انواع تاسیسات ساختمان >بلاگ >اسکوجم

برای آموزش حرفه ای در این شغل می توانید پس از گذراندن سال اول دبیرستان وارد شاخه کار و دانش (رشته های تاسیسات بهداشتی ساختمان، تاسیسات گرمایی ساختمان، تاسیسات گاز رسانی، تاسیسات حرارتی برودتی و تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان) یا فنی و حرفه ای (رشته تاسیسات) شوید. سیستم های تهویه مطبوع نیز در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و در بازار در اختیار مصرف کننده قرار میگیرند. از ویژگی های سایت مهرپل در اختیار قرار دادن ابزارهای لازم برای توسعه و تسهیل در انجام خدمات شرکتهای عضو می باشد. در شرکت بدادم برس انجام تعمیرات و نگهداری از تاسیسات مکانیکی ساختمان به بهترین نحو ممکن، توسط باتجربهترین و ماهرترین تکنسینها انجام میشود. تاسیسات مکانیکی نیز به چند دسته تقسیم شدهاند که شامل تاسیسات سرمایشی، تاسیسات گرمایشی و… سیستم آتش نشانی شامل ابزارهای قابل حملی چون کپسول آتش نشانی، آب فشان های خودکار، سیستم های کف کننده و … تاسیسات مکانیکی: ما هر لحظه در زندگی خود با تاسیسات مکانیکی در ارتباط هستیم مانند: هوای گرم در محیطی سرد و بالعکس،کشیدن آب بر خلاف نیروی جاذبه زمین، داشتن هوایی پاک در محیطی شلوغ. تاسیسات مکانیکی همان تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و هوایشی هستند که در خانه ها و ادرات استفاده می شوند.

موتور خانه یکی از تاسیسات گرمایشی ساختمان است که جزء سیستم های گرمایشی مرکزی به شمار می رود و معمولا در انباری یا زیر زمین ساختمان راه اندازی می شود. در وضعیت استفاده از لوله کشی برای گرمایش از کف در واقع انتقال حرارت از لوله ها به زمین به روش رسانش و در نهایت انتقال حرارت از کف به محیط اطراف به روش هم رفت اتفاق می افتد. این به این دلیل است که اولین لوله های به کار گرفته شده در تاسیسات ساختمان ها برای انتقال آب، لوله های سربی بوده که توسط رومی ها استفاده می شده است. با وجود این که در سال های اخیر تاسیسات گرمایشی جدیدتری روی کار آمده اند، بخاری های گازی و شومینه ها همچنان برای بسیاری از مردم اولین وسیله انتخابی برای گرم کردن خانه هایشان محسوب می شود. با این تفاوت که موتور خانه دارای یک مخزن بزرگ است که آب گرم آن به تمام نقاط ساختمان انتقال می یابد اما پکیج طوری طراحی شده که هر واحد یک مخزن کوچک مخصوص به خود را دارد. چنانچه حجم مخزن بيشتر از 4000 ليتر باشد، به جاي يـک مخـزن بايد حداقل دو مخزن به صورت موازي نصب گردد تـا در هنگـام تعمير يا تميز کردن يکي از مخازن، آب ساختمان قطع نشود.

چیلرها در دو نوع جذبی و تراکمی موجود هستند. هزینه تعمیر این نوع چیلر نیز کمتر است. این عوامل می توانند در کنار یکدیگر سبب شوند که بهترین نوع تاسیسات در نهایت انتخاب شده و اجرا شوند. عوامل اجرایی: ازمعماران واجرا کنندگان سازه و تأسیسات مرتبط با آن، وجود داشته باشد تا مبادله درزمان لازم اجرا شود. علاوه بر آن محاسبات لازم صورت گرفته و وسایل و تجهیزات مناسب انتخاب شوند. از اساسی ترین و مهمترین تجهیزات در تاسیسات ساختمان اطفا حریق آن می باشد. محاسبه منبع ذخیره آب: منبع ذخیره آب جهت ذخیره آب مصرفی و نیز آب مورد نیاز جهت اطفاء حریق مورد استفاده می باشد. همچنین، جهت محاسبه سایز لوله های فاضلاب نیز مقدار DFU را از جدول مربوطه استخراج نموده سپس با توجه به شیب لوله و DFU تععن شده، سایز لوله بدست می آید. همانطور که می دانید مقدار انرژی در جهان محدود است و به همین دلیل مدیریت بهرهوری برای صرفهجویی و کاهش هدر رفت آن، دارای اهمیت بسیار زیادی است. نگهداری تاسیسات مکانیکی ساختمان باعث کاهش هزینه و صرفهجویی در مصرف انرژی میشود. از این رو امروزه رسیدن به تاسیسات ساختمان مناسب بدون کمک گرفتن از افراد متخصص پیمانکار تاسیسات مکانیکی امری محال به نظر می رسد.

در هنگام ساخت تاسیسات ساختمانی، برای بهرهوری انرژی، از نظر مهندسین و تکنسینهای ماهر کمک میگیرند و در طراحی و اجرای قسمتهای مختلف تاسیسات ساختمانی نکات مهم را رعایت میکنند. تاسیسات الکتریکی دارای پلانهای مخصوص به خود هستند که میتواند جای دقیق سیمهای برق و همچنین محل نصب لامپها را در داخل ساختمان مشخص کند تا مهندسین اجرا بتوانند به راحتی و در جای مشخص این سیمهای برق را در دیوارها جاسازی نمایند. مصرف برق چیلرهای تراکمی بیشتر است به همین دلیل چیلرهای جذبی طرفداران بیشتری دارد. با توجه به روند ساختمان سازی موجود و نیاز همیشگی منازل، ادارات و سایر ساختمان ها به نصب و تعمیر انواع تاسیسات فنی، بازارکار خوبی در این شغل وجود دارد و از آینده شغلی خوبی نیز برخوردار می باشد. سیستم گرمایشی ساختمان وظیفه دارد محیط را در دمای مناسب برای زندگی نگه دارد. قبل از نقشه کشی تاسیسات، باید تمام محاسبات لازم، امکانات ساختمان برای اجرای آن فراهم و فضایی مناسب برای آن در نظر گرفته شود. استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۲.۸۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد. در فصل تابستان از تاسیسات سرمایشی ساختمان استفاده زیادی می شود. تمام ساختمان در فصل سرد زمستان به تاسیسات گرمایشی مجهز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید