تاسیسات ساختمان+ نکات مرتبط با نصب انواع تاسیسات به همراه معرفی تاسیسات ساختمانی مهم

اشتباهات عمدی زیادی انجام شده است. تحریمهای زیادی که از سوی غرب علیه روسیه اعمال شده تا چه اندازه میتواند بر روسیه تاثیر بگذارد؟ همزمان اپراتورهای اوکراینی همچنان مسوولیت و کنترل این نیروگاهها را در اختیار دارند و روسیه هیچ دخالتی در این زمینه ندارد. ما با زور این تاسیسات را نگرفته و کنترل آن را بدست نگرفتیم و همه چیز در صلح و با گفت وگو با مقامات محلی و مسوولان نیروگاهها جلو رفت. این مرحله از کار را به دلیل مصون ماندن پله ها از آسیب دیدگی به روز های آخر اجرای پروژه موکول می کنند. ما با اوکراین همسایه هستیم و هر آسیبی به این تاسیسات وارد شود، به روسیه و بلاروس هم آسیب میزند. قطعنامه شورای حکام از روسیه خواسته تا درگیریهای در نزدیکی تاسیسات هستهای زاپوریژیا را متوقف کند. البته ازفنکويل درفصل گرما برای خنک کردن هوا نيز استفاده میشود که در بخشهای بعدی مورد بررسی قرار میگيرد.

تاسیسات بهداشتی را میتوان یکی از مهمترین بخشهای تاسیسات ساختمان دانست. یکی از اهداف ما این بود که تحریمهای یکجانبه لغو شوند. یکی دیگر از جدیدترین سیستم هایی که برای گرمایش خانه در زمستان استفاده می شود، سیستم گرمایش از طریق کف است. ترامپ به بهانه عدم رعایت کامل تعهدات ایران در برجام از این توافق خارج شد که موضوعی کاملا نادرست بود. بعلاوه اینکه ظرفیتهای بسیاری درباره عدم اشاعه هستهای وجود دارد و ما معتقد هستیم که برجام میتواند به عدم اشاعه هستهای در سطح بینالمللی کمک کند. از نقطه نظر سیاسی، فلسفه ما بسیار به یکدیگر نزدیک است؛ این مساله باعث شده تا همکاری ما در بسیاری از زمینههای مختلف از جمله کنترل تسلیحات و عدم اشاعه که حوزه تخصصی من است، نزدیک باشد. برای انتقال آب نباید به نیروی جاذبه غلبه کرد ولی انتقال فاضلاب ساده است، چون در جهت نیروی جاذبه است. در طراحی ساختمانها باید ایمنی لازم در برابر آتش و به حداقل رساندن خطرات ناشی از گرما و دود در داخل ساختمان توجه کرد. به صراحت اعلام کردم که نگران ایمنی و امنیت تاسیسات اتمی اوکراین هستم و اینها مسائل سیاسی و بازی نیستند.

باید بگویم یک گروه از نیروهای ویژه اوکراین به یک دسته از سربازان روسی که در بیرون این تاسیسات در حال گشتزنی بودند حمله کردند و نیروهای روسی هم به این عملیات که در یک ساختمان در بیرون از تاسیسات هستهای بود، پاسخ دادند. در بسیاری از مسائل سوالات مختلفی وجود داشت که از طریق تلاشهای مشترک به بسیاری از آنها پاسخ دادیم و نزدیک به آن مسائلی بود که انتظار داشتیم به آن دست یابیم. ما در بازسازی ساختمان، علاوه بر سفت کاری و نازک کاری، با تاسیسات هم روبرو هستیم. به علاوه دو سنسور در لوله ی رفت و برگشت آب هر واحد نصب شده و دمای ورودی و خروجی آب اندازه گیری می شود. آیا نصب پکیج در زمان بازسازی تاسیسات ساختمان آسیبی به بنا وارد می کند؟ سیستم لوله کشی در اجرای تاسیسات مکانیکی از سیستم های آب و فاضلابی که در برخی از شهرها مورد استفاده قرار می گیرند, متمایز می شود. سیستم لوله کشی معمولا از سیستم های آب و فاضلاب که در گروهی از ساختمان ها یا شهر به کار گرفته می شوند، متمایز می شود. سیستم های مکانیکی، برق و لوله کشی بخش مهمی از تاسیسات مکانیکی ساختمان هستند و می توانند زیر شاخه های مختلفی داشته باشند.

ایرنا: درباره تحولات اوکراین نگرانیهای مختلفی وجود دارد. مذاکرات دوجانبه و چند جانبه مختلفی را با هیات ایرانی در این زمینه بر پایه اعتماد و احترام متقابل داشتیم. مثلا هیات آمریکایی در این مدت چندان فعال نبود. هیات چینی و فرانسوی هم موضع مثمرثمری داشتند. هر کشوری موضع خاص خود را درباره موفقیت مذاکرات دارد. اولیانوف: موضع ما در این خصوص بسیار ساده و شفاف است. به ویژه در خصوص ایمنی و امنیت تاسیسات هستهای اوکراین؟ این نیروهای اوکراینی بودند که در ابتدا شلیک کردند. این درگیری در بیرون از محوطه تاسیسات هستهای بود. ایرنا: به عنوان عضوی از هیاتهای مشارکت کننده که نقشی سازنده در این مذاکرات به ویژه برای تسهیل آن داشتید، چه توصیهای را برای رسیدن آن به نتیجه نهایی برای هیاتهای مختلف به ویژه اروپایی و آمریکا دارید؟ پیشگامان ساختمان : افزایش جمعیت شهرها، باعث بالا رفتن ارزش زمین ها و در نتیجه استفاده حداکثر زمین در جهت ساختمان سازی شده. این موضوع در مذاکرات چند جانبه بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید