تاسیسات ساختمان+ نکات مرتبط با نصب انواع تاسیسات به همراه معرفی تاسیسات ساختمانی مهم

از سویی بهعلت ارتکاب تخلفات و جرایم مذکور، ۳ دستگاه از دستگاههای متولی فوق، یعنی شرکت آب منطقهای، اداره کل منابع طبیعی و شرکت برق استان، همچنین بخشداری آسارا در اجرای مقررات قانونی مربوطه ازجمله تبصره۴ ماده۲ قانون توزیع عادلانه آب، تبصره۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهرهبرداری از جنگلها و مراتع و ماده ۹ لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب و برق کشور، ضمن اعلام شکایت از دستگاه قضایی استان، تقاضای اعمال مقررات قانونی مربوطه جهت رفع تصرفات و تجاوزات صورت گرفته را کردند.» فاضلی میگوید که حکم قطعی به رفع تصرف در بهمن امسال از دادگاه تجدیدنظر استان صادر شده و به جهات قانونی متعدد، قابلیت تخریب و رفع تصرف ساختمان وجود دارد. با این اوصاف با تشکیل این قرارگاه تغییر کاربریهای جدید رخ نمیدهد.» از اینرو هرگونه تخلف با تذکرهای صورتگرفته از نظر او نافی قانون خواهد بود و با آن برخورد خواهد شد. طراحی و نصب تاسیسات ساختمان توسط مهندسین ماهر در این زمینه باید صورت گیرد تا ساختمانها بتوانند با کیفیت بهتر ساخته شوند و همچنین انرژی مورد نظر در اثر نصب اشتباه تاسیسات بیهوده مصرف نشود.

یکی از مهمترین اصول اجرای تاسیسات ساختمانی، صرفه جویی در مصرف انرژی است. ما کشورهای غربی را تحت تحریم قرار خواهیم داد مثلا آنها عبور هواپیماهای خود از حریم هوایی روسیه را ممنوع کردند و ما هم اقدام متقابل را در دستور کار قرار دادیم و آنها حالا برای رسیدن به ژاپن یا تایلند و خاورمیانه به جای پرواز مستقیم باید نیمی از دنیا را دور بزنند. » گفت: «از مواردی که رئیس قوهقضاییه تأکید کردند این است که مصالح و ابزار ساختمانی که قابل استفاده مجدد است، تخلیه و خارج شود. بله یکی از آن ویلاهای لوکس در جادهچالوس که حتما شما هم در رفتوآمدهایتان به شمال کشور آن را دیدهاید، ساختمانی است در ضلع شرقی رودخانه با مسیری اختصاصی، حیاطی بزرگ و تزیینشده با درختان و فضای سبز و حوضچهها، ۳، ۴ طبقه لوکس با استخر و سونا و جکوزی و چندین و چند اتاق و سرسرا و پذیرایی که امروز پذیرای لودرها و بیلهای مکانیکی بود. تاسیسات تهویه در بیمارستان ها: این تاسیسات با طراحی پیچیده با رعایت استاندارد های بین المللی در بیمارستان ها اجرا می شود و از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این بخش تعدادی از زیرمجموعههای تاسیسات مکانیکی را بیشتر توضیح میدهیم. تاسیسات ساختمانی به دو بخش تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکترونیکی دسته بندی می شوند. مالک همچنین به حریم شبکه برق ۲۰کیلوولت تجاوز کرده و آن را در حریم انتقال برق ساخته و بخشی از زمین که جزو مستثنیات مالک بوده، باغ میوه بوده که بهصورت غیرمجاز ابتدا در سال۱۳۵۴ یعنی هنگام ساخت بنای قدیمی اولیه و مجددا از سال ۱۳۹۳ به بعد تغییر کاربری داده شده است. وقتی ماشین تخریب در ویلای بزرگ و لوکس جاده چالوس به حرکت درآمد و دل دیوارها و ستونها را شکافت، خیلیها هنوز باورشان نمیشد قرار است این ساختمان بزرگ بریزد و آن نمای لوکس کنار جاده با خاک یکسان شود. او همچنین درباره برخورد با اشخاص حقیقی میگوید: «قانونگذار بهدلیل تصرفات صورتگرفته به حریم برای این افراد جرمانگاری کرده و مجازات قانونی نیز درنظر گرفته است. سیستم های که سرمایش و گرمایش یک ساختمان را تامین می کنند در بالا به آن ها اشاره شد. واحدهای تصفیه هوا که تنها شامل یک فن و یک عنصر گرمایش یا خنک کننده در فضای خدمتی هستند، ممکن است به عنوان واحدهای فن کویل ارائه شوند. از سویی قرارگاهی با عنوان نظارت بر حقوق بیتالمال و جلوگیری از تغییر کاربریها تشکیل شده است.

رئیسکل دادگستری استان البرز میگوید: «پیش از این ابلاغ اخطاریههای متعدد، در جریان ساخت این ساختمان از سوی دستگاههای متولی به مالک داده شد و در مقاطعی هم بخشهایی از ساختمان در حال احداث تخریب شده بود، اما مالک بدون توجه به اخطاریههای متعدد، با توجه به امکانات بالای مالی خود با بهکارگیری تعداد زیادی کارگر نسبت به ساخت و تکمیل این ویلای لاکچری اقدام کرد. در حال بازسازی ساختمان هستیم و توالت فرنگی در حمام قرار دارد ولی روشویی ندارد، آیا می توان بدون کنده کاری لوله کشی روشویی را انجام داد؟ ایرنا: آیا مثلا صادرات انرژی به اروپا را هم تحریم یا محدود خواهید کرد؟ پاسخ به چند سؤال. برای پاسخ به این سؤال، مسئولان دادگستری کرج، ما را به ابتدای جاده چالوس برمیگردانند تا نمونهای از اقدامات قوه قضاییه و شهرداری پس از تخریب را نشانمان دهند؛ جایی در نزدیکی غربیترین نقطه اتوبان خرازی غرب، در حریم رودخانه، چند ملک غیرمجاز را تخریب کردهاند و حالا کارکنان شهرداری در حال ساختوساز محوطهای تفریحی در کنار رودخانه هستند. او گفت که ۱۸دستگاه حاکمیتی در بستر و حریم رودخانه کرج اقدام به ساختوساز کرده بودند که تاکنون ساختمانهای متعلق به ۱۵دستگاه تخریب شده و حالا ما در فاز دوم آزادسازی، یعنی تخریب ساختمانهای متعلق به افراد حقیقی و حقوقی غیرحاکمیتی قرار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید