انواع تاسیسات ساختمان >بلاگ >اسکوجم

طبق برآوردهای ما که در گزارشی به تاریخ ۴ مارس در اختیار رسانهها قرار گرفت، فعالیت نیروگاه هستهای به صورت عادی ادامه دارد و تهدید انتشار مواد رادیواکتیو وجود ندارد. طبق اعلام اداره دولتی اوضاع اضطراری اوکراین، آتش سوزی در ساختمانی در نزدیکی نیروگاه زاپروژیا به مساحت 2000 متر مربع مهار شده است. واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، در نشست اضطراری شورای امنیت این سازمان پس از حمله به نیروگاه هستهای زاپروژیا در اوکراین گفت: نیروهای روسی حین گشت زنی در محوطه اطراف این نیروگاه از سوی خرابکاران اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند و این خرابکاران بودند که نیروگاه را آتش زدند و حالا اوکراین با همراهی غرب قصد دارد روسیه را مقصر نشان بدهد. گروسی گفت که ایمنی رئاکتورهای نیروگاه هستهای زاپوریژیا تحت تاثیر قرار نگرفت و مواد رادیواکتیو نشت نکرد. استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان تاثیر مثبت خود را در فرایند شناسایی و حل تداخل ها نیز نشان داده است . آنطور که وزارت دفاع روسیه به ما اطلاع داده است در شب ۴ مارس، یک کاروان گشت روسیه که در مناطق اطراف نیروگاه زاپروژیا در حال گشت زنی بود تا از امنیت منطقه حفاظت کند (البته منطقهای در حوالی نیروگاه و نه در داخل نیروگاه) توسط یک گروه خرابکار اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند.

شهردار انرژودار گزارش داد که درباره آتش سوزی در خود نیروگاه اتمی هیچ خبری دریافت نشده است. به گزارش اسپوتنیک، در کانال تلگرامی این اداره دولتی آمده است: “در ساعت 5.55 صبح (7 و 25 دقیقه به وقت تهران)، آتش سوزی در ساختمان آموزشی ـ تمرینی (60 در 40 متر) نیروگاه اتمی زاپروژیا در شهر انرژیگودار در زمینی به وسعت 2000 متر مربع رخ داد. طبق اطلاعات اولیه هیچکس کشته یا مجروح نشده است”.پیش از این، سخنگوی سرویس مطبوعاتی این نیروگاه اتمی گفته بود که آتش سوزی در قلمرو نیروگاه رخ داده و هیچ تغییری در زمینه میزان تشعشعات ایجاد نشده است. امروز دوباره دروغهایی درباره اینکه چطور نیروهای روسیه به نیروگاه هستهای زاپروژیا حمله کردند، شنیدیم؛ و این بخشی از کارزاری بی سابقه از دروغها و اطلاعات غلط علیه روسیه است. به گفته وی، پیش از این واحد شماره یک برای تعمیر متوقف شده بود، واحدهای شماره 2 و شماره 3 بطور بی خطر خاموش شدند و واحد شماره 4 همچنان به کار خود ادامه می دهد. پکیج های ساختمانی که استفاده از آنها در تاسیسات ساختمان ها در حال افزایش می باشد هر یک یک موتورخانه در ابعاد کوچک هستند که بصورت دائمی و بطور لحظه ای به افزایش دمای آب بر حسب نیاز در حمام و یا در شوفاژ ها و سیستم های گرمایشی می پردازند..

تاسیسات الکتریکی به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود اما آن چه در ساختمان کاربرد دارد مواردی است که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم. مدت زمان این فیلم آموزشی 14 ساعت بوده و در آن برای آموزش از استاندارد مقررات ملی ساختمان و همچنین ASHRAE استفاده شده است. سرویس اضطراری دولتی اوکراین سپس گزارش داد که آتش سوزی در خارج از نیروگاه هسته ای رخ داده است، یکی از واحدهای برق در ایستگاه خاموش شده است.بعداً اداره دولتی موقعیت های اضطراری اوکراین اعلام کرد کرد که طبقات 3، 4 و 5 مجتمع آموزشی 5 طبقه نیروگاه اتمی در آتش سوخته است.اولگ کوریکوف، بازرس کل ایمنی هستهای و پرتوی اوکراین درمصاحبه شبکه تلویزیونی رادا توضیح داد که هفت تاسیسات هستهای، شش واحد نیرو و یک مرکز ذخیرهسازی هستهای در نیروگاه اتمی زاپروژیا وجود دارد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد که کشورش به حمله به یک نیروگاه هستهای در اوکراین متهم شده است، این اتهام را دروغ خواند و آن را محکوم کرد.

پیشتر؛ به گزارش خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد، پرتابهای به یک ساختمان در داخل سایت نیروگاه هستهای زاپوریژیا اوکراین اصابت کرد، اما آن ساختمان بخشی از رئاکتور نیست. سطح تشعشات در محدوده نیروگاه عادی است. همه تاسیسات هستهای نیروگاه تحت کنترل نیروهای نظامی روسیه است و امنیت آنها به طور کامل تضمین شده است و نیروگاه طبق الزامات فنی به فعالیت عادی خود ادامه میدهد. این نیروگاه به فعالیت عادی خود ادامه میدهد و تاسیسات تحت محافظت قرار دارند و وضعیت تشعشعات هم تحت نظارت است. شهر انرهودار و نیروگاه هستهای زاپروژیا و مناطق اطراف آن در فوریه ۲۸ به کنترل نیروهای روسیه درآمدند. در حال حاضر، نیروگاه هستهای زاپروژیا و مناطق اطراف آن تحت حفاظت نیروهای روس قرار دارد. تصاویر دوربین های مداربسته نیروگاه دود را نشان می دهد. لولهها را آزمایش کنید، این آزمایش را میتوانید به استفاده از دود و یا هوای فشرده انجام دهید؛ معمولا بیشتر روش آب مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان نمونه می توانید فیلم رضایت مندی سرکار خانم ریاحی را ملاحظه کنید که متخصصین گروه تاسیسات 24 ساعته به بازسازی لوله کشی آب سرد و گرم، لوله کشی شوفاژ و انجام نصبیات در ساختمان ایشان پرداخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید