تعمیر تاسیسات ساختمانی – تعمیرکاران 24

تاسیسات در ساختمان همانند شبکه خون رسانی در بدن انسان عمل می کند که برای حیات و بقای انسان ضروری است. از سوی دیگر اجرای صحیح این موارد نقش مهمی در ایمنی ساختمان ایجاد می کند. تاسیسات مورد استفاده در ساختمان در زمان وقوع آتشسوزی میتواند شامل موارد زیر باشد. طراحی محاسبه و نحوه لوله کشی سیستم گاز رسانی ساختمان باید طبق استاندارد شرکت ملی گاز ایران باشد.مقدار مصرف گاز ساختمان های مسکونی و تجاری و همچنین طول لوله کشی کم بوده و لوله کشی گاز با شار 178 میلی متر ستون آب معادل 25/0 استفاده می شود .ساختمان های مسکونی ،تجاری با لوله کشی زیاد و مصرف گاز تا120 متر مکعب در ساعت فشار 14/0 کیلوگرم بر سانتی متر مربع معادل psi2 و تاسیسات صنعتی فشار تا 2/4 کیلوگرم بر سانتی متر مربع 60psi استفاده می شود . به طور کلی، تهیه لیست تاسیسات ساختمانی را معمولا شرکت های ساختمانی بر عهده می گیرند. به عنوان یک تاسیساتی ماهر می توانید در بخش تاسیسات شرکت ها و سازمان های مختلف، کارخانجات صنعتی، شرکت های ساختمان سازی و … با این حساب تصمیم درست و منطقی این است که تاسیسات ساختمان به شیوه صحیح و اصولی اجرا و پیادهسازی شده و هزینه موردنیاز و مطلوب صرف شود.

به همین دلیل است که اگر برای این بخش از ساختمان سازی، هزینه بالایی در نظر گرفته شود، غیر منطقی نیست. ساختمان امروزه از سنسورهای حراراتی برای جلوگیری از آتشسوزی در ساختمان استفاده میشود که در اطفای حریق نقش مهمی داشته و به حفظ جان ساکنان ساختمانها کمک فراوانی میکند. HVAC، بخش مهمی از تاسیسات مکانیکی ساختمان های مسکونی مانند خانه ها، آپارتمان ها، هتل ها و تاسیسات ساختمان های اداری بزرگ و کوچک مانند برج ها و مجتمع های مسکونی و بیمارستان ها است. تاسیسات ساختمانی از بخشهای مهم و کلیدی در هر ساختمان است، تاسیسات ساختمانی به معنای استفاده مطلوب از کلیه امکانات تاسیساتی و مهندسی است و در آرامش و رفاه ساکنین نقش مهمی را ایفا میکند. 1- کشیدن نقشه ساختمانی شامل سیستمهای روشنائی، سیستمهای صوتی، سوکتهای برق، آنتن، تلفن، آیفون، اطفاء حریق،فنکوئیلها، برق اضطراری و موتورخانه ساختمان. در کنار تاسیسات موتورخانه و پمپ آب , نصب و نگهداری لوازم جانبی از قبیل شیرفلکه های برنجی و چدنی , لرزه گیر ها , سختی گیر ها , فلنچ ها و سایر ملزومات تاسیساتی بر عهده یک تاسیساتی خبره میباشد. 1- وسایل و دستگاههایی در تأسیسات برقی ساختمانها میتوان استفاده کرد که براساس یک یا چند استاندارد دارای اعتبارطراحی شده باشد.

حتما شما هم با این عبارت که این ساختمان چند سال ساخت است روبرو شده اید. شناخت، اجرای دقیق، صحیح و علمی را میطلبد تا عمر ساختمان چند برابر افزایش پیدا کند. برای اجرای تهویه مناسب، مورد مهم بعدی که باید در نظر گرفته شود، وضعیت ساکنان ساختمان است. تهویه ترکیبی: در تهویه ترکیبی، از تهویه طبیعی همراه با تهویه مکانیکی یعنی فنها جهت تامین میزان هوای مورد نیاز استفاده میشود. تاسیسات مکانیکی این است که آن را به عنوان دانش مبارزه با طبیعت مطرح می کنند. اجرای صحیح این امر مستلزم بهرهگیری از دانش و تخصص مهندسان و معماران حرفهای است و باید اصولی انجام بگیرد. با اینکه سیستم های برق ساختمان توسط مهندسین برق طراحی میشود داشتن اطلاعات در مورد محل تجهیزات روشنایی، خروجی و محل توزیع برق و کلید ها برای کنترل عملکرد آنها برای مهندسان طراح و معمار ضروریست. بنابراین اگر شما هم به هر دلیلی قصد داریم تمام تاسیسات مکانیکی ساختمان خود و یا بخشی از آن را بازسازی و نوسازی کنید، می توانید همین الان برای ثبت سفارش فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. برای اطلاع از اصول خاکبرداری کلیک کنید.

شما باید دارای تهویه مطبوع، مکانی برای دفع فضولات زندگی، ذخیره موادغذایی و همچنین ایمن از ورود حیوانات باشید. به کارگیری صحیح و بهینه تاسیسات ساختمانی این آرامش خیال را برای شما فراهم می کند. شما می توانید اطلاعات کامل تر در خصوص لوله کشی فاضلاب زیرسقفی را از طریق لینک آن بدست آورید. 10- پوشش کامل روی لوله پولیکاهایی که در کف ساختمان کار شده است. سرویس دهی کامل و صحیح این تجهیزات در همه موارد بستگی به نگهداری پیشگیرانه آنها دارد. روش های مختلفی برای تقسیم هزینه قبض برق، آب و گاز در ساختمان هایی که از سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی استفاده می کنند، وجود دارد. از این رو باید سیستمی در داخل ساختمان طراحی شود که بتواند هوا را در جریان نگه دارد و از ایجاد هوای یکنواخت در داخل ساختمان جلوگیری کند. تاسیسات ساختمانی به اندازه سازه بیرونی یک ساختمان در طول عمر آن اهمیت دارد. همان طور که گفتیم، در یک ساختمان از انرژی برق برای حوزههای مختلفی استفاده میشود که نیاز به وجود یک سیستم یکپارچه کننده دارد. تاسیسات ساختمانی از آنجایی بسیار مهم و حائز اهمیت است که نقش قابل توجه ایی در جلوگیری از هدر رفت منابع که در بسیاری از کشور ها و بویژه در کشور ما ایران محدود هستند دارد.

0 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر تاسیسات ساختمانی – تعمیرکاران 24;

دیدگاهتان را بنویسید