تهویه مطبوع ساختمان

اکثر تاسیسات مکانیکی گرمایشی ساختمان ها با استفاده از سیستم گازرسانی کار می کنند، به همین دلیل انشعابات شبکه گازرسانی با کمک لوله کشی گاز به داخل ساختمان ها هدایت شده است. تعیین مشخصات شبکه برق شامل مانند ولتاژ و غیره در این مرحله بررسی میشود. 8. در تمامی سطوح انجام کا، به ویژه مرحله های ابتدایی طرح و اجرای عملیات ساخت و ساز و تأسیساتی، واجب است همکاری نزدیکی مابین همه عوامل اجرایی. تاسیسات مکانیکی، برق و لوله کشی به طور معمول توسط مشاوران و پیمانکار تاسیسات مکانیکی تخصصی طراحی شده و وارد مرحله اجرا میشوند. به هر سیستمی که به مایعات اجازه حرکت می دهد سیستم لوله کشی گفته می شود و به طور معمول شامل لوله، شیر، اتصالات لولهکشی، مخازن و دستگاه های دیگر می شود. به طور معمول این امر به وسیله آب گرم (یا گاهی اوقات بخار) و آب سرد که به وسیله بویلرها و چیلرها تولید می شود، صورت می پذیرد و سپس به عنوان بخشی از سیستم تهویه، در گرم کردن کویل ها و کویل های خنک کننده استفاده می شود.

منبع ذخیره آب گرم و میزان موردنیاز. در موارد دیگر، آب از تاسیسات جمع آوری و تصفیه شده و به مخازن ذخیره هدایت می یابد و سپس به وسیله ی نیروی گرانش در سراسر سیستم جریان می یابد. شما باید دارای تهویه مطبوع، مکانی برای دفع فضولات زندگی، ذخیره موادغذایی و همچنین ایمن از ورود حیوانات باشید. البته افرادی که در کاردانش و فنی و حرفه ای وارد می شوند، چون واحدهای عملی و کارورزی زیادی را می گذرانند، برای ورود به بازارکار آماده تر هستد و شاید سریع تر بتوانند کار پیدا کنند. کیفیت هوای داخلی می تواند به وسیله ترکیبی از ورود هوای تازه به ساختمان، خروج هوای پایدار و فیلتراسیون ثابت نگه داشته شود. از طرفی دیگر دمای داخلی را می توان به کمک سیستم های گرمایشی با خنک کاری تنظیم کرد. در پیشرفت های تجاری مکانیکی سیستم های تهویه، تهویه مطبوع اغلب توسط واحدهای هواساز AHU متصل به سیستم تهویه مطبوع است که هوا را از فضاهای داخلی استخراج می کند. اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان اغلب به سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع مرتبط هستند، اما آن ها همچنین می توانند شامل سیستم های حمل و نقل مانند آسانسور و پله برقی، عناصر زیرساخت، کارخانه های صنعتی، ماشین آلات و..

در صورت لزوم به مجاورت تاسیسات و عناصر آسیب زا در کنار یکدیگر، هریک از آنها باید به طور کاملاً مجزا و محفوظ در میان سازه ای که بتواند بار انفجاری مربوط را تحمل نماید نصب گردد. اما به طور کلی در نظر گرفتن تمام جنبه های سیستم های تهویه مطبوع در طول فرایند اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان با هم بسیار مهم است و این امر به دلیل تعامل بین حرارت، خنک کننده، کنترل رطوبت و تهویه است. یکی از نکات مهم دیگر در طراحی تاسیسات ساختمان هماهنگی بین طراحی سازه (اسکلت) ساختمان جهت عدم برخورد رایزرها تاسیساتی و بازشوها با تیرها و نقاط حساس سازه می باشد و همچنین پیش بینی بارهای وارده تاسیساتی همچون چیلر ها، برج های خنک کن، هواساز و غیره که در بام قرار میگیرد نیز باید توسط طراح تاسیسات به تیم طراحی سازه جهت پیش بینی این بار اعلام کردد. را در قالب آگهی رایگان خدمات ساختمانی در سایت فوری کار ثبت کنید (از اینجا ثبت کنید) تا متخصصان مختلف فوری کار با شما تماس گرفته و از بین پیشنهاد های مختلف قیمتی و زمانی آنها، مناسب ترین پیشنهاد را با توجه به شرایط پروژه خود انتخاب کنید.

تاسیسات با کیفیت مناسب در ساختمان باعث جلوگیری از تخریب و بازسازی زود هنگام و صرفه جویی در سرمایه ای که در بخش تولید بکار گرفته شده است می گردد. انتخاب متریال و سایز مناسب برای لوله کشی ساختمان در اولویت اجرای صحیح قرار دارد. لوله کشی گاز طبیعی ساختمان، نصب وسایل گازسوز و نصب دودکش های ساختمانی باید با رعایت الزامات مندرج در مبحث ۱۷ مقررات ملّی ساختمان ایران انجام گیرد. به کارگیر هرگونه وسایل و دستگاه های غیراستاندارد غیرمجاز است. تیم مهندسی ساز با تکیه بر دانش فنی خود اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان را با توجه به تمامی ضوابط و قوانین موجود اجرا می کند و سعی در جلب رضایت شما عزیزان دارد. تاسیسات گاز رسانی: سیستم لوله کشی گاز و انشعابات آن در ساختمان که بر اساس قوانین و مقررات مشخصی طراحی و اجرا می گردد. تاسیسات مکانیکی: ما هر لحظه در زندگی خود با تاسیسات مکانیکی در ارتباط هستیم مانند: هوای گرم در محیطی سرد و بالعکس،کشیدن آب بر خلاف نیروی جاذبه زمین، داشتن هوایی پاک در محیطی شلوغ. محاسبه آب گرم مصرفی مورد نیاز: بویلرها در موتورخانه مرکزی آبگرم تولید شده را به داخل منبع کویلدار یا دو جداره انتقال می دهند و پس از تبادل حرارت با آب سرد ورودی به منابع مذکور، آب گرم مصرفی تامین شده توسط پمپ در داخل ساختمان به گردش در می آید.جهت محاسبه میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز ساختمان، حداکثر مصرف آب گرم را در ضریب تقاضا ضرب نموده تا مقدار واقعی مصرف آب گرم بدست آید.

دیدگاهتان را بنویسید