تاسیسات ساختمانی و صنعتی و انواع آن

با بکارگیری تاسیسات ساختمان میتوان امکانات مکانیکی و الکتریکی را در کنار سایر مصالح ساختمانی قرار داد تا از محیط بیشترین استفاده را برد. شما به عنوان یک کارشناس تاسیسات ماهر میتوانید در بخش تاسیسات شرکتها یا سازمانها، کارخانههای صنعتی، شرکتهای ساختمان سازی شروع به کار کنید. این دوره آموزشی توسط آقای مهندس امیر کاظم نژاد، کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران تدریس شده است. علاقه مندان می توانند در این دورها شرکت کرده و مدرک معتبر دریافت کنند که شامل مزایای زیادی از قبیل کارهای مهاجرتی و مدارک بین الملل محصوب میشود و مورد تایید مجمع جهانی کار ILO میباشد . شامل کانال جابهجایی، دریچه دریافت زباله، دستگاه متراکم کننده زباله، سیستم شست و شوو ضدعفونی کننده وتهویه مطبوع میباشد. جنس لولههای آبرسانی از نوع لوله های پلی اتیلن مطابق با استانداردهای مقررات ملی ساختمان میباشد . تاسیسات الکترونیکی مربوط به موارد برق کشی ساختمان در بخش های مختلف و به اشکال مختلف می باشد. بخاطر اهمیت بسیار زیاد این مجموعه از تجهیزات می توان نصب، تعمیر و راه اندازی آن را به عنوان ستون فقرات ساخت و بازسازی ساختمان معرفی نمود.

این بخش از ساختمان اگر به شیوه ای درست و اصولی در ساختمان راه اندازی شود و از تجهیزات مناسب و انرژی های تجدیدپذیر در آن استفاده گردد، مصرف انرژی به میزان قابل توجه کاهش یافته، در نتیجه هزینه های قبوض و یا تعمیر سیستم های تاسیساتی نیز کمتر خواهد شد. شرکت های تاسیساتی توسط مهندسین و کارشناسان مجرب به محاسبه و اجرای دقیق تاسیسات ساختمان می پردازند بنابراین باعث ایجاد ایمنی، زیبایی ،استحکام و افزایش عمرمفید ساختمان می شوند. محاسبه و اجرای دقیق تاسیسات ساختمانی وظیفه شرکت های تاسیساتی می باشد که به کمک کارشناسان و مهندسان انجام می شود. موضوع مورد بررسی در این فصل نمودار ها و مشخصاتی هستند که به ما کمک می کنند تا با استفاده از المان های تاسیسات مکانیکی شرایط مطبوعی را در ساختمان ایجاد نماییم. تاسیسات آب و فاضلاب یا تاسیسات بهداشتی: این تاسیسات شامل سیستم آبرسانی (ورودی) و سیستم فاضلاب (خروجی) و مسائل مربوط به آن می شود. نصب، راه اندازی و تعمیر تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مختلف در ساختمان های مسکونی، اداری، بیمارستانی و درمانی و آموزشی و غیره یکی از مهم ترین و ضورری ترین گام ها برای مناسب کردن شرایط محیط برای استفاده از آن می باشد. لوله های آب و فاضلاب و گازکشی و لوله های پولیکا برای عبور سیم ها با استفاده از شیار زن های مخصوص روی دیوار مشخص شده و در نهایت با جوشکاری محل لوله ها نصب و کاملا فیکس خواهند شد.

در نهایت و پس از کف سازی و گچ کاری دیوارها و کاشی کاری در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کابل ها از لوله پولیکای نصب شده در گام های ابتدایی عبور کرده و کابل کشی ها به طور کامل انجام خواهند شد. در نهایت ارتینگ ساختمان اجرا شده و با نصب پلیت و سیم مسی و غیره چاه ارت راه اندازی میشود. معمولا قبل از اجرای هرگونه سیستم تاسیساتی در داخل ساختمان، آن را در نقشه ساختمان می گنجانند. گروه معماری کاژه در ادامه راهنمای جامعی درباره تاسیسات ساختمانی، انواع آن و دلایل اهمیت آنها و آنچه برای اجرای این تاسیسات لازم است در نظر داشته باشید را ارائه خواهد داد. در ادامه مطلب تاسیسات ساختمانی مانند تاسیسات بهداشتی و تاسیسات حرارتی میپردازیم. بنابراین، هنگام مراجعه به منزل حتماً علائم رطوبت مانند وجود لکه های آب روی دیوارها و سقف، بیرون زدگی گچ دیوار و کاغذ دیواری و بوی نم را بررسی کنید. تاسیسات ساختمان یکی از اصلی ترین پایه های تبدیل شدن یک بنا به محیطی با شرایط مناسب برای استفاده به منظور زندگی، کار و سایر اهداف می باشد. می باشد. این تاسیسات به صنعت ساختمان مرتبط بوده و برای یک ساختمان الزامی می باشند. همچنین در استرالیا نیز میزان استخدام این شغل طی پنج سال گذشته تقریبا ۱۱ درصد افزایش یافته و آینده خوبی برای آن دیده میشود.

استخدام متخصصان این رشته در کشور آمریکا طی یک دهه گذشته (۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰) رشد ۲۶ درصدی داشته است که نسبت به سایر مشاغل ۱۲ درصد بیشتر است! پس از ترسیم نقشه تاسیساتی این طرح در اختیار افراد حرفه ای و تکنسین ها قرار گرفته و با توجه به بودجه مورد نظر، مصالح و تجهیزات تهیه و خریداری شده و در محیط قرار می گیرند. گروه کاژه با توجه به اهمیت بسیار زیاد تاسیسات الکتریکی و مکانیکی در ساختمان با بهره گیری از افراد حرفه ای و تکنسین های با تجربه، نصب، اجر و تعمیر تاسیسات ساختمان را در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. پس از تهیه این نقشه ها هر یک از تکنسین ها و افراد حرفه ای در این حوزه لازم است بر اساس اولیت کار تمام مراحل نصب و راه اندازی را با رعایت استانداردها و اصول ایمنی اجرا نمایند. فرصتهای شغلی بسیاری برای این رشته در بازار کار وجود دارد. در مورد تاسیسات مکانیکی نظرات مختلفی وجود دارد اما میتوان گفت: تأسیسات مکانیکی دانش مبارزه با طبیعت است. تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند زیرا در صورت خراب شدن ممکن است به سازه آسیب وارد نموده و عمر آن را کوتاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید