تاسیسات ساختمان چیست؟

لازم به ذکر است برخی مصالح به کار رفته در ساختمان از جمله خرده چوب، موادچشبنده ، روکش دیوار ها و … پس از تمام شدن اجرای تاسیسات، لازم است سقف کاذب در زیر سقفها اجرا گردد. پیش از انجام بازسازی تاسیسات مکانیکی در ساختمان باید سیستم قبلی در ساختمان جمع آوری شده و بعد از تهیه نقشه تاسیسات جدید اجرا شود. این سیستم ها همچنین باید با سیستم های ساختاری ساختمان هماهنگی لازم را داشته باشند که این هماهنگی نیازمند دانش و تخصص مهندسان و معماران حرفه ای می باشد. برای ساخت سازههای فولادی لازم است مراحل لازم است اجرا گردد تا ساختمان دچار تخریب نشود. تاسیسات ساختمان به منظور تامین نیازهای ساکنین ساختمان اجرا میشود . منظور از نصبیات نصب شیرآلات، نصب رادیاتورها یا فن کوئل یا داکت اسپلیت، نصب توالت فرنگی و یا توالت ایرانی، نصب وان جکوزی و نصب روشویی است. در نقشه جدید تصمیم بر آن شد که به منظور جلوگیری از بالا آمدن کف ساختمان، کل سیستم لوله کشی آب، بخشی از لوله کشی فاضلاب و تمام لوله کشی گرمایشی برای رادیاتورها در ساختمان به صورت زیرسقفی اجرا شوند. در هنگام اجرای کف فضاهای بهداشتی، کمی شیب در نظر گرفته خواهد شد؛ اما برای فضاهای دیگر هیچ شیبی وجود نداشته و باید به صورت کاملاً افقی اجرا گردد.

این نکته بسیار مهمی است؛ زیرا در خیلی از ساختمانها که تصمیم به اجرای سیستم گرمایش از کف گرفته دارند، مشاهده میشود. نکته دیگری که در هنگام اجرای سیستم گرمایش از کف باید بدانید، مربوط به هزینهها است. در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که از لوله آلودگی به آب منتقل نشود، نکته مهم بعدی نیز مربوط به موردی است که برگشتی از آلودگی به لولهکشی به وجود نیاید. برای بازسازی لوله های شوفاژ مرکزی ساختمان چه لوله ای را پیشنهاد می کنید؟ هزینه اجرای این کار در مقایسه با شوفاژ بیشتر میباشد؛ اما در نهایت منجر به صرفهجویی در مصرف هزینهها خواهد شد. تیم طراحی تاسیسات شرکت مهندسین مشاور رایان سازه با در نظر گرفتن کلیه موارد فوق طراحی تاسیسات بهینه و ایده آل را برای پروژه ها به ارمغان خواهد آورد. سیستم گرمایش کف شامل لوله هایی است که با عبور آب گرم از این لوله ها، گرمای مورد نیاز اتاق ها تامین می شود. خیر برای اجرای لوله کشی روشویی در زمان بازسازی ساختمان راهی جز کنده کاری و انجام لوله کشی از کف وجود ندارد. شاید توضیحات داده شده در بخش قبلی برای شما کافی نباشد تا با نحوه بازسازی تاسیسات مکانیکی در یک ساختمان به طور کامل آشنا شوید، به همین دلیل قصد داریم تا به سراغ یکی از ده ها پروژه بازسازی و نوسازی تاسیسات مکانیکی انجام شده توسط گروه تاسیسات 24 ساعته برویم تا قدم به قدم اقداماتی که در زمان بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان باید انجام شود را برای شما بررسی کنیم.

بنابراین بهتر و عقلانیتر است که هنگام ساخت و یا بازسازی در بخش تاسیسات زمان و هزینه مطلوب صرف شود تا از هزینههای بعدی که ممکن است در آینده ایجاد شود، بکاهد. البته در این زمینه به سبب گستردگی آن همه سرویسکاران و تاسیسات کار ها ممکن است تخصص کافی نداشته باشند و هر کدام از موارد مذکور تخصص منحصر به فردی را میطلبد. درست انجام ندادن سیستم لولهکشی ساختمان ممکن است در آینده ایجاد مشکل نماید. این سیستم باید به طور ایمن و موثر نصب شود. به طور مثال، فضاهای اداری، آمفی تئاتر و یا موارد دیگر از این دسته قسمتها میباشند. تاسیسات مکانیکی مهمترین بخش تاسیسات ساختمانی است و ساکنین به طور روزمره با آن سر و کار دارند. بپردازیم. با ما تا انتها همراه باشید. ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی مراحل انجام تاسیسات ساختمان بپردازیم. تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. سیستم های اعلام حریق معمولا دارای هر دو نوع هشدار صوتی و هشدار از طریق چراغ چشمک زن میباشند. تاسیسات الکتریکی در تاسیسات ساختمانی شامل سیستم روشنایی، اطفاء حریق، آنتن مرکزی و… تاسیسات برقی ساختمان شامل سیستم های روشنایی، تلفن ، اطفاء حریق ، اعلام حریق ، آنتن مرکزی و …

اما در سیستم اطفای حریق بر پایه گاز از کپسول های حاوی CO2 یا گاز FM200 استفاده می شود. انتخاب سیستم سرمایش و گرمایش: انتخاب سیستم سرمایش و گرمایش به عنوان دومین مرحله در انتخاب سیستم مناسب و مبانی مورد استفاده در طراحی ومحاسبه دستگاه ها و تجهیزات حرارتی و برودتی بر پایه اطلاعات موجود در هند بوک های متداول رشته تاسیسات از جمله هند بوک ASHRAE و CARRIER می باشد و سپس از کاتالوگ شرکت های سازنده انتخاب می شوند. نورگیرها و هواکش ها به داخل ساختمان هدایت می کنند وبالعکس یعنی هوای داخل را به خارج ساختمان هدایت می کنند. دما و درصد رطوبت و نیاز هوای تازه در بعضی از فضاها دارای اهمیت زیادی است و در بعضی دیگر از فضاها دارای اهمیت خاصی نیست. لازم است بدانید از لوله نه تنها برای انتقال انرژی بلکه برای انتقال مواد شیمیایی، هوای فشرده و آب رسانی به زمینهای کشاورزی یا صنعتی نیز استفاده میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید