انواع تاسیسات ساختمان >بلاگ >اسکوجم

برای جابهجایی آب در ساختمان دو سیستم در تاسیسات بهداشتی وجود دارد که به صورت موازی و هماهنگ عمل میکنند. برای انتقال آب در ساختمان دو سیستم در تاسیسات بهداشتی وجود دارد که به صورت موازی و هماهنگ عمل میکنند. محل لوله کشی نصب شیرالات اهرمی با زاويه بيشتر از 45 درجه در لوله هاي افقی پايينترين نقطه لوله قائم فاضلاب، قبل از زانويي اتصال به لوله افقي اصلي ساختمان روي لوله افقي اصلي ساختمان در فواصل حداکثر 30 متري براي تخليه فاضـلاب از وسـايل و سيسـتمهـايي نظيـر پمپها و تاسيسات گرمايشي- سرمايشي که تخليـه آب يا فاضلاب از آنها بصورت پيوسته يا نيمه پيوسته صـورت ميگيرد . بعنوان مثال بوسیله کنترلر می توان تعداد نفرات موجود در هر ناحیه از طریق بازدم افراد که گاز دی اکسید کربن تولید می کنند و بتدریج میزان آن افزایش می یابد ،وضعیت پنجره ها و… تهویه ترکیبی (مرکب): در تهویه ترکیبی (مرکب) از تهویه طبیعی همراه با تهویه مکانیکی (فن) جهت تامین میزان هوای مورد نیاز استفاده میشود. در واقع تاسیسات الکتریکی ساختمان انرژی لازم برای روشنایی، گرما و سایر مواردی که به انرژی برق وابسته است را با استفاده از اجزای مختلفی تامین کرده و هر یک را مدیریت میکند. بخش هایی که برای آسانسور ساختمان مسکونی نیاز است؟

به همین دلیل است که اگر برای این بخش از ساختمان سازی، هزینه بالایی در نظر گرفته شود، غیر منطقی نیست. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. شغل مشاور املاک در ظاهر جزو مشاغل خدماتی محسوب میشود؛ اما در این حرفه ریزهکاریهایی وجود دارد که فرد ناگزیر مانند یک آچار فرانسه، باید فوت و فن کار را بلد باشد. براي اتصال مجموعـه لولـههـاي هـواکش بـه هـواي آزاد دو روش مـورداستفاده قرار ميگيرد:هـواکش لوله قائم (Vent Stack : (اين لوله در واقع امتداد لوله قائمفاضلاب است که بايد بدون کاهش قطر تا بام ادامه يابد. همان طور که ملاحظه می گردد،تاسیسات شبانه روزی تهران فن کویل های این طبقه توسط سه رایزر تغذیه می شوند که از لوله کشی افقی ساختمان که معموال در سقف زیرزمین یا کف طبقه اول قرار می گیرد منشعب می گردند. اجرای راهپله از آخرین مراحل عملیات ساختمانی است که بسیار مهم بوده و حاوی نکات اجرایی با اهمیتی است.

براي ساختمانهاي مسکوني با بيش از 4 طبقه يا بـيش از 10 واحـد مسکوني پيشبيني مخزن ذخيره آب ضروري است. حجم مخزن ذخيره آب بايد حداقل براي 12 ساعت مصرف، بر اساس 150 ليتر براي هر نفر در شبانه روز، محاسبه شود. محاسبه سیستم اطفاء حریق: اطفاء حریق در ساختمان توسط جعبه های آتش نشانی در طبقات و اسپرینکر در پارکینگ ها انجام می شود که فشار آب مورد نیاز آن ها توسط بوستر پمپ های مربوطه در موتورخانه مرکزی تامین می گردد. شرکت های تاسیساتی توسط مهندسین و کارشناسان مجرب به محاسبه و اجرای دقیق تاسیسات ساختمان می پردازند بنابراین باعث ایجاد ایمنی، زیبایی ،استحکام و افزایش عمرمفید ساختمان می شوند.در ضمن، استفاده از لوله های آلومینیومی با لوله های پی وی سی که رسوب نمی گیرند، بکارگیری لوله های پلیمری جهت فاضلاب، لایه های پی وی سی جهت عبور سیم های برق با روکش استاندارد، دسترسی به داکت ها، پست ها، دریچه های بازدید، عایق بندی، جلوگیری از ترکیب فلزات با اکسیژن هوا، موانع جلوگیری از رخنه حشرات و کلیه تبادلات (حرارتی، نور، بو، صدا، گرد و غبار و رطوبت) بعنوان مقوله هایی پر اهمیت، اساسی و گسترده در ساختمان می باشند و نقش کلیدی در آن ایفا می کنند.

تهویه مکانیکی: تهویه مکانیکی از طریق تاسیسات فنها ایجاد میشود. فنها میتوانند به طور مستقیم در پنجرهها یا دیوارها یا کانالهای ورود و خروج هوا از اتاق نصب شوند. در صورت استفاده از مخزن ثقلي يا تحت فشار، نصب مستقيم پمـپ روي لوله انشعاب آب شهري مجـاز نيست. قطر لوله تهويه بايد حداقل برابر قطر لوله تغذيه آب و قطر لوله سرريز حداقل دو برابر آن باشد. سیستم گازرسانی در تاسیسات ساختمانی، زیر مجموعه تاسیسات مکانیکی است و قوانین و مقررات آن را شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی (لینک پورتال سازمان) تعیین میکند. اهمیت اجرای دقیق تأسیسات فنی ساختمان نکات زیر را در بر خواهد داشت. شرکت شبکه سازان سیالات بنا با به کارگیری کادری فعال و اندیشمند خدمات تعمیر و نگهداری ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری را با رویکرد متفاوت بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه انرژی های مصرفی ارائه می نماید. وقتی شما شروع به ساختمان سازی می کنید باید 3 مرحله را تا انتهای کار در نظر بگیرید. این لوله برای جمع آوری آب های جمع شده در تشتک فن کویل در زمان کار تابستانی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید