تاسیسات ساختمانی و صنعتی و انواع آن

با وجودی که روز جمعه عنوان شد که این مذاکرات به مرحله نهایی رسیده اما هنوز درباره چندین موضوع مهم تصمیمگیری نشده است. روز جمعه برخی تصور می کردند که سند نهایی شده و همه چیز مورد توافق قرار گرفته است اما اظهارات شما نشان میدهد که هنوز باید درباره برخی از مسائل گفت وگو و مذاکره شود؟ در این رابطه روز شنبه چهاردهم اسفندماه رافائل گروسی مدیرکل آژانس بینالمللی انرژی اتمی ضمن سفر به تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت وگو داشت و طرفین درباره طیفی از مسائل مورد نظر گفت وگو کردند. با این حال در روز به اصطلاح توافق نهایی و بازگشت آمریکا به برجام، که مطمئن هستم ظرف یک هفته آینده باشد، تعدادی از وزرای امور خارجه کشورهای عضو حضور خواهند داشت. اولیانوف: ممکن است برخی از وزرای امور خارجه به اینجا بیایند اما ممکن است تمام کشورها نتوانند در سطح وزیر در وین حضور یابند.

مبحث 14 این قانون، شامل تأسیسات گرمایی، تهویه مطبوع و تعویض هوا است. عدم رشد قارچ و ویروس روی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در تاسیسات حرارتی نیز از مسائلی است که وابسته به کیفیت هوای داخلی است، برای طولانی کردن عمر مفید تجهیزات تاسیسات حرارتی باید فیلترهای آنها به موقع تعویض شود. یکی از دستاوردهای مهم تکنولوژی در حوزه ساختمانسازی هوشمندسازی سیستمهای مختلف تاسیسات ساختمانی است. نصب و اجرای سیستمهای امنیتی دوربین مدار بسته، دزدگیر، اعلام حریق و … پنجرهها، سیستمهای تهویه و توزیع هوا این وظیفه را به عهده دارند که در کیفیت گرما تاثیرگذار هستند. تاسیسات مکانیکی مهمترین بخش تاسیسات ساختمانی است و ساکنین به طور روزمره با آن سر و کار دارند. ظاهرا آنها جایی برای خود در مذاکرات در این مقطع نمیبینند و باور دارند که کارشان را انجام دادهاند و حضورشان در اینجا ضروری نیست. مواردی که قابل ارزیابی نیستند و یا مخدوش هستند را در نقشه مشخص کنید و تکلیف آنها را قبل از اجرا معین نمایید. آنها برای هر ویرگول و کلمهای میجنگند و موفق بودهاند. همکاران ایرانی برای منافع ملی ایران همچون شیر میجنگند و واقعا همینطور است. تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند، زیرا در صورت خراب شدن ممکن است به سازه آسیب وارد نموده و عمر آن را کوتاه کنند.

به عنوان عضوی از هیاتهای مشارکت کننده که نقشی سازنده در این مذاکرات به ویژه برای تسهیل آن داشتید، چه توصیهای را برای رسیدن آن به نتیجه نهایی برای هیاتهای مختلف به ویژه اروپایی و آمریکا دارید؟ برخی میگویند که ائتلاف خوبی بین طرفهای اروپایی با روسیه و چین علیه ایران در اتاق مذاکرات وجود دارد؟ ایرنا: برخی میگویند که ائتلاف خوبی بین طرفهای اروپایی با روسیه و چین علیه ایران در اتاق مذاکرات وجود دارد؟ ایرنا: طرف ایرانی میگوید که تعامل خوبی با هیاتهای روسیه و چین در مذاکرات وین دارد. تا آنجا که میدانم ۳ نفر از همکاران (نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان) تصمیم گرفتند که وین را برای یک دوره کوتاه زمانی ترک کنند. آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام متخصصان تاسیسات بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۲۶ درصدی خواهد داشت. اینکه از چه نوع سقف کاذبی استفاده شود، بستگی به معماری داخلی خواهد داشت. اگر تاسیسات از کیفیت و کارایی لازم برخوردار باشند، ساختمان نیاز به بازسازی زودهنگام نخواهد داشت و هزینه ای که هنگام راه اندازی و اجرا صرف شده در طولانی مدت بصرفه خواهد بود.

هر چند هزینه راه اندازی تاسیسات هوشمند در ساختمان کمی بالاست، اما در طولانی مدت بصرفه خواهد بود و هزینه های جانبی و تعمیرات را به حداقل خواهد رساند. شیب بندی لوله فاضلاب, آب بندی , بین لوله اتصالات و بست کاری و ساپورت بندی از اهم مواردی است که یک لوله کش فاضلاب باید دقت لازم را داشته باشد. چه اتفاقاتی در اتاق مذاکرات در جریان است؟ به گزارش ایرنا، مذاکرات وین به مرحله پایانی و حساس خود رسیده و دیپلماتهای ایرانی در تلاش هستند تا ضمن کسب بیشترین امتیازات برای کشور، از خطوط قرمز تعیین شده عبور نکنند. دست کم همکاران من تمام تلاش خود را به مانند همکاران غربی در این رابطه انجام دادهاند. سیستم گازرسانی در تاسیسات ساختمانی زیر مجموعه تاسیسات مکانیکی است و قوانین و مقررات را شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی تعیین میکند. من وقتی بسیاری از ارزیابیها را در رسانههای اصلی ایران و شبکههای اجتماعی میبینم، مبنی بر اینکه روسیه علیه ایران است، روسیه دشمن ایران و مخالف توافق هستهای است، ناراحت میشوم اما اینها نه تنها حرفهای بیاساسی است بلکه منصفانه هم نیست. گرمای تابشی تحت تاثیر حرکت هوا یا دما نیست. آیا مثلا صادرات انرژی به اروپا را هم تحریم یا محدود خواهید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید