بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان – تاسیسات 24 ساعته

از آنجایی که ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذر زمان دچار خرابی و مشکل می شوند، باید توسط یک متخصص حرفه ای تعمیر شوند. همانطور که میدانید در پروژه هایی که جهت طراحی و خرید تجهیزات مکانیکی و تاسیسات ساختمان با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت صورت گرفته است، از بازدهی بالاتر و کارایی بیشتری برخوردار هستند. اگر حادثه ایی طبیعی همچون زلزله و سیل موجب نابودی ساختمان نشود شما می توانید با در نظر گرفتن تاسیسات ساختمان در مورد کیفیت آن ساختمان نظر دهید. و این کار منجر به غیر ایمن شدن وضع تاسیسات نگردد و موجب اضافه شدن بار گرمایی و بار سرمایی اضافی بر روی تاسیسات نشود. این کار نیاز به ابزار و تجهیزات زیاد و جاگیری ندارد، بنابراین آنها می توانند ابزار خود را حتی در منزل شخصی شان نگهداری کنند. دستگاه هایی که با سوخت مایع و یا گاز کار می کنند با توجه به سوختی که استفاده می کنند باید در ارتفاع محل نصب مناسب از سطح دریا, طراحی و ساخته شوند. در این سیستم ها که به وسیله ی مهندسان برق طراحی می شود, در ابتدا مهندسان برای اجرای تاسیسات برقی , از معماران داخلی اقدام به دریافت نقشه ی تاسیسات می کنند و بعد از برآورد کردن میزان برق مصرفی به وسیله ی تجهیزات مختلف و بررسی برق مورد نیاز برای ساختمان, شروع به طراحی و اجرای تاسیسات الکتریکی می نمایند.

این گزارش شامل موارد مربوط به سیستم های مکانیکی ساختمان است. محاسبات مربوط به منابع آب مصرفی و آب اطفاء حریق. چیلر ها بر اساس نوع تجهیزات به کار رفته در داخل آن ها، سیکل کاری، نوع مدار، انرژی مصرفی تقسیم بندی های مختلفی دارند. این کار را به وسیله ی بازیابی تهویه گرما و با گردش مجدد هوای داخلی می توان انجام داد. حفظ سرمایه های ساختمان و هزینه های سنگین تجهیزات سرمایه ای، به خصوص ارزبری بالای خرید تجهیزات و دستگاه ها از یک سو و بهره برداری پیوسته شبانه روزی، افزایش اتوماسیون و لزوم استفاده عقلانی و اقتصادی تر از تجهیزات، دستگاه ها و امکانات سرمایه ای از سوی دیگر بیانگر این نکته است که مسئله تعمیر و نگهداری باید با اصولی دقیق تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد. اگر در اجرای پروژه های ساختمانی خود از بهترین تجهیزات و برندهای معتبر تاسیساتی استفاده کنید اما از نقشه و طراحی مناسب بهره نگیرید این تجهیزات به هیچ وجه کارایی و بازدهی مطلوب و حداکثری خود را نخواهند داشت.

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان دارای برخی الزامات قانونی است که باید در مراحل طراحی, اجرا, بهره برداری و نگهداری, تغییرات و بازرسی تاسیسات گرمایی, تعویض هوا, تهویه مطبوع و تهیه و ذخیره سازی آب ها آشامیدنی در داخل ساختمان, رعایت شوند. نگهداری و مراقبت نه تنها از تاسیسات بلکه از دیگر بخشهای ساختمان میتواند باعث ذخیره سرمایههایی شود که برای ساخت و یا خرید ساختمان انجام داده شده است؛ از طرفی تاسیسات ساختمان هر چند بخش اصلی ساختمان محسوب میشوند؛ اما به نگهداری نیاز دارند و اگر به مرور زمان از آنها استفاده شود در حالی که نگهداری نشده و سرویس نشوند. هدف از سیستم های لوله کشی در اجرای تاسیسات مکانیکی برای توزیع و استفاده از آب قابل شرب و حذف کردن آب های اضافی که در محوطه و بام جمع می شوند است. از جمله تکنولوژی هایی که در اجرای تاسیسات مکانیکی بسیار تاثیر گذار هستند سیستم گرمایشی و سرمایشی است که از آن برای افزایش سطح راحتی و ایجاد آسایش داخلی در ساختمان و محیط استفاده می شود. تاسیسات ساختمان و خدمات فنی آن همیشه جز مشاغل بسیار مهم بوده است. همانطور که متوجه شدید رشته تاسیسات یک رشته کاملا فنی است و برای علاقهمندان به این دسته مشاغل جذابیت دارد.

تاسیسات الکتریکی برق لازم برای روشنایی، گرما و سایر تجهیزات و خانه را تامین میکند. در بخش تأسیسات الکتریکی سیستم های روشنایی، اعلام حریق، آسانسورها و بالابرهای برقی و غیره لازم است تا ضمن طراحی مناسب و متناسب با نوع کاربری ساختمان، در زمان اجرای طراحی صورت گرفته علاوه بر دقت در اجرا از مصالح، مواد و تجهیزات استاندارد استفاده گردد. تاسیسات مکانیکی شامل سیستم گرمایش و سرمایش، تاسیسات بهداشتی(آب و فاضلاب)، تاسیسات گاز رسانی و تاسیسات آتش رسانی می شود. لوله کشی و کانال کشی و از همه مهم تر نصب و اجرای دستگاه های تاسیسات مکانیکی باید به گونه ای انجام شود تا هیچ گونه آسیبی به اجزای ساختمان از لحاظ ایستایی و از نظر جدارهای مناطق آتش نرسیده و موجب کاهش مقاومت این اجزا نشود. در صورت تغییر و یا تعمیر در تاسیسات مکانیکی موجود در ساختمان باید انجام این کار به گونه ای صورت بگیرد تا هیچ گونه صدمه و آسیبی به وضعیت تاسیسات آن نشود. رشته تاسیسات شامل پنج گرایش تاسیسات مکانیکی، تاسیسات حرارت مرکزی، تاسیسات حرارتی و برودتی، تاسیسات گازرسانی ساختمان و تاسیسات بهداشتی ساختمانه و یکی از معدود رشته هایی هستش که آینده شغلی خوبی داره و اگه نشد که یه کار رسمی در کارخانجات و کارگاه های صنعتی پیدا کنین خودتون میتونین با چاپ کارت ویزیت و شماره تلفنتون کسب و کارتون رو راه بندازین.

دیدگاهتان را بنویسید