تاسیسات ساختمانی |2 نوع مکانیکی و الکتریکی

عملکرد پکیج شبیه موتور خانه است. موتور خانه برای ساختمان های مورد استفاده قرار می گیرد که تعداد واحدهای آن بالای دوازده واحد است. در اکثر شهرها آب توسط پمپ ها وارد سیستم توزیع می شود، اگرچه در موارد نادر زمانی که منبع آب در کوه ها یا تپه ها در بالای یک شهر واقع شده است، فشار تولید شده توسط گرانش برای توزیع آب در سراسر سیستم کافی است. در واقع به کارگیری تاسیسات مختلف ساختمانی را مهندسان نقشهکشی ساختمانها بر عهده دارند. در واقع موتورخانه مانند یک قلب عمل می کند و آب گرم را از طریق لوله های رادیاتور یا شوفاژ که عملکردی شبیه رگ های خونی دارند به تمام ساختمان انتقال می دهد. آب در موتور خانه گرم می شود و به سمت شوفاژهای به کار رفته در داخل منازل مسکونی حرکت می کند. استفاده از لولههای آلومینیومی با لولههای پیویسی که رسوب نمیگذارند، همچنین بهکارگیری لولههای پولیمری جهت فاضلابها، لایههای پیویسی جهت عبور سیمهای برق با روکش استاندارد در دستور کار تاسیسات قرار میگیرد. شما میتوانید اطلاعات پروژه خود را در اختیار کارشناسان مشاوره تاسیسات شیراز قرار داده تا با استفاده از دانش فنی، تجربه و شناخت کامل از تجهیزات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع بهترین پیشنهاد را جهت تامین تاسیسات برودتی – حرارتی ساختمان به شما ارائه نمایند.

جهت اطلاع از سرفصل دوره موردنظرتان بر روی اسم دوره در این قسمت کلیک نمایید. سازندگان نیز برای کسب سود بیشتر بر اساس سلیقه و موضوعاتی که مورد توجه متقاضیان خرید مسکن و ساختمان است، ساختمان میسازند. همچنین در بسیاری از کشورها که نیروگاههای برق اتمی یا پاک وجود دارد تاسیسات الکتریکی به کار رفته بسیار بیشتر است. ولی متاسفانه در بیشتر ساختمان ها به این موضوع مهم اهمیت نمی دهند. متاسفانه در ایران موضوع تاسیسات ساختمان همچنان که باید، در ساخت و سازها مود توجه نیست. بنابراین، دقت در اجرای صحیح تاسیسات و دانستن اهمیت آن و رعایت نکات دقیق باعث افزایش دوام ساختمان می گردد. این وسایل قیمت مناسبی دارند، هزینه تعمیر و نگهداری آن ها پایین است و از هدر شدن انرژی نیز جلوگیری می کنند. تاسیسات خوب سبب میشود استفادهکنندگان و ساکنان در فضاهای ایجاد شده از نظر برودت فضا، تهویه مطبوع، سیستمهای فاضلاب، سرویس بهداشتی، چیدمان تجهیزات، آسانسور، سیستم روشنایی، دسترسی آسان به تابلوی برق، محل مناسب برای پریزهای برق، تلفن، آنتن و سایر سیستمهای الکتریکی، چیدمان سیستم آشپزخانه، اگزوست، دودکشها و غیره اعلام رضایت کنند. بوده که شرکتها در پنل خود به این ابزارها دسترسی دارند. به عنوان مثال یک قطعه در جای اصلی خود نصب نشده یا نحوه سیم کشی درست انجام نشده است.

همچنین با تشخیص سریع خرابی این دستگاه ها و تعمیر یا تعویض قطعه معیوب، میتوان از به وجود آمدن هزینههای سنگین و خراب شدن موتور دستگاههای سرمایشی جلوگیری کرد. در بسیاری از مواقع نیز سرویس و نگهداری از تاسیسات برقی بعد از پایان برق کشی ساختمان شروع می شود. نگهداری از تاسیسات گرمایشی نیز مانند نگهداری از تاسیسات سرمایشی به سرویس های دوره ای و انجام تعمیرات لازم نیاز دارد. ج- جلوگیری از تخریب تاسیسات ساختمان و بازسازی زود هنگام آن و همچنین صرفهجویی در سرمایهای که میتواند در بخش تولید به کار گرفته شود. با وجود این که در سال های اخیر تاسیسات گرمایشی جدیدتری روی کار آمده اند، بخاری های گازی و شومینه ها همچنان برای بسیاری از مردم اولین وسیله انتخابی برای گرم کردن خانه هایشان محسوب می شود. فهیمدن و درک کردن این قواعد نیاز به مشاوره یک شخص کارآمد ومتخصص در این زمینه میباشد. به فعالیت هایی که به پیدا کردن عیب ها، تعمیر قطعات و بالا بردن کیفیت عملکرد تاسیسات الکتریکی ساختمان ارتباط دارد، نگهداری از تاسیسات برقی گفته می شود. زیرا به مرور زمان و استفاده زیاد قطعات دستگاه های استفاده شده در تاسیسات گرمایشی معیوب یا خراب می شوند. زیرا دارای سنسورهای هشدار دهنده است.

با این تفاوت که موتور خانه دارای یک مخزن بزرگ است که آب گرم آن به تمام نقاط ساختمان انتقال می یابد اما پکیج طوری طراحی شده که هر واحد یک مخزن کوچک مخصوص به خود را دارد. گاهی اوقات تاسیسات برقی در بخش نصب قطعات دارای مشکل است. قطعات کولر آبی، اسپلیت و چیلرها باید به صورت مداوم تمیز و روغن کاری شوند. این امر می تواند توسط گردش مجدد هوای داخلی یا به وسیله ی بازیابی تهویه گرما صورت گیرد. به این صورت که هوای بیرون از طریق درب ها و پنجره ها توسط نیرو های حرارتی به داخل ساختمان هدایت و هوای داخل به خارج هدایت میشود. یعنی سیستمهای تهویه، هوای داخل را به خارج ساختمان هدایت میکنند. نصب و راه اندازی سیستم های گرمایشی باعث گرم شدن هوای ساختمان شده و محیطی گرم و امن برای ساکنین ایجاد می کند. جریان آب گرم باعث گرم شدن محیط خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید