تاسیسات مکانیکی ساختمان چیست؟

اجرای تاسیسات مکانیکی می تواند موجب ایجاد چالش های پیچیده از نظر هماهنگی و جزئیات شود در این راستا بایستی مطابق با اهداف و معیارهای مختلفی اقدام به طراحی و نصب و راه اندازی و بهره برداری و تعمیر و نگهداری آن ها نمود. با توجه به شرایط موجود کنونی در جامعه و عدم وجود ثبات در بازار مخصوصا نوسانات فراوان در بازار مسکن اقدام به کار ساخت و ساز کاری پر ریسک می باشد. زیاد و پرهزینه برای ساختمان وجود نخواهد داشت. مشکلات بسیار و هزینههای هنگفتی برای ساکنان آن به بار خواهد آورد. این سیستم ها مربوط به شرایط حرارتی ، دیداری ، شنیداری و بهداشتی که برای راحتی ، آرامش و آسایش ساکنان ساختمان لازم و ضروری می باشد ، را فراهم می کنند. در ضمن پله برقی و هم خانواده آن یعنی پیاده رو برقی نیروی محرک خود را با استفاده از موتورهای جریان متناوبی که سرعت ثابتی را ایجاد می کنند تامین می نمایند. جریان آب گرم باعث گرم شدن محیط خواهد شد.

تابلو توزیع برق در تاسیسات الکتریکی فیوز یا برقشکن دارد که در صورت بالا رفتن جریان در سیمپیچی، مدار را قطع میکند. در واقع موتورخانه مانند یک قلب عمل می کند و آب گرم را از طریق لوله های رادیاتور یا شوفاژ که عملکردی شبیه رگ های خونی دارند به تمام ساختمان انتقال می دهد. لوله پلیاتیلن، لولههای آزبست سیمان و لولههای بتونی نیز در جمعآوری فاضلاب کاربرد دارند. دامنه کاربرد مبحث ۱۴ شامل طراحی، اجرا، بهرهبرداری و نگهداری، تغییرات و بازرسی تاسیسات گرمایی، تعویض هوا و تهویه مطبوع و نیز تهیه و ذخیره آب گرم مصرفی در داخل ساختمان است. تاسیسات مکانیکی شامل موارد تاسیسات حرارت مرکزی، تهویه مطبوع، تعویض هوا، تهیه و ذخیره آب گرم مصرفی داخل ساختمان است. شرکت شبکه سازان سیالات بنا با به کارگیری کادری فعال و اندیشمند خدمات تعمیر و نگهداری ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری را با رویکرد متفاوت بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه انرژی های مصرفی ارائه می نماید. با این کار عملکرد سیستم گرمایشی بهینهتر و مصرف انرژی کمتر خواهد شد.

در این پروژه قرار شد از رادیاتورهای پنلی استفاده شود، بنابراین مجریان تاسیسات 24 ساعته رادیاتورهای پنلی جدید را در اتاق خواب ها و پذیرایی نصب کرده و حوله خشک کن ها را نیز در داخل حمام ها قرار دادند. شما میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین نیز ارائه دهید. الف- توسعه شهرها، رشد روز افزون جمعیت، ورود به حریم روستاها و بلعیدن آنها توسط شهرها و شهرکهای نوبنیاد، از بین رفتن خاکی که حیات موجودات عالم وابسته به آن است انسان اندیشمند را به فکر وا میدارد که تا کجا حق دارد پیش برود.! با این تفاوت که موتور خانه دارای یک مخزن بزرگ است که آب گرم آن به تمام نقاط ساختمان انتقال می یابد اما پکیج طوری طراحی شده که هر واحد یک مخزن کوچک مخصوص به خود را دارد. موتور خانه یکی از تاسیسات گرمایشی ساختمان است که جزء سیستم های گرمایشی مرکزی به شمار می رود و معمولا در انباری یا زیر زمین ساختمان راه اندازی می شود. انتخاب کابل و سیم مناسب , توزیع صحیح و نصب درست کلیدپریز ها , سرپیچها و لامپ ها یکی از وظایف یک سیم کش ماهر ساختمان است. ولی متاسفانه در بیشتر ساختمان ها به این موضوع مهم اهمیت نمی دهند.

متاسفانه در ایران موضوع تاسیسات ساختمان همچنان که باید، در ساخت و سازها مود توجه نیست. این نکته بسیار مهمی است؛ زیرا در خیلی از ساختمانها که تصمیم به اجرای سیستم گرمایش از کف گرفته دارند، مشاهده میشود. شرکتهای مهندسی تاسیساتی عهده دار براورد و انجام به دقت تاسیسات ساختمانی با کمک متخصصین دارند. نکته ی حائز اهمیت این است که اگر این اصول و استانداردهای تعریف شده بدرستی در ساخت سازه های ساختمانی اجرا شود از اتلاف انرژی و هدررفت آن جلوگیری بعمل می آورد. این وسایل قیمت مناسبی دارند، هزینه تعمیر و نگهداری آن ها پایین است و از هدر شدن انرژی نیز جلوگیری می کنند. در این سیستم لولههایی در کف خانه کار می شوند که با عبور آب گرم از آن ها کف خانه نیز گرم می شود. یکی دیگر از جدیدترین سیستم هایی که برای گرمایش خانه در زمستان استفاده می شود، سیستم گرمایش از طریق کف است. یکی دیگر از رایج ترین و پرطرفدارترین تاسیسات گرمایشی ساختمان، پکیج ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید