تاسیسات ساختمانی و صنعتی و انواع آن

بنابراین ما به ارتباطات خود ادامه میدهیم. تکنسینهای متخصص وبا تجربه ما کلیه خدمات الکتریکی ومکانیکی تاسیسات خانگی وتجاری را ازابتدا تا مرحله نهایی بطور کامل انجام میدهند. تابلو توزیع برق در تاسیسات الکتریکی فیوز یا برقشکن دارد که در صورت بالا رفتن جریان در سیمپیچی، مدار را قطع میکند. البته لوله کشی فاضلاب تنها به حمام ها و سرویس های بهداشتی ختم نمی شد و باید لوله کشی فاضلاب برای روشویی و ماشین لباسشویی در آشپزخانه نیز به صورت توکار و در دیوار اجرا می شد. برای جابهجایی آب در ساختمان دو سیستم در تاسیسات بهداشتی وجود دارد که به صورت موازی و هماهنگ عمل میکنند. یک شبکه از تاسیسات بهداشتی آب آشامیدنی را تامین میکند و شبکه دیگر تاسیسات بهداشتی مواد ضایعات در لولهها یا همان فاضلاب را خارج میکند. استفاده از لوله های آلومینیومی با لوله های پی وی سی که رسوب نمی گذارند، همچنین به کارگیری لوله های پولیمری جهت فاضلاب ها، لایه های پی وی سی جهت عبور سیم های برق با روکش استاندارد در دستور کار تاسیسات قرار می گیرد. در واقع تاسیسات ساختمان بخشهایی مثل سیستمهای گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع، لوله کشی آب، گاز، سیم کشی برق، تلفن، سیستمهای تعبیه شده برای تخلیه فاضلاب، راههای ارتباطی بین طبقات مختلف و واحدها و …

برخی میگویند که ائتلاف خوبی بین طرفهای اروپایی با روسیه و چین علیه ایران در اتاق مذاکرات وجود دارد؟ ایرنا: برخی میگویند که ائتلاف خوبی بین طرفهای اروپایی با روسیه و چین علیه ایران در اتاق مذاکرات وجود دارد؟ طرف ایرانی میگوید که تعامل خوبی با هیاتهای روسیه و چین در مذاکرات وین دارد. ایرنا: طرف ایرانی میگوید که تعامل خوبی با هیاتهای روسیه و چین در مذاکرات وین دارد. من وقتی بسیاری از ارزیابیها را در رسانههای اصلی ایران و شبکههای اجتماعی میبینم، مبنی بر اینکه روسیه علیه ایران است، روسیه دشمن ایران و مخالف توافق هستهای است، ناراحت میشوم اما اینها نه تنها حرفهای بیاساسی است بلکه منصفانه هم نیست. در ساختمان های امروزی که با تکیه بر هوشمندسازی ساخته می شوند به راحتی می توان کنترل تمام سیستم های تاسیساتی را به دست گرفت. تاسیسات سختمان به معنای کلی، استفاده از امکانات تاسیساتی و مهندسی موجود و به روز را شامل میشود که کمک میکند تا ساکنان و افرادی که در ساختمان حضور دارند، زندگی راحت و آسودهای داشته باشند. اولیانوف: ممکن است برخی از وزرای امور خارجه به اینجا بیایند اما ممکن است تمام کشورها نتوانند در سطح وزیر در وین حضور یابند.

با این حال در روز به اصطلاح توافق نهایی و بازگشت آمریکا به برجام، که مطمئن هستم ظرف یک هفته آینده باشد، تعدادی از وزرای امور خارجه کشورهای عضو حضور خواهند داشت. در همین حال دیگران، ایران، روسیه، چین و ایالات متحده در حال تلاش برای نهایی کردن موضوعاتی هستند که مورد علاقه آنهاست. در این رابطه روز شنبه چهاردهم اسفندماه رافائل گروسی مدیرکل آژانس بینالمللی انرژی اتمی ضمن سفر به تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت وگو داشت و طرفین درباره طیفی از مسائل مورد نظر گفت وگو کردند. سفیر روسیه نزد سازمانهای بینالمللی و نماینده این کشور در مذاکرات وین با بیان اینکه متن توافق نهایی شده اما برخی موارد از جمله مواردی که مورد علاقه هیات ایرانی است باقی ماندهاند، گفت: مسائل باقی مانده جزئی اما مهم هستند که ما نیاز داریم این موضوعات را حل کنیم. من فکر میکنم که متن کلان توافق بهصورت غیررسمی مورد موافقت قرار گرفته ولی برخی موارد از جمله مواردی که مورد علاقه هیات ایرانی است، باقی ماندهاند. مورد بعدی که باید در یک ساختمان به آن توجه کنید این است که ببینید سیستم گرمایش ساختمان چگونه آب گرم تولید می کند. تاسیسات به طور کلی به ایجاد شرایط مناسب برای سکونت اشاره دارد و در واقع بخشی حیاتی و بسیار ضروری در ساختمان است که همواره مورد توجه قرار می گیرد.

البته ازفنکويل درفصل گرما برای خنک کردن هوا نيز استفاده میشود که در بخشهای بعدی مورد بررسی قرار میگيرد. روز جمعه برخی تصور می کردند که سند نهایی شده و همه چیز مورد توافق قرار گرفته است اما اظهارات شما نشان میدهد که هنوز باید درباره برخی از مسائل گفت وگو و مذاکره شود؟ ایرنا: روز جمعه برخی تصور می کردند که سند نهایی شده و همه چیز مورد توافق قرار گرفته است اما اظهارات شما نشان میدهد که هنوز باید درباره برخی از مسائل گفت وگو و مذاکره شود؟ اول از همه باید بدانید که تاسیسات ساختمانی انواع مختلفی شامل میشود. من همیشه به این موضوع اشاره کردهام که همه ما در یک کشتی نشستهایم و هدف مشترکی داریم و باید با هم همکاری کنیم. با وجودی که روز جمعه عنوان شد که این مذاکرات به مرحله نهایی رسیده اما هنوز درباره چندین موضوع مهم تصمیمگیری نشده است. شاید در نظر اول قيمت یک سر جوشکاری اضافی رقم قابل ملاحظهای نباشد اما وقتی از منظر یک پروژه عظيم با سایز لولههای بالا و تعدد چنين مواردی به موضوع نگاه کنيم، ميزان هزینه صرفه جويی شده و اهميت آن بيشتر مشهود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید