تهویه مطبوع ساختمان

نما شامل نمای فرعی و اصلی میشود که بهتر است به روزهای آخر پروژه موکول گردد. برای پیاده سازی لولهکشی، در هر منطقه به تناسب شرایط جغرافیایی، قواعد مشخصی وجود دارد که بنابر آن انجام میشود. مهمترین عامل تاثیر گذار در صنعت ساختمان سازی تاسیسات می باشد .اگر طبق اصول و استاندارد استفاده شود از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری میکند .انواع تاسیسات ساختمان به طور کل به دو نوع مکانیکی و الکتریکی تقسیم می شود و هر کدام از زیرمجموعه ها و تجهیزات خاصی تشکیل است.امروز در ساخت و ساز ساختمان به ظاهر و نمای ساختمان توجه می شود در صورتی که با توجه به محدودیت انرژی در کشور تاسیسات مهمترین بخش ساختمان است . گرمایش از کف امروزه در بسیاری از منازل اجرا میگردد و به همین دلیل نیاز است تا در مراحل انجام تاسیسات ساختمان به آن توجه کافی گردد. نیاز به گرمایش در زمستان و سرمایش در تابستان را دارند. در هنگام نصب چهارچوب، اندود مربوط به گچ و خاک و سفیدکاری از مهمترین موارد است. لوله کشیهای مورد نیاز برای شوفاژها و همچنین محل نصب آنها در ساختمان، استفاده از سیستم خنک کننده هوا باید در هنگام طراحی ساختمان توسط مهندس مکانیک مشخص شود این تاسیسات باید در هنگام اجرای ساختمان در داخل دیوارها نصب شوند.

به طور کلی این سری از تجهیزات به دو دسته ی مهم و اصلی مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شود. برای اطلاع از 10 سبک معماری مدرن کلیک کنید. پس از تمام شدن اجرای مسیر لوله، باید مسیر با ملات سبک پوشانده شود. منظور از نصبیات نصب شیرآلات، نصب رادیاتورها یا فن کوئل یا داکت اسپلیت، نصب توالت فرنگی و یا توالت ایرانی، نصب وان جکوزی و نصب روشویی است. خیر برای اجرای لوله کشی روشویی در زمان بازسازی ساختمان راهی جز کنده کاری و انجام لوله کشی از کف وجود ندارد. اشاره نمود. اما با اتمام عملیات اجرایی ساختمان ها عموما موارد لحاظ شده از نظر اجرایی نیازی به بررسی های بعدی و راهبری ندارد. برای مشاهده تجربیات ما و برخی از پروژههای بزرگ صورت گرفته در استان تهران و البرز، به پروژه ها رجوع نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد بازسازی تاسیسات ساختمان می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مطلب قرار دهید تا کارشناسان تاسیسات 24 ساعته در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند. تعمیر تاسیسات ساختمان رنج گسترده تری از موارد بالا دارد که هر کدام موارد و نکات تخصصی خود را دارند و هزاران مطلب راجع به هرکدام از آنها وجود دارد.

برای اولین بار واژه تاسیسات در سازه ها زمانی بکار برده شد که بشر با مواردی از جمله: ایجاد تهویه هوا، مجرای خروج سیلاب ها، جابجا کردن سنگ ها، جای مناسب آتش، محل امن جهت نگه داری و ذخیره مواد غذایی، ایجاد موانع برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی و محل دفع فضولات در زندگی روزانه خود روبرو شد. تعیین کردن قسمتهای قابل دسترس برای کانالکشی، لولهگذاری، نصب موتورخانه و دستگاههای هواساز ضروری است. همچنین سیستم های کنترل هوا دارای سه جزءاصلی که شامل: منبع هوای گرم یا خنک، ابزار توزیع هوا(جهت گرم کردن یا خنک کردن) هوای اتاق ها و کنترل جهت تنظیم ترموسستات در سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشند. گرمای تابشی تحت تاثیر حرکت هوا یا دما نمی باشد . به طور مثال، فضاهای اداری، آمفی تئاتر و یا موارد دیگر از این دسته قسمتها میباشند. سیستم های اعلام حریق معمولا دارای هر دو نوع هشدار صوتی و هشدار از طریق چراغ چشمک زن میباشند. اجرای راهپله از آخرین مراحل عملیات ساختمانی است که بسیار مهم بوده و حاوی نکات اجرایی با اهمیتی است. لولهکشی ساختمان یکی از اقدامات مهم در مراحل ساخت و ساز ساختمان می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

منظور از نماهای فرعی مواردی است که با زمین یا املاک مجاور هستند و ارتفاع آنها از ارتفاع ساختمان در دست احداث کمتر است. تاسیسات در ساختمان به طور کل به دو دسته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم میشوند. تاسیسات ساختمانی به دو دسته کلی تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم میشوند. یکی از نکات مهم دیگر در طراحی تاسیسات ساختمان هماهنگی بین طراحی سازه (اسکلت) ساختمان جهت عدم برخورد رایزرها تاسیساتی و بازشوها با تیرها و نقاط حساس سازه می باشد و همچنین پیش بینی بارهای وارده تاسیساتی همچون چیلر ها، برج های خنک کن، هواساز و غیره که در بام قرار میگیرد نیز باید توسط طراح تاسیسات به تیم طراحی سازه جهت پیش بینی این بار اعلام کردد. در این میان طراحی سیستم اعلام و اطفاء حریق ساختمان و طراحی کانال ها و لوله های ساختمان نیز حائز اهمیت می باشد. انتقال مستقیم گرما از ذرات گرم تر به ذرات سردتر یک واسطه و یا دو عنصر که در تماس مستقیم با هم قرار دارند . به همین دلیل افرادی که میخواهند خدمات تاسیسات ساختمان را انجام دهند باید از لوازم با کیفیت بهره بگیرند و همینطور کسانی که میخواهند این کار را انجام دهند باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشند تا بتوانند به خوبی آن را اجرا نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید