تاسیسات ساختمان (معرفی 18 تجهیز اصلی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی)

پکیج های ساختمانی که استفاده از آنها در تاسیسات ساختمان ها در حال افزایش می باشد هر یک یک موتورخانه در ابعاد کوچک هستند که بصورت دائمی و بطور لحظه ای به افزایش دمای آب بر حسب نیاز در حمام و یا در شوفاژ ها و سیستم های گرمایشی می پردازند.. انجام کلیه خدمات : خدمات تاسیسات ساختمان,لوله کشی غرب تهران,خدمات لوله کشی غرب تهران,لوله بازکنی ،خدمات لوله بازکنی شبانه روزی خدمات تاسیساتی ،خدمات تاسیسات و لوله کشی ، لوله کشی آب و فاضلاب ، لوله کشی شوفاژ، تعمیر شیرآلات ، تعمیر دینام کولر آبی در غرب تهران,نصب شیرآلات،تعمیر کولر آبی غرب تهران, نم یابی سرویس ها ، تشخیص ترکیدگی لوله ها ، نصب و تعمیر توالت فرنگی ،خدمات تعمیر موتورخانه غرب تهران، خدمات لوله بازکنی شبانه روزی،شوفاژ و تعمیر موتورخانه شوفاژ،تعمیر انواع پمپ موتور خانه و تخت فشار ، جرم شویی و رسوب زدایی شوفاژ و سیستم گرمایش ،نصب و تعویض و تعمیر انواع رادیاتور ، خدمات کولر آبی در غرب تهران ,نصب و تعویض شیر های رادیاتور ، نصب لوازم بهداشتی سرویس ها(اینه،باکس،روشویی) ,تعمیر رادیاتور شوفاژ،خدمات تاسیسات ساختمان و تمامی خدمات تاسیساتی منزل و دفترکار شما.

طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان به طور کلی شامل: طراحی نقشه های نورپردازی، طراحی سیستم روشنایی، سیستم ارتینگ ساختمان، جانمایی کلیه وسایل الکتریکی و تابلوهای برق، سیم کشی و راه اندازی تلفن و آسانسور و همچنین منابع تغذیه، اجرای شبکه و … از سوی دیگر اجرای صحیح این موارد نقش مهمی در ایمنی ساختمان ایجاد می کند. سرویس بهداشتی و سیستم توالت ها معمولا از چینی ساخته می شوند و در برخی مواقع، از چدن، فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته شدهاند. عوامل بسیاری در طراحی تاسیسات ساختمان موثرند که برخی از این عوامل عبارتند از: شرایط معماری ساختمان، شرایط اقلیمی، محل احداث ساختمان، فیزیک و نحوه ساخت ساختمان می باشد. هم چنین در طراحی تأسیسات مکانیکی ساختمان باید سعی شود که از مصرف بیش از حد انرژی به عوامل متعددی مثل درز های پرت انرژی در بناهای تکمیل شده و یا مربوط به نصب و نگهداری غیراصولی از تأسیسات ساختمان که شامل زمان نصب و پس از نصب (سرویس های دوره ای) هم می گردد جلوگیری شود. هریک از سیستم های نامبرده در ساختمان چنانچه دچار نقص یا خرابی شوند.ساکنین ساختمان را به دردسر می اندازند ؛ در این موارد بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین خدمات تاسیسات ساختمان است.

یک شبکه از تاسیسات بهداشتی آب آشامیدنی را تامین میکند و شبکه دیگر تاسیسات بهداشتی مواد ضایعات در لولهها یا همان فاضلاب را خارج میکند. در هر بخش از مواد مورد لزوم خود استفاده میکند و ایزولاسیون را به وجود میآورد. اما شایعترین مواد برای لولههای فاضلاب، آهن، فولاد، مس و سیمان آزبست است. برج خنک کننده: برج خنک کننده در یک ساختمان مانند یک رادیاتور برای خودرو عمل میکند. شامل کانال جابهجایی، دریچه دریافت زباله، دستگاه متراکم کننده زباله، سیستم شست و شوو ضدعفونی کننده وتهویه مطبوع میباشد. در واقع تاسیسات الکتریکی ساختمان یکپارچه کننده این اجزا هستند. در واقع تأسیسات ساختمان درمواجهه و مقابله جدی با عناصر بکر طبیعت است. در وضعیت استفاده از لوله کشی برای گرمایش از کف در واقع انتقال حرارت از لوله ها به زمین به روش رسانش و در نهایت انتقال حرارت از کف به محیط اطراف به روش هم رفت اتفاق می افتد. این بخش از ساخت و ساز طبق برنامه ریزی های اصولی و نقشه های مهندسی انجام می شود و منجر به بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش طول عمر سازه می گردد.

خدمات فنی و تاسیسات باید از نظر فنی و مهندسی به درستی انجام شود تا ساختمان آسیبی نبیند و با مشکلاتی مواجه شود؛ تاسیسات ساختمان به صورت کلی به دو دوسته تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم میشوند که هر یک از آنها از ویژگی مختلفی برخورداراند. اشاره کردیم منابع طبیعی بی نهایت نبوده و استفاده بیش از اندازه موجب اتمام زود هنگام آنها خواهد شد. ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی مراحل انجام تاسیسات ساختمان بپردازیم. منظور از نگهداری و تعمیرات، مجموعه فعالیت ها، عملیات و روش های نظام مندی است که در جهت حفظ و کنترل وضعیت تجهیزات، تاسیسات و ماشین آلات (دارایی های فیزیکی) در شرایط مطلوب و یا تغیر آنها به شرایط مطلوب و تاحد امکان مطابق با استاندارد قابل قبول و کاهش فرسایش خرابی ها انجام می شود و این امر مستلزم ایجاد یک نظام نگهداری و تعمیرات بوده که مواردی از قبیل برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات اصلاحی، اساسی، پیشگیری، پیش بینی و نحوه تامین قطعات یدکی، برنامه ریزی نیروی انسانی لازم و …

دیدگاهتان را بنویسید