تاسیسات ساختمان و اهمیت آن – ساختمانچی

این شرکت یکی از بهترین فروشگاههای اینترنتی در زمینه خرید این تاسیسات است که شما بسیار راحت میتوانید محصول مورد نظر خود را بهصورت مجازی انتخاب کنید و طبق اطلاعات موجود در سایت تهویه مهاجر از تمامی ویژگیهای محصول مدنظر آگاه شوید. یکی از مزایای تهویه مهاجر ارسال کارشناس برای کمک به شما در زمان تحویل و نصب محصول است، با اینکار شما بهراحتی میتوانید محصول مدنظر خود را نصب کنید و دچار هیچگونه مشکلی نخواهید شد. از سری سیستم های بردوتی می توان به چیلر، اسپلیت مرکزی، کولر آبی، داکت اسپلیت و کولر گازی اشاره نمود، که همگی با یک هدف یعنی تامین هوای خنک طراحی و ساخته شده اند. لازم به ذکر است که اگر نمودارهای موجود به درستی تفسیر نشوند، کل کار شما زیر سوال می رود. با ترتیب معینی با یکدیگر ترکیب شده اند و در واقع سیستم مجموعه ای از عوامل شکل دهنده یک کل است. سیستم فاضلاب به طور کل به مجموعه لوله های انتقال، دریچه بازدید و سیفون ها می گویند.

تجهیزات ساختمانی به طور کلی تامین شرایطی مطلوب برای زندگی و حفظ منابع انرژی می باشد و به قسمت های مختلف از قبیل طراحی و نقشه کشی طبق استانداردهای این صنعت، سیستم های سرمایش، گرمایش، آبرسانی، گازرسانی، فاضلاب، اطفای حریق و سیستم مربوط به بهداشت ساختمان تقسیم شده و هر کدام از این سیستم ها کارایی متفاوت و از تجهیزات خاصی تشکیل شده و توسط کارشناسان و تکنسین های مجرب و فعال در این زمینه اجرا می شود. توجه به معماری ساختمان و شرایط محیطی و اقلیمی محل ساخت پروژه. توجه به معماری ساختمان و شرایط محیطی و اقلیمی محل ساخت آن. مورد مهم بعدی که باید در ساخت تهویه مورد توجه قرار بگیرد، مصالح ساختمانی است. بخش هایی از ساختمان هاست که با توجه به تنوع اقلیم کشورمان در هر منطقه ای یکی از بخش های سرمایشی و گرمایشی نقش حیاطی را دارد. این سری از سیستم های گرمایشی شامل انواع پکیج ها، رادیاتور ، بویلر و دیگ، مشعل، انواع هیتر و آبگرمکن می باشد. تاسیسات ساختمانی شامل سیستمهای گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع، گاز، آب، برق، تلفن، تخلیه فاضلاب، ارتباط داخل و خرج ساختمان، ارتباط بین طبقات است. طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان به طور کلی شامل: تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات مربوط به فاضلاب و آب، تاسیسات استخر و سونا و جکوزی، تاسیسات آتشنشانی و اطفائ حریق و هم چنین طراحی سیستم تهویه، لوله کشی ساختمان، طراحی داکت ها و رایزرها و …

طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان به طور کلی شامل: طراحی نقشه های نورپردازی، طراحی سیستم روشنایی، سیستم ارتینگ ساختمان، جانمایی کلیه وسایل الکتریکی و تابلوهای برق، سیم کشی و راه اندازی تلفن و آسانسور و همچنین منابع تغذیه، اجرای شبکه و … از نکات مهمی که در مورد راهبری، نگهداری و تعمیرات تجهیزات و دستگاه ها باید مورد نظر قرار گیرد، جمع آوری و نگهداری اسناد و مدارک فنی به صورت یک سیستم منظم و قابل دسترسی به عبارت دیگر ایجاد آرشیو مدارک و اسناد فنی و عمومی مورد نیاز انجام فعالیت های راهبری، نگهداری و تعمیرات دستگاه ها می باشد. گفته میشود و هر کدام از این سیستم ها کارایی متفاوتی دارند و از تجهیزات خاصی تشکیل شده اند. هریک ازاین سیستم ها نقش مهم و عمده ای در جلوگیری از اتلاف انرژی، صرفه جویی در هزینه و تخریب و بازسازی ساختمان را دارا می باشند. هریک از سیستم های ذکر شده اگر به صورت صحیح و طبق استاندارد اجرا شود، نقش مهم و عمده ای در جلوگیری از اتلاف و هدررفت انرژی، صرفه جویی در هزینه و تخریب و بازسازی ساختمان دارا می باشند. با توجه به ماهیت این سیستم، پیچیدگی های خاصی در طراحی و اجرای آن می باشد.

سپس با مراجعه به نمودار افت فشار در لوله های با سطح داخلی ناصاف و قطر لوله تعیین می شود. یکی از مسائل مهم و مبرم که در ساختمان ها، کارگاه های صنعتی ، کارخانجات و به طور کلی مراکز عمرانی، صنعتی و خدماتی مطرح است نحوه سرویس، نگهداری . مجموعه فعالیت هایی لازم به اجراست که به طور مشخص به منظور حفظ و نگهداری هر یک از تجهیزات، تاسیسات و دستگاه ها در حد استاندارد با هزینه قابل قبول و با هدف بالا بردن عمر مفید و جلوگیری از خرابی ناگهانی آنها انجام می گیرد و با این کار قابلیت اطمینان و در دسترس بودن آنها را افزایش می دهد. تأسیسات ساختمانی به طورکلی در دو بخش تأسیسات الکتریکی و تأسیسات مکانیکی دسته بندی میشوند که با توجه به تنوع موجود و همچنین ظهور سیستم های نوین در هر دو بخش تأسیسات ساختمانی نیازمند تسلط کامل کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی تاسیسات ساختمانی و کارخانجات به این موضوعات است. تابلو برق ATS تا زمانی که برق شهری وصل باشد مصرف کننده از برق شهری استفاده میکند اما در زمان قطع شدن برق، مصرف کننده را به دیزل ژنراتور وصل خواهد کرد. سیستم های تهویه مطبوع نیز در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و در بازار در اختیار مصرف کننده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید