شرکت مهندسین مشاور رایان سازه

در نتیجه دقت در محاسبات و رعایت اصول استانداردهای بین المللی که در مورد بیمارستانها وضع شده است بایستی دقیقاً مد نظر تاسیسات باشد، از طرفی بحث درمان بیمار در کنار ایجاد شرایط آسایش انسانها نیز از نکات اساسی تهویه مطبوع در بیمارستان است . تعادل میان این عوامل باعث ایجاد گرمای مطلوب میشود. اجرا نمودن تاسیسات فوق مستلزم انجام مرحله هایی می باشد که به این صورت است, ایجاد کردن برخی شیارها بر روی دیوارها برای نصب کردن پریزها و لوله های برق و کلید ها و بعد از این کار نوبت به سیم کشی و کابل کشی ساختمان می رسد, پس از اتمام این مرحله بایستی کلید ها و پریز ها را نصب نمود که بعد از آن هم اقدام به نصب تجهیزات و روشنایی ها می نمایند. بیمه تاسیسات سعی دارد الزام وجود برنامه مدون نگهداری و تعمیرات پیش گیرانه را برای حفاظت از سرمایه های انرژی و ایجاد نظام راهبری به کار گیرد. فشار ایجاد شده در سیستم تامین آب و اصطکاک تولید شده توسط آب از طریق لوله ها دو عاملی است که می تواند ارتفاع آب و حداکثر جریان آب توزیع شده در هر نقطه از سیستم را محدود کند.

توجه داشته باشید تأسیسات ساختمانی از مهم ترین و کلیدی ترین بخش در هر ساختمان می باشد. رازهای اجرایی در تاسیسات ساختمانی چیست؟ این تاسیسات وظیفه دارند، هوای خنک را در محیط ساختمان به جریان بیندازند. به همین دلیل سرویس های دوره ای و تعمیر قطعات معیوب این تاسیسات را نباید فراموش کنید. تمام تاسیسات ساختمانی باید به گونهای طراحی و اجرا بشن که کمترین مقدار مصرف انرژی رو داشته باشن. تاسیسات الکتریکی برق موردنیاز برای گرما، روشنایی و سایر تجهیزات و لوازم برقی خانه و تاسیسات ساختمانی را تامین میکنند. توجه به آب و هوای منطقه و معماری ساختمان هم از اصول مهم در تاسیسات ساختمان است. در واقع تبخیر آب هوای گرم محیط را جذب میکند. کولر آبی با استفاده از فرآیند تبخیر آب باعث خنک شدن هوا می شود. شاید در برخی موارد با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی اجرای تاسیسات مکانیکی در سازه و ساختمان مورد نظر متفاوت باشد ولی در ساختمان هایی که در منطقه های گرم ساخته می شود وجود سیستم سرمایشی و خنک کننده جزء تجهیزات بسیار ضروری می باشد چون گرمای مستقیم تابش آفتاب می تواند منجر به تولید گرمای قابل توجهی شود و زندگی را برای ساکنین ساختمان دشوار نماید.

کولر آبی معمولا در پشت بام منازل قرار می گیرد و با استفاده از یک سایه بان از تابش مستقیم آفتاب به بدنه کولر جلوگیری می شود. تاسیسات مکانیکی همان تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و هوایشی هستند که در خانه ها و ادرات استفاده می شوند. برای این که بتوانید یک تاسیسات الکتریکی استاندارد و مناسب در ساختمان خود داشته باشید، باید برخی کارها را انجام دهید. هم جان افراد و طول عمر تجهیزات وابسته به انجام درست این بخش در ساختمان است. میزان پیچیدگی تاسیسات سرمایشی از تاسیسات گرمایشی بیشتر است. تاسیسات مکانیکی نیز به چند دسته تقسیم شدهاند که شامل تاسیسات سرمایشی، تاسیسات گرمایشی و… سهل و ساده نیست، علاوه بر اینکه تعمیر خود سیستم های تاسیسات نیز بالاست. هر کدام از تاسیسات سرمایشی کاربرد ها و مزیت های مربوط به خود را دارند. تاسیسات سرمایشی نیز مانند هر وسیله دیگری به مروز زمان و استفاده زیاد دچار عیب و نقص شده و عملکرد آنها با مشکل مواجه میشود. هر یک از شما ممکن است به دلایل مختلف به خدمات تاسیسات ساختمان نیاز داشته باشید. هزینه تعمیر این نوع چیلر نیز کمتر است. چیلرها در دو نوع جذبی و تراکمی موجود هستند. مصرف برق چیلرهای تراکمی بیشتر است به همین دلیل چیلرهای جذبی طرفداران بیشتری دارد.

پیشگامان ساختمان : اولین و قدیمی ترین وظیفه ای که نما به عهده دارد، وظیفه محافظت از انسا نها در مقابل تهدیدهای بیرونی است. پس از اتمام ساخت و ساز تاسیسات ساختمان و تحویل آن به مالک، استفاده و نگهداری از تاسیسات مکانیکی و الکتریکی آن آغاز میشود. در عوض آب گرم را می توان جهت تامین سیستم هایی مثل رادیاتور و یا گرمایش از کف استفاده کرد. تاسیسات مکانیکی به مجموعه ای از تمام تجهیزات به کار رفته برای راه اندازی سیستم های سرمایشی گرمایشی، لوله کشی آب و فاضلاب، سیستم تهویه مطبوع هوا، سیستم گاز رسانی، تاسیسات استخر، نصب و راه اندازی تاسیسات آسانسور، پله برقی، آبنما و فواره، آتش نشانی، راه اندازی و نصب سرویس بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. در طراحی و محاسبه نقشه های تاسیساتی یک ساختمان، بار گرمایشی و سرمایشی ساختمان، میزان مصرف آب گرم ساختمان (با توجه به تعداد طبقات، تعداد واحد ها، متراژ واحد ها) دقیق محاسبه می گردد و سپس بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی برای ساختمان انتخاب می گردد. شرکت آریا نوین پارسه فعالیت خود را برای نخستین بار از سال 1350 در شهر اصفهان با تفکر ارزش آفرینی و خدمت رسانی به مردم آغاز نمود. اسپیلت با تصفیه هوا و از بین بردن ویروس ها و باکتری ها باعث خنک سازی هوای ساختمان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید