بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان – تاسیسات 24 ساعته

تاسیسات مکانیکی ممکن است همه آنها به یکباره در یک ساختمان انجام نشده و یا وجود نداشته باشند؛ بنابراین افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند ممکن است هر یک از تاسیسات را به صورت مجزا و یا باهم به صورت تخصصی انجام دهند. هدف از طراحی تأسیسات بهداشتی، ایجاد سیستم مناسب توزیع آب و دفع فاضلاب ساختمان می باشد که در صورت عدم کفایت، مشکلات قابل توجهی را برای ساکنین آن به وجود می آورد. استفاده از لوله های پلیمری برای فاضلاب و لوله های pvc برای عبور سیم های برق و روکش استاندارد، عایق بندی و … ولی اطلاعاتی مثل محل تاسیسات روشنایی خروج و محل توزیع برق و کلیدها برای مهندسان طراح و معمار بسیار ضروری و مهم میباشد. پیشنهاد ما به شما تهویه مهاجر میباشد. برای شروع اصولی و گام به گام تاسیسات، پیشنهاد ما آموزش مقدماتی یک و دو است که در کنار آموزش اتوکد، طراحی و محاسبات تاسیسات مکانیکی یک ساختمان دو طبقه را فرا خواهید گرفت.

در این فصل موارد مربوط به گاز های خروجی از سرویس های بهداشتی، پارکینگ، آشپزخانه های صنعتی و همچنین در مورد هوای جبرانی آموزش داده خواهد شد. از ایشان قبلاً دو آموزش Revit MEP و همچنین نقشه کشی تاسیسات مکانیکی در مهندس یار منتشر شده است که مورد استقبال و رضایت قابل توجه قرار گرفته است. لوله کشیهای مورد نیاز برای شوفاژها و همچنین محل نصب آنها در ساختمان، استفاده از سیستم خنک کننده هوا باید در هنگام طراحی ساختمان توسط مهندس مکانیک مشخص شود این تاسیسات باید در هنگام اجرای ساختمان در داخل دیوارها نصب شوند. جهت گیری و استقرار صحیح ساختمان، طراحی مطلوب، اجرای شایسته با مصالح مرغوب، به کارگیری تاسیسات ساختمانی مناسب و بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر از جمله سیستم های خورشیدی، از مواردی است که هر یک می تواند در کاهش میزان مصرف انرژی در ساختمان موثر باشد. به نوعی که بخشی از مهندسان و ناظران در تاسیسات مکانیکی را قلب ساختمان می داند که هر گونه اختلالی که در آن ایجاد شود باعث میشود عواقب بد و جدی را داشته باشد.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد که شما بازدید کنندگان گرامی می توانید این سیستم ها را تهیه کرده و در انواع تأسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار دهید. از تمامی امکانات مزبور در حال حاضر در ساختمان های با اجرای سنتی و صنعتی می توان استفاده کرد. البته از طریق بخاری آب فقط می توان آب گرم مورد استفاده در ساختمان را تأمین کرد و فقط پکیج و موتورخانه که علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، سیستم گرمایشی را نیز تجهیز می کنند. این سیستم جهت سرمایش و گرمایش، پمپاژ آب به طبقات بالای ساختمان همچنین تهویه مطبوع، تامین آب گرم و سرد … تهویه ترکیبی: در تهویه ترکیبی، از تهویه طبیعی همراه با تهویه مکانیکی یعنی فنها جهت تامین میزان هوای مورد نیاز استفاده میشود. مورد استفاده قرار میگیرد. شعله داخل لوله ها و سیال گرم شونده در خارج از لوله ها قرار دارد. نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار داد تاسیسات ساختمانی و هماهنگی آن با سیستم ساختاری ساختمان از اهمیت ویژهای برخوردار است. متاسفانه موضوع تاسیسات ساختمانی آنطور که باید جایگاه، ارزش و اهمیتی که در سازه ها دارد را نیافته است.مهندسان ساختمان به عنوان مهم ترین عوامل تولید ساختمان و مسکن نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها دارند.

همچنین بخش های مختلف سیستم های اطفا ی حریق طبق ضوابط مرتبط با شبکه های آتش نشانی عبارتند از: مخزن آب، پمپ های آب، لوله کشی،اتصالات و جعبه های آب آتش نشانی در پارکینگ ها و طبقات ساختمان ها که به عنوان یکی از مهمترین مولفه های حفاظت در مقابل حریق می باشند. همچنین لوله آب باران نیز به عنوان بخش مهمی از سیستم فاضلاب ساختمان باید جابجا می شد. نگهداری تاسیسات ساختمان ها، برج ها و هتل ها از جمله موضوعاتیست که باید توسط یک شرکت معتبر صورت گیرد. یکی از راههای رسیدگی به تاسیسات گرمایشی از جمله پکیج، توجه به سرویس دوره ای و تعمیر پکیج در صورت نیاز است. سیستم گرمایشی ساختمان با توجه به نوع تجهیزات به کار رفته در آن متفاوت است. باعث می شود تا بازدهی انرژی افزایش پیدا کرده و همچنین هدر رفت انرژی به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. می باشد. برق مورد نیاز ساختمان از شرکت برق تامین خواهد شد که تاسیسات الکتریکی لازم برای روشنایی گرما و دیگر تاسیسات و لوازم برقی ساختمانی را تامین خواهد کرد. در خاتمه باید خاطر نشان کرد که صرفه جویی در مصرف انرژی قبل از هر چیز مستلزم اجرای تاسیسات در ساختمان است، لذا می توان گفت که از نقطه نظر بسیاری از فعالان صنعت ساختمان کلیه این دلایل نشان م یدهد که تاسیسات دارای اهمیت فراوانی در ساختمان است و نمی توان به آن نگاه ویترینی داشت، اما متاسفانه تا به امروز در کشور معمولا از نقش تاسیسات غافل شده ایم تا جایی که تاسیسات در بیشتر اوقات جزو کم اهمیت ترین مسایل پیش روی حوزه ساخت و ساز محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید