تاسیسات ساختمان+ نکات مرتبط با نصب انواع تاسیسات به همراه معرفی تاسیسات ساختمانی مهم

اغلب متخصص تاسیسات که تجربه و سرمایه لازم را دارند، به صورت مستقل کار کرده و کسب و کار خود را دارند. که توسط مهندسین طراح اخذ می شود.در این انتخاب علاوه بر دانش مهندس طراح،نظر کارفرما و یا ساکنین و امکانات و شرایط ساختمان نیز دخالت دارند.عوامل زیادی باید مورد تجزیه تحلیل و قضاوت قرار گیرند که اهم آنها،ایده های شخص یا سازمان سرمایه گذار و جنبه های اقتصادی طرح می باشند. افراد علاقه مند نیز می توانند در این رشته ها تا مقطع کاردانی یا کارشناسی به طور ناپیوسته در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. نگهداری موتورخانه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته نه تنها به عنوان یک واحد درسی، بلکه به عنوان یک رشته ی تحصیلی در دانشگاه ها ارایه میگردد. اصطلاح “لوله کشی” نه تنها شامل دوش، حمام و توالت می شود، بلکه دستگاه هایی مانند ماشین لباسشویی، واحدهای زباله، آبگرمکن، ماشین ظرفشویی و چشمه های آشامیدنی را نیز شامل می شود. طراحی و اجرا در تاسیسات پله برقی و آسانسور: شامل تجهیزاتی که مهمترین آن ها کابین، وزنه تعادل، الکتروموتور، راه پله و تابلو برق هستند. مهم است که از همان ابتدا به ساکن لوله های با کیفیت انتخاب شود و نقشه هدایت آب و فاضلاب به شکل اصولی و استاندارد اجرا شود.

همچنین موضوع مهم کنترل سیستم و مدار های تاسیسات در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این سیستم ها دارای سه بخش دستگاه اصلی تولید هوای گرم و خنک، سیستم توزیع هوا در ساختمان و ابزار کنترلی در سیستم گرمایش یا سرمایش هستند. این کار مستلزم آشنایی با قسمت های مختلف تاسیساتی ساختمان است. با گسترش تکنولوژی و پیشرفت علم، تجهیزات ساختمانی جدیدی تولید شدهاند که طول عمر طولانی مدتی دارند و از طرفی سبب میشوند که دیگر ساختمانها به بازسازی احتیاجی نداشته باشند. را در قالب آگهی رایگان خدمات ساختمانی در سایت فوری کار ثبت کنید (از اینجا ثبت کنید) تا متخصصان مختلف فوری کار با شما تماس گرفته و از بین پیشنهاد های مختلف قیمتی و زمانی آنها، مناسب ترین پیشنهاد را با توجه به شرایط پروژه خود انتخاب کنید. گام بعدی در طراحی تأسیسات HVAC شامل مراحل متعددی است که مهمترین آن ها عبارتند از: سایزینگ خطوط لوله کشی و یا کانال کشی، انتخاب تجهیزات مناسب با توجه به نوع سیستم انتخابی و ارائه نقشه های دقیقی که مبنای اجرای پروژه قرار خواهند گرفت و بایستی همواره مطابق با محدودیت های فیزیکی ساختمان باشند. در اکثر شهرها آب توسط پمپ ها وارد سیستم توزیع می شود، اگرچه در موارد نادر زمانی که منبع آب در کوه ها یا تپه ها در بالای یک شهر واقع شده است، فشار تولید شده توسط گرانش برای توزیع آب در سراسر سیستم کافی است.

برای مشاوره و اطلاع دقیق از هزینه ها با شماره تماس بالای صفحه تماس بگیرید. هرچند که امروزه می توان به کمک مدل سازی سه بعدی اجزاء تشکیل دهنده ساختمان که یکی از ارکان فناوری BIM یا همان Building Information Modeling و به معنای مدل سازی اطلاعات ساختمان می باشد، اساساً مشکلات ناشی از عدم هماهنگی ها، اشتباهات طراحی و دوباره کاری ها را از میان برد. مدیریت تأسیسات ساختمان به دو بخش اصلی تقسیم می شود: مدیریت تاسیسات سخت و مدیریت تاسیسات ساختمان نرم. تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی دو بخش اصلی تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شوند. به طور کلی این سری از تجهیزات به دو دسته ی مهم و اصلی مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شود. البته یکی از مزیت های شغل تاسیسات این است که لزوما احتیاج به دفترکار ندارد. همچنین در رشته مهندسی مکانیک گرایش تاسیسات نیز می توانید تحصیل کرده و پس از آن وارد این شغل شوید. این مرحله از کار را به دلیل مصون ماندن پله ها از آسیب دیدگی به روز های آخر اجرای پروژه موکول می کنند. در حوزه ساختمان سازی، بخش تاسیسات از بخش های کلیدی و اساسی می باشد. همان طور که گفتیم، وظیفه طراحی و عملیاتی کردن این حوزه بر عهده کارشناسان و مهندسان زبده است.

در این مرحله لوله کشی آب سرد و گرم جدید با کمک لوله های نیوپایپ و به شکل زیرسقفی در ساختمان اجرا شد. بر خلاف جاذبه آب را بالا کشیدن، گرما در فصل سرد و سرما در فصل گرم، هوای تازه در اجتماعی از انسانها، تخلیه گازها از محل تولید و… در شهرها، شرکت های آب و فاضلاب شهرداری یا خصوصی، آب های جمع آوری شده از چاه ها، دریاچه ها، رودخانه ها و حوضچه ها را تصفیه می کنند و به ساختمان ها توزیع می کنند در حالی که در مناطق روستایی آب معمولا به طور مستقیم از چاه ها به دست میآید. با اینکه سیستم های برق ساختمان توسط مهندسین برق طراحی میشود داشتن اطلاعات در مورد محل تجهیزات روشنایی، خروجی و محل توزیع برق و کلید ها برای کنترل عملکرد آنها برای مهندسان طراح و معمار ضروریست. راه اندازی و تعمیر سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم (شوفاژ) و …

دیدگاهتان را بنویسید