بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان – تاسیسات 24 ساعته

تأسیسات مکانیکی هم مثل گونه الکتریکی به روش کاربری ساختمان وابسته است. نمونه مهم آن گونه های تأسیسات ساختمانی اند که سهم مهمی دربهسازی سطح زندگی اشخاص دارند. چرا باید به تأسیسات ساختمانی اهیمت بسیاری داد؟ مسیر لولهکشی و انشعابات گاز باید بر اساس قوانین و مقررات این دو سازمان باشد. در نهایت اینکه طراحی تاسیسات ساختمان درمواجهه و مقابله جدی با عناصر بکر طبیعت است به این معنی که برای دفع یا کنترل ویژگی ها و شرایط طبیعت پیرامون خود ناگزیر به اجرای تاسیات ساختمانی هستیم مثلا برای مقابله با گرمای هوا در فصول سرد سال باید تهویه هوا برای ایجاد سرما داشته باشیم و بر عکس برای مقابله با سرمای هوا در فصول سرد سال بایستی تولید گرمایش کنیم. برخی از آسانسورها نیز برای اهداف آتشنشانی و یا تخلیه ساختمان در شرایط بد و بلایای طبیعی طراحی میشوند. در این مقاله به بیان چک لیستی از مهمترین نکات اجرایی ساختمان در بخش تاسیسات مکانیکی برای طراحان، مهندسان تاسیساتی و سازندگان پروژه های ساختمانی پرداخته ایم. وقتی شما قصد ساخت هر نوع ساختمانی را که داشته باشید، اگر تاسیسات را در آن نادید بگیرد، یعنی عملاً آن مکان زنده و پویا نیست و قابلیت استفاده و سکونت ندارد. در ساختمان های با ساخت جدید از این امکانات استفاده میشود.

یک فایل گرافیکی متناسب با آن ایجاد کنید . یک فضای ذهنی برای خود ایجاد کنید . به وجود آوردن فضای مناسب برای نصب آسانسور بسیار بااهمیت است. طراحی سیستم های مربوط به بخش فضای سبز و آب نما و … بخش هایی که برای آسانسور ساختمان مسکونی نیاز است؟ تاسیسات سخت با امکانات فیزیکی مانند لوله کشی، گرمایش و سرمایش، آسانسور سرو کار دارد. همچنین، جهت محاسبه سایز لوله های آب مصرفی مقدار SFU را از جدول 3 استخراج نموده سپس با مراجعه به نمودار مربوطه مقدار جریان آب برحسب GPM بدست می آوریم. میشود و اگر طبق اصول و استاندارد استفاده شود از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری میکند و عمر مفید ساختمان را افزایش میدهد. تاسیسات به عنوان قلب تپنده و شریان حیاتی ساختمان می باشد که حرکت انرژی به اشکال مختلف را برعهده دارد که با برنامه ریزی صحیح و از روی نقشه های مهندسی و با پیش بینی و آینده نگری عمر مفید ساختمان را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد. وجود آرامش مستلزم آسایش و راحتی می باشد و تکنولوژی آماده کمک به آسایش بشر در ساخت خانه های مجهز با امکانات مختلف می باشد.

معنای بکارگیری مناسب از تمامی امکانات تاسیساتی و امکانات مهندسی است. تاسیسات مربوط به استخر، سونا و جکوزی: تاسیسات در این بخش دارای تنوع بالایی از امکانات است و شامل بخش های مختلفی از جمله سیسنم گردش آب، فواره و آب نما ها، سیستم کنترل، سیستم روشنایی و نورپردازی، هیتر و سیستم خودکار مواد شیمیای می شود. عمده ترین مشکل در تاسیسات الکتریکی چه در بخش دیزاین و جه در اجرا عدم استفاده از مهندسین مجرب تاسیسات و ارائه نقشه های نهایی کار هست به این علت که در مراحل اولیه کار، نقشه های درخواستی برای صدور جواز ساختمان نیاز به دقت بالایی ندارد، برخی همین نقشه های اولیه تاسیسات را تا انتهای کار اجرا می کنند که عملا گرفتاری های جدی در زمینه نظارت و همینطور در متراژ بالای 2000 متر بحث نظام مهندسی را نیز در پی دارد. در انجام بازسازی تاسیسات ساختمان توصیه می شود از بهترین لوله، اتصالات و تجهیزات استفاده شود. اگر می خواهید از تاسیسات فنی لوله کشی ساختمان اطلاعات بیشتری دریافت کنید می توانید در دوره های آموزش لوله کشی ساختمان ما شرکت کنید. لولههای فاضلاب در تاسیسات بهداشتی از جنس فولاد، مس، آهن و آزبست سیمان است.

تاسیسات نرم بر وظایفی که توسط افراد انجام میشود مانند خدمات مرتبط با آنها، امنیت، نگهداری محوطه گفته میشود. همچنین، جهت محاسبه سایز لوله های فاضلاب نیز مقدار DFU را از جدول مربوطه استخراج نموده سپس با توجه به شیب لوله و DFU تععن شده، سایز لوله بدست می آید. به طور معمول شبکه های پیچیده تاسیسات ساختمان از دید پنهان هستند. در تاسیسات آسانسور، عامل حرکت لازم برای تغییر مکان کابین آسانسور، به وسیله موتورهای الکتریکی فراهم میشود. مساحت لازم در جهت مقطع عمودی که تعیین کننده کف تا سقف چاه است. در هر صورت چه تاسیسات مکانیکی خانه ما فرسوده شده و چه قصد ایجاد تغییرات در آن را داریم، لازم است تا تاسیسات مکانیکی ساختمان را بازسازی کنیم. بسته به طریقه انتقال وگازرسانی دستگاه ها در این تاسیسات مختلف اند. امروزه علم و تکنولوژی در تمامی شاخه ها به سرعت در حال پیشرفت است. که در ادامه به تمامی زیر شاخه های تشکیل دهنده ی آنها اشاره خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید