خدمات تاسیساتی و لوله کشی ساختمان

رشته تاسیسات شامل پنج گرایش تاسیسات مکانیکی، تاسیسات حرارت مرکزی، تاسیسات حرارتی و برودتی، تاسیسات گازرسانی ساختمان و تاسیسات بهداشتی ساختمانه و یکی از معدود رشته هایی هستش که آینده شغلی خوبی داره و اگه نشد که یه کار رسمی در کارخانجات و کارگاه های صنعتی پیدا کنین خودتون میتونین با چاپ کارت ویزیت و شماره تلفنتون کسب و کارتون رو راه بندازین. در دنیای امروز تامین آسایش بشر یکی از هدفهای اصلی بوده و سعی شده است با استفاده و به کارگیری تاسیسات مکانیکی، در طراحی و اجرای ساختمان سازی این امر مهم پی گیری شود؛ لذا فراگیری و شناخت علم تاسیسات مکانیکی برای کلیه دست اندرکاران تاسیسات ساختمانی یکی از مباحث مهم و ضروری محسوب میشود. برای آشنایی با انواع تاسیسات در ساختمان این مطلب را مطالعه کنید برای اولین بار واژه تاسیسات در سازه ها زمانی بکار برده شد که بشر با مواردی از جمله: ایجاد تهویه هوا، مجرای خروج سیلاب ها، جابجا کردن سنگ ها، جای مناسب آتش، محل امن جهت نگه داری و ذخیره مواد غذایی، ایجاد موانع برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی و محل دفع فضولات در زندگی روزانه خود روبرو شد. همچنین اجرای نادرست تاسیسات می تواند جان افراد و زندگی آن هرا تهدید کند و خسارت جبران نا پذیری به بار بیاورد.

در آخرین گام ها نیز، آیفون، دوربین مدار بسته و غیره که بخش مهمی از تاسیسات ساختمانی می باشند نصب شده و سایر تجهیزات روکار نیز به ترتیب هر یک توسط افراد حرفه ای در این حوزه نصب و اجرا می گردند. به طور کلی می توان گفت اجزای حیاتی هر ساختمان را تاسیسات ساختمانی تشکیل می دهد. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود. در تعریف تاسیسات الکتریکی میتوان گفت طراحی سیستمهای سیم کشی اماکن مسکونی و مراکز صنعتی و شامل مباحثی مانند روشنائی؛ برقرسانی؛ تلفن؛ آنتن مرکزی؛ سیستم اعلام حریق؛ شبکه رایانهای؛ منبع تغذیه اضطراری و دوربین مداربسته میباشد. لوله کشی و کانال کشی و از همه مهم تر نصب و اجرای دستگاه های تاسیسات مکانیکی باید به گونه ای انجام شود تا هیچ گونه آسیبی به اجزای ساختمان از لحاظ ایستایی و از نظر جدارهای مناطق آتش نرسیده و موجب کاهش مقاومت این اجزا نشود.

خدمات لوله کشی شمال تهران شوفاژ کولر شیرالات آب گاز شوفاژ فاضلاب . تاسیسات مکانیکی شامل سیستم گرمایش و سرمایش، تاسیسات بهداشتی(آب و فاضلاب)، تاسیسات گاز رسانی و تاسیسات آتش رسانی می شود. در آبرسانی و جمعآوری فاضلاب عمدتا از لولههای آهنی، پلاستیکی، چدنی و پنج لایه استفاده می شود. شما برای اطلاع بیشتر از دوره ها می توانید به قسمت آموزش نرم افزارهای نقشه برداری و تاسیسات مراجعه فرمایید. چون متخصص تاسیسات اغلب در محوطه های داخلی و تنگ و در محوطه های بیرونی با شرایط آب و هوایی مختلف کار میکنه و یا مجبوره در ارتفاع و روی داربست ها بره خطرات مختلفی اون رو تهدید میکنه مثل برق و گاز گرفتگی، سر و صدای زیاد، گرما، سرما و رطوبت زیاد، خطرات ناشی از بکارگیری تجهیزات و ابزارهای مختلف، افتادن و سقوط و غیره. در مقابل آب با درجه حرارت بالا از سطح بالایی برج خنک کننده به پایین پاشیده می شود و با برخورد به هوای درون برج خنک می شود.

وسایل و تجهیزاتی که روزانه مورد استفاده قرار می دهیم از یک منبع تغذیه و یک نوع مصرف سوخت به منظور عملکرد و روشن شدن بهره می گیرند. به همین خاطر سیستمهایی طراحی شده است که به محض قطع شدن برق، برقهای پشتیبان را وارد مدار میکنند. و این کار منجر به غیر ایمن شدن وضع تاسیسات نگردد و موجب اضافه شدن بار گرمایی و بار سرمایی اضافی بر روی تاسیسات نشود. در صورت تغییر و یا تعمیر در تاسیسات مکانیکی موجود در ساختمان باید انجام این کار به گونه ای صورت بگیرد تا هیچ گونه صدمه و آسیبی به وضعیت تاسیسات آن نشود. از آنجایی که ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذر زمان دچار خرابی و مشکل می شوند، باید توسط یک متخصص حرفه ای تعمیر شوند. اندازه لوله مربوط به طبقه باال و اندازه پایین خط اندازه لوله مربوط به طبقه پایین را نشان می دهد. در صورتی که در باال یا پایین اندازه ای نوشته نشده باشد. قطعه ای از سیستم اطفای حریق است که در صورتی که حرارت به حباب شیشه ای آن برسد، می ترکد و آب با فشار بر روی حریق می پاشد.

دیدگاهتان را بنویسید