تاسیسات ساختمان چیست؟

پس از آن کلیه امور نصب و راه اندازی تاسیسات فنی ساختمان انجام شد؛ هر یک از آنها را تست کنید؛ چرا که این کار احتمال بروز خسارات و آسیبهای آینده را به شدت کاهش میدهد؛ تحقیقات نشان داده بیشتر افرادی که تاسیسات را آزمایش کرده و در زمان مناسب آنها را سرویس میکنند؛ در آینده در زمینه تاسیسات ساختمان با مشکلات کمتری مواجه میشوند. امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این زمینه برای شما عزیزان مفید بوده باشند. جهت اجرای تهویه، مشخص کردن مشخصات سیستم تخلیه فاضلاب نیز از جمله موارد مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. پیشگامان ساختمان : بار برودتی مقدار گرمایی است که ساختمان در روز طرح فصل تابستان در واحد زمان می گیرد. تاسیسات به طور کلی به ایجاد شرایط مناسب برای سکونت اشاره دارد و در واقع بخشی حیاتی و بسیار ضروری در ساختمان است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. تابلو توزیع برق در تاسیسات الکتریکی فیوز یا برقشکن دارد که در صورت بالا رفتن جریان در سیمپیچی، مدار را قطع میکند. تعمیر تاسیسات ساختمان رنج گسترده تری از موارد بالا دارد که هر کدام موارد و نکات تخصصی خود را دارند و هزاران مطلب راجع به هرکدام از آنها وجود دارد.

دفع فاضلاب ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در صورتی که دفع فاضلاب به درستی انجام نشود عواقب سنگینی را به دنبال خواهد داشت. هر ساختمان فراخور نوع کاربری خود از تجهیزات خاصی در موتورخانه بهره مند می باشد که این تجهیزات باید در طول عمر ساختمان به درستی عمل کنند و فاقد هر گونه عیب و ایرادی باشند. برای اجرای تهویه مناسب، مورد مهم بعدی که باید در نظر گرفته شود، وضعیت ساکنان ساختمان است. در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که از لوله آلودگی به آب منتقل نشود، نکته مهم بعدی نیز مربوط به موردی است که برگشتی از آلودگی به لولهکشی به وجود نیاید. محاسباتی که قبل از اجرای تاسیسات انجام می شوند شامل محاسبه سیستم های سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات موتورخانه، کانال کشی و لوله کشی، آب گرم مورد نیاز، منبع ذخیره آب و سیستم اطفاء حریق هستند. یکی از مهمترین و کلیدیترین بخشهای هر ساختمانی، تاسیسات آن ساختمان است. پیشگامان ساختمان : در اين مقاله، سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي معمول كه براي ساختمان هاي مسكوني به كار مي روند، بررسي مي شوند. پیشگامان ساختمان : براي بهبود پوسته ساختمان هاي ساخته شده كه هم اكنون مورد بهره برداري قرار گرفته اند نيز روش هايي وجود دارد.

برررسی نحوه تامین سوخت ساختمان نیز از جمله موارد مهمی است که بررسی میگردد. از جمله مهمترین بخشهای تاسیسات ساختمان، مربوط به برق، تاسیسات مکانیکی، لولهکشی و یک سری موارد دیگر میشود که در صورت داشتن سوالات بیشتر در این مورد، میتوانید با ما تماس بگیرید. در واقع مسیر لولهکشی و انشعابات گاز را قوانین این دو سازمان تعیین میکند. اما در مورد تاسیسات لولهکشی ساختمان این امکان وجود ندارد. در این سیستم به دلیل تجزیه ضایعات در لوله ها گازی به وجود می آید که برای جلوگیری از ورود آن به بخش های داخلی ساختمان باید از تله ، سیفون یا آب بند در اتصالات لوله ها استفاده کرد. نکات حیاتی که باید بدانید! برای اجرای تهویه باید مشخصات دقیق منطقه، جهت ساختمان، موقعیت آن نسبت به موارد مجاور و زاویه تابش نور و همچنین وزش باد در نظر گرفته شود. و بسیاری از موارد دیگر در تاسیسات مکانیکی ساختمان اجرا میشوند. همانطور که گفتیم انواع تاسیسات در ساختمان شامل تاسیسات مکانیکی و الکتریکی میشوند. تاسیسات ساختمان به دو دسته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم میشوند. تاسیسات مکانیکی ساختمان خود به چند دسته مختلف تقسیم بندی میشود.

تاسیسات ساختمان طیف گسترده ای داشته و معمولا به دو بخش تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی یا تلفیقی از این دو تقسیم میشود. برخی از تجهیزات تهویه مطبوع مثل فن کوئل ها به فضای کمی برای نصب نیاز دارند ولی تجهیزات یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی که هوای مطبوع مورد نیاز چندین اتاق یا فضای ساختمان را تامین می کنند احتیاج به فضای بیشتری برای نصب کردن می باشند. نکته دیگری که در هنگام اجرای سیستم گرمایش از کف باید بدانید، مربوط به هزینهها است. در این سیستم به دلیل تجزیه ضایعات در لوله ها گازی به وجود میآید که برای جلوگیری از ورود آن به بخش های داخلی ساختمان باید از تله ، سیفون یا آب بند در اتصالات لوله ها استفاده کرد. برای اجرای سیستم تهویه استاندارد در هر سازه که جزء قسمتهای مهم در مراحل انجام تاسیسات ساختمان میباشند، منوط به در نظر گرفتن نکات زیر است. تعیین کردن قسمتهای قابل دسترس برای کانالکشی، لولهگذاری، نصب موتورخانه و دستگاههای هواساز ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید