سیستم ها و تاسیسات ساختمانی شامل چه مواردی است

حال بهتر است که نگاهی کامل به انواع تاسیسات ساختمانی داشته باشیم تا اگر شما نیز در پی ایجاد چنین تاسیساتی برای ساختمان محل سکونت و یا کار خود هستید، اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه داشته باشید. هنگامی که انسان اولیه فهمید زندگی در غار منوط به تغییر شرایط محیط و به وجود آوردن شرایط لازم جهت زیستن است نطفه ساختمان را پی ریخت. در صورتی که در این بخش از ساختمان مشکلی بروز کند عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. سیم پیچی معمولاً بر اساس مقدار جریانی که حمل می کند تابلو توزیع برق تاسیسات الکتریکی دارای فیوز می باشد. در این مقاله “شرکت آرین پادرا صنعت” تاسیسات مکانیکی و الکتریکی به طور جداگانه توضیح داده شده است. بهتر است در صورت هرگونه ابهام در زمینه خرید محصولات با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. توجه 2: حداقل پیش نیاز لازم برا استفاده و درک کامل مطالب این آموزش، داشتن اطلاعات کافی در زمینه ترمودینامیک و مکانیک سیالات در سطح کارشناسی می باشد.

طراحی و نصب تاسیسات ساختمان توسط مهندسین ماهر در این زمینه باید صورت گیرد تا ساختمانها بتوانند با کیفیت بهتر ساخته شوند و همچنین انرژی مورد نظر در اثر نصب اشتباه تاسیسات بیهوده مصرف نشود. این بخش از ساختمان اگر به شیوه ای درست و اصولی در ساختمان راه اندازی شود و از تجهیزات مناسب و انرژی های تجدیدپذیر در آن استفاده گردد، مصرف انرژی به میزان قابل توجه کاهش یافته، در نتیجه هزینه های قبوض و یا تعمیر سیستم های تاسیساتی نیز کم تر خواهد شد. در ساختمان هایی که تعداد واحدها زیاد است و پیش بینی میشود که رفت و آمد ساکنین نیز بالاست استفاده از آسانسوری با ظرفیت مناسب مهم است. بعضی نیز تاسیسات ساختمان را به سه دسته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی و سیستم تهویه مطبوع تقسیم میکنند. سیستم گرمایش از کف: سیستم گرمایش از کف، لولههایی هستند که با عبور آبگرم از درون این لولهها گرمای مورد نیاز اتاق را تامین خواهد میکنند. به این معنی که برای دفع یا کنترل ویژگی ها و شرایط طبیعت پیرامون خود ناگزیر به اجرای تأسیسات ساختمانی هستیم ، مثلا برای مقابله با گرمای هوا در فصول سرد سال باید تهویه هوا برای ایجاد سرما داشته باشیم و بر عکس برای مقابله با سرمای هوا در فصول سرد سال بایستی تولید گرمایش کنیم.

هدف از به کارگیری و اجرای این تاسیسات مکانیکی، ایجاد محیطی با دمای قابل تحمل و کیفیت هوای قابل پذیرش است. توجه ۲ : در پاک کردن لوله ها نباید از اشیا تیز و برنده از قبیل چاقو و تیغه اره و امثال آن که باعث بریدگی یا ایجاد خراش یا فرو رفتگی در سطح لوله می شود استفاده کرد . به عنوان مثال، در بعضی از خانه ها از رادیاتور یا سیستم شوفاژ برای گرم کردن محیط استفاده می شود. سیستم های گرمایشی پکیج که عمدتا مصرف بالاتری نسبت به سایر رقیبان گرمایشی خود دارد، در مدل ها و برندهای مختلفی تولید میشوند. مطابق مقـررات ملـي سـاختمان حـداکثرفشار آب در پشت شير مصرف 4 بار بودهو لذا در صورت استفاده از فشـار آب شـهري، هيچگاه فشار در پشت شير وسايل بهداشـتيبيشتر از حد مجاز نخواهد بود. در ضمن، مقدار ذخیره آب مصرفی نیز معمولا بر اساس مصرف یک شبانه روز و جهت اطفاء حریق نیز براساس مدت زمان مورد نیاز تا رسیدن ماموران آتش نشانی می باشد. رایزرها با علامت R مشخص شده اند و وظیفه رسانیدن آب گرمایش به یک یا چند رادیاتور نزدیک خود را به عهده دارند. بنابراین تاسیسات ساختمانی با جایگزین کردن انرژی های تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی نقش بسیار پررنگی در جلوگیری از هدر رفت انرژی ساختمان دارند.

سیستم های سرمایشی گرمایشی. امروزه تاسیسات گرمایشی و سرمایشی که به روش کارکرد این سیستم ها خواهیم پرداخت، اهمیت بسیار بالایی در صنعت ساختمان ایفا می کنند. رسانایی: در این روش گرما به صورت مستقیم از ذرات گرمتر به ذرات سردتر یک واسطه یا دو عنصر که در تماس مستقیم با هم قرار دارند، منتقل میشود. آمریکا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۴۶.۶۶۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار ) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۴۸.۲۰۰ دلار بوده است. از سری سیستم های بردوتی می توان به چیلر، اسپلیت مرکزی، کولر آبی، داکت اسپلیت و کولر گازی اشاره نمود، که همگی با یک هدف یعنی تامین هوای خنک طراحی و ساخته شده اند. طراحی سیستم های مربوط به بخش فضای سبز و آب نما و … تمام آموزش های ما دارای گارانتی بازگشت وجه است، پس بدون هیچ نگرانی همین الان آموزشتو شروع کن.

دیدگاهتان را بنویسید