی که با این سازه ساخته می شوند در مقابل عوامل مختلف نظیر انفجار بسیار مقاوم هستند. دانشجویان این حوزه در طول دوره، طراحی، محاسبه، پیاده سازی، نگهداری، امکانات بهداشتی، امکانات گرمایش، تأسیسات تأمین گاز برای ساختمانهای مسکونی، راه اندازی، تعمیر و نگهداری و تعمیر واحدهای داخلی و تجاری تبرید، نقشه برداری و …

می باشد. تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل تاسیسات بهداشتی، (آبرسانی و فاضلاب)، تهویه مطبوع (سرمایش، گرمایش، تعویض هوا و اگزاست) و همچنین تاسیساتی مانند استخر، سونا، جکوزی و … در زمینه پیدا کردن شرکت های خدمات فنی و تاسیسات در شیراز نیز شما همشهریان عزیز می توانید از لیستی که وبسایت کارشد برای شما تهیه کرده است، استفاده کنید و خدمات تاسیساتی ساختمان خود را به آنها بسپارید. و دمای داخلی را نیز می توان با استفاده از سیستم های گرمایشی با خنک کاری تنظیم نمود. قبل از اجرای تاسیسات مکانیکی جدید در ساختمان بایستی تاسیسات بهداشتی یا همان سیستم آب سرد و گرم ساختمان جمع آوری شود و همچنین باید سیستم سرمایشی و گرمایشی قدیمی در ساختمان را جمع کنیم که می تواند شامل حذف رادیاتورها و یا فن کوئل ها و یا داکت اسپلیت از تاسیسات ساختمان باشد. به این صورت که با استفاده از آب گرم و آب سرد که از طریق چیلرها و بویلرها تولید می شود می توان به عنوان قسمتی از سیستم های تهویه در گرم کردن کویل ها و یا کویل های خنک کننده استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید