تاسیسات ساختمان (معرفی 18 تجهیز اصلی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی)

برای کاشیکاری نیز نکات بسیاری وجود دارد که باید رعایت گردد. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید و یا خانه ای قدیمی خریداری کرده و قصد زندگی در آن را دارید، به احتمال زیاد با اولین چالشی که روبرو می شوید وضعیت سلامتی تاسیسات مکانیکی ساختمان است که مستهلک شده و نیاز به بازسازی دارد. مقاله بازسازی لوله کشی فاضلاب ساختمان را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص بدست آورید. برای آشنایی با روش اجرای لوله کشی آب سرد و گرم به صورت زیر سقفی کافیست لینک مقاله را لمس کنید. برای آشنایی با این روش و نحوه اجرای سیستم گرمایش کف حتما مقاله مربوط به این موضوع را بخوانید. شما می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر این پروژه به همراه مشاهده عکس تاسیسات ساختمان اجرا شده در این پروژه بر روی لینک سوابق کاری بزنید. بنابراین باید در زمان نیاز به بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان حتماً از مجریان تاسیساتی متخصص کمک گرفت. بنابراین اگر شما هم به هر دلیلی قصد داریم تمام تاسیسات مکانیکی ساختمان خود و یا بخشی از آن را بازسازی و نوسازی کنید، می توانید همین الان برای ثبت سفارش فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

نظر مثبت و رضایت مندی تعداد زیادی از مشتریان قبلی این مجموعه گواهی بر کیفیت خدمات و مهارت بالای مجریان متخصص در این گروه است. باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم. اگر نوع قرنیز مصرفی در ساختمان چوبی باشد اندود گچ و خاک، سفید کاری تا پشت قرنیز ادامه پیدا کرده و قرنیز به اندود دیوار میچسبد. حال که با تاسیسات ساختمانی آشنا شدیم و تاسیسات مکانیکی یک ساختمان مسکونی را به شما معرفی کردیم، نوبت به بررسی مراحل بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان می رسد. به طور مثال، اگر شما لولههای آبسرد و گرم و گاز را از کف ساختمان اجرا کرده باشید و بعد تصمیم به نصب سیستم گرمایش کف بگیرید، نیاز به کفسازی مجدد خواهد بود؛ در نتیجه هزینههای شما اضافه خواهد شد. این دسته بندی که گفته شد با توجه به نوع کاربری ساختمان می تواند بخش های دیگری از جمله تاسیسات سیستم های بخار، تاسیسات درمانی و تاسیسات صنعتی نیز داشته باشد. یکی آب آشامیدنی را تامین میکند و دیگری ضایعات جمعشده در لولهها (فاضلاب) را خارج میکند.

به طور مثال در سازههای بتنی، باید همزمان سقف نیز اجرا گردد که در مراحل ساخت سازه فلزی به این صورت نیست. منظور از تاسیسات بهداشتی همان شبکه آبرسانی به ساختمان و شبکه دفع آب های خاکستری از ساختمان است که در حوزه تاسیسات ساختمانی به این دو شبکه، سیستم لوله کشی آب و سیستم لوله کشی فاضلاب می گویند. در این ساختمان لوله کشی فاضلاب و آب ساختمان به صورت کف خواب بوده و کارفرمای پروژه درخواست استفاده از رادیاتور را داشته اند. اما امروزه با توجه به مزیت های بیشماری که در سیستم های گرمایشی حرارت مرکزی مشاهده شده است، اکثر ساختمان ها به پکیج و یا موتورخانه مجهز شده اند. اگر نمی دانید چگونه می توان تاسیسات مکانیکی یک ساختمان را بازسازی کرد، با ما همراه باشید، چون قصد داریم ابتدا تاسیسات مکانیکی ساختمان را به شما معرفی کرده و پس از آن مراحل بازسازی تاسیسات مکانیکی خانه را توضیح می دهیم و در نهایت یک نمونه واقعی از بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان را برای شما شرح می دهیم. اگر نقشه تاسیسات مکانیکی جدید در ساختمان تغییر کرده است و یا در صورت مستهلک بودن لوله های فاضلابی لازم است تا سیستم لوله کشی فاضلاب در داخل سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نیز جمع آوری شوند تا طبق نقشه جدید حتی روش لوله کشی را نیز در ساختمان تغییر دهیم.

میشود و اگر طبق اصول و استاندارد استفاده شود از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری میکند و عمر مفید ساختمان را افزایش میدهد. بخش های مختلفی از جمله مدار گردش آب، فواره، آب نما، سیستم های گرم کننده و سیستم های اتوماتیک کنترل کننده مواد شیمیایی جزو تاسیسات استخر، سونا و جکوزی ساختمان هستند. تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل تاسیسات بهداشتی، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تاسیسات آتش نشانی و اطفاع حریق، تاسیسات استخر، سونا و جکوزی است. از طرفی منبع هوای تازه برای هر ساختمان عنصری مهم و ضروریست تا اکسیژن مصرفی جایگزین شود و دی اکسید کربن تولید شده به همراه سایر ضایعات هوا خارج شود. برخی تاسیسات مکانیکی را قلب ساختمان میدانند که هر گونه اختلال در آن عواقب جدی را به همراه دارد. یا اینکه سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان بنا به دلایل مختلف، دیگر کارایی گذشته خود را ندارد و با مشکلاتی همچون گیر کردن لوله ها و حتی بالا زدن چاه فاضلاب در ساختمان روبرو شده است. تاسیسات مکانیکی صنعتی شامل بخش هایی چون انتقال آب، فاضلاب یا به صورت کلی انواع سیالات، تصفیه ی آب و فاضلاب، تولید انرژی از حرکت سیال و…

دیدگاهتان را بنویسید