تاسیسات ساختمان (معرفی 18 تجهیز اصلی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی)

محاسبه منبع ذخیره آب: منبع ذخیره آب جهت ذخیره آب مصرفی و نیز آب مورد نیاز جهت اطفاء حریق مورد استفاده می باشد. دما و درصد رطوبت و نیاز هوای تازه در بعضی از فضاها دارای اهمیت زیادی است و در بعضی دیگر از فضاها دارای اهمیت خاصی نیست. نوع تجهیزات گرمایشی و تهویه مطبوع هوای انتخابی (HVAC) برای کنترل فشار هوا ، فراهم کردن هوای تازه و تهویه شده برای فضاهای داخلی ساختمان تاثیر گرفته از کیفیت هوای داخلی است. سیستم های مولتی اسپیلیت متشکل از چند واحد داخلی متصل به یک واحد خارجی می باشند. تاسیسات برقی مدار انشعابی ای را شامل می شود که در فضاهای داخلی ساختمان برق را توزیع می کند. طراحی آسانسور و پله برقی باید با رعایت الزامات مندرج در مبحث ۵ مقررات ملیّ ساختمان ایران انجام گیرد. در رابطه با این مورد، باید توان قدرتی چراغ، تجهیزات، نوع، قدرت مصرفی و ظرفیت حرارتی مورد بررسی قرار گیرد. حال این مایع سرد در قسمت اواپراتور چیلر در مجاورت آب قرار می گیرد و با تبادل حرارت باعث خنک شدن آب می شود. بنابراین، اگر خانه شما نیز از این سیستم گرمایشی استفاده کرده است، ابتدا تعداد رادیاتورهای نصب شده در ساختمان را با توجه به مساحت اتاق ها، اندازه و مکان آنها و همچنین میزان گرمایش بررسی کنید.

البته هرچه متخصص تاسیسات در کار خود مهارت و دقت بیشتری داشته و به خوبی و متناسب با نیاز مشتری کار را بهتر انجام دهد، رضایت مشتریان بیشتر شده و روز به روز به تعداد آنها افزوده خواهد شد و در نتیجه درآمد بیشتری نیز عاید او می شود. ترموستاتهایی که در گذشته در تاسیسات مکانیکی ساختمان مورد استفاده قرار میگرفت، دمای محیط را روی دامنه ثابتی نگهداری نمیکرد. یکی از شفاف ترین و شناخته شده ترین موارد در طراحی تاسیسات ساختمانی ، تاسیسات الکتریکی است. تاسیسات الکتریکی که مبتنی بر امور الکتریکی مانند تامین برق و روشنایی نظارت لازم را داشته باشد. لازم است که تاسیسات روشنایی و برق مشترک به شکل دوره ای همگی موارد مشترک در طبقات چک شوند و در صورت لازم سرویس و یا تعمیر گردند. در این مرحله لوله کشی آب سرد و گرم جدید با کمک لوله های نیوپایپ و به شکل زیرسقفی در ساختمان اجرا شد. پس از سالها تلاش مستمر و پیگیری و همفکری و همدلی تنی چند از مجریان لوله کشی های ساختمان تهران و حمایتها و تشویق و ترغیب و پشتیبانی شما همکاران همشهری و نیز راهنماییها و توصیه های مشفقانه روسا و هیئت مدیره و اعضا فعال اتحادیه های همکار در شهرهای کشور ، برگزاری سمینارها و جلسات و همایش ها و گردهمایی گوناگون برای اولین بار اتحادیه مستقل تاسیسات مکانیکی ساختمان تهران پس از انتخابات مرداد ماه سال 1390 و انتخابات هیئت مدیره اتحادیه و ثبت در وزارت بازرگانی در شهریور ماه همان سال تشکیل و راه اندازی شده است .

امروزه مصرف آب گرم و گرمایش خانه ها به سه طریق پکیج، موتورخانه و آبگرمکن تأمین می شود. مورد بعدی که باید در یک ساختمان به آن توجه کنید این است که ببینید سیستم گرمایش ساختمان چگونه آب گرم تولید می کند. هدف استفاده از تجهیزات مکانیکی، تامین آب گرم و سرد، ایجاد سرمایش و گرمایش در ساختمان، تامین فشار آب مورد نیاز طبقات و … 10- پوشش کامل روی لوله پولیکاهایی که در کف ساختمان کار شده است. 9- جوشکاری و ساپورت زدن برای فیکس کردن لوله پولیکاهای که برای ورودی و خروجی لولههایی که داخل جعبه آنتن و تلفن آورده میشود. برای بررسی سیستم لوله کشی آب و فاضلاب خانه مورد نظر خود می توانید ابتدا از نظر شکل ظاهری لوله ها را بررسی کنید که قدیمی نیستند و ثانیا بهتر است از لوله های فلزی استفاده نکنید. ممکن است برخی از امور تاسیساتی مانند نصب شیرالات و رادیاتور ساده به نظر برسند , اما همین موارد به ظاهر ساده هم مهارت لازم را میخواهد خصوصا در زمانی که کار اصطلاحا به خنس میخورد. اما امروزه از سامانه های تفکیک و مانیتورینگ میزان مصرف ساختمان استفاده می شود. البته از طریق بخاری آب فقط می توان آب گرم مورد استفاده در ساختمان را تأمین کرد و فقط پکیج و موتورخانه که علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، سیستم گرمایشی را نیز تجهیز می کنند.

باور اینکه کره خاکی فقط به انسان تعلق ندارد بلکه سایر مخلوقات و موجودات هم در آن حق حیات و زندگی دارند و ساخت و ساز نابجا در آن تخریب منابعی است که دیگر دست یافتنی نیست. توجه 1: فیلم آموزش تاسیسات مکانیکی ساختمان فقط بر روی رایانه با سیستم عامل ویندوز قابل پخش است. تاسیسات ساختمان جلوگیری از تخریب و بازسازی زود هنگام و صرفه جویی در سرمایه ای که می تواند در بخش تولید به کار گرفته شود. از این رو در هنگام ساخت بنا به کارگیری افراد آشنا با علم تاسیسات مکانیکی یکی از موضوعات مهم و ضروری به شمار می رود. سیستمهای سرمایش و خنک کننده ممکن است گاهی برای سیستم های انجماد و یا برخی از فرآیندهای صنعتی نیز ضروری باشند. مزایای استفاده از آسانسور برای افرادی که دارای تواناییهای جسمی محدودی میباشند بسیار ضروری است. در تأسیسات آب و فاضلاب یک بخش بسیار پیچیده ای میباشد. زیرا تعویض آبگرمکن و پکیج در ساختمان بسیار هزینه بر است.

دیدگاهتان را بنویسید