انواع تاسیسات ساختمانی

با پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم های تاسیساتی هوشمند شده و راندمان شان بالا رفته است، از این رو این تاسیسات در مقایسه با تجهیزات قدیمی تر بازده بالاتری داشته و به میزان قابل توجه مصرف انرژی را به حداقل می رسانند. در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم های تاسیساتی هوشمندسازی شده اند و راندمان آن ها بالا رفته است، از این رو این تاسیسات در مقایسه با تجهیزات قدیمی تر بازده بالاتری داشته و به میزان قابل توجه مصرف انرژی را به حدالقل می رسانند. مواد چربی دار و روغنی روی لوله باید بوسیله حلال های نظیر زایلین یا تلوئن پاک شود . طبق برآوردهای ما که در گزارشی به تاریخ ۴ مارس در اختیار رسانهها قرار گرفت، فعالیت نیروگاه هستهای به صورت عادی ادامه دارد و تهدید انتشار مواد رادیواکتیو وجود ندارد. گروسی گفت که ایمنی رئاکتورهای نیروگاه هستهای زاپوریژیا تحت تاثیر قرار نگرفت و مواد رادیواکتیو نشت نکرد. تنها یکی از واحدهای زاپوریژیا با حدود ۶۰ درصد ظرفیت خود در حال فعالیت است. پیشتر؛ به گزارش خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد، پرتابهای به یک ساختمان در داخل سایت نیروگاه هستهای زاپوریژیا اوکراین اصابت کرد، اما آن ساختمان بخشی از رئاکتور نیست.

اما این تفرجگاه ۴ کیلومتری که در منطقه پاییندست آبگیر بیلقان است، در منطقه بالای آبگیر نیز در فاز دوم ادامه پیدا میکند. وضعیت آنها به این شرح است: واحد اول برای تعمیر از مدار خارج شده است، واحدهای دوم و سوم به طور موقت و طبق تصمیم مدیریت نیروگاه از مدار خارج شده اند، واحد چهارم با ظرفیت ۶۹۰ مگاواتی فعال است و واحدهای پنجم و ششم هم فعالیت خاصی ندارند. همه تاسیسات هستهای نیروگاه تحت کنترل نیروهای نظامی روسیه است و امنیت آنها به طور کامل تضمین شده است و نیروگاه طبق الزامات فنی به فعالیت عادی خود ادامه میدهد. بخش زیادی از این سیستم در قسمت عادی داخلی ساختمان پرداخته و کار گذاشته میشود. نوع تجهیزات گرمایشی در تاسیسات حرارتی و تهویه مطبوع برای کنترل فشار هوا و جریان هوای تازه در فضاهای داخلی ساختمان از کیفیت هوای داخلی تاثیر میگیرند. تاسیسات برقی ساختمان تامین کننده برق لازم برای روشنایی، گرما، سایر تجهیزات داخلی ساختمان و لوازم برقی میباشد. توجه داشته باشید که تاسیسات الکتریکی یا برقی ساختمان شامل وسایل برقی خانه مانند تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و غیره نمیشود. واضح است که در تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، سیستم های بسیاری وجود دارد که شامل اجزای مکانیکی و الکتریکی هستند، از این رو اصطلاح M & E (مکانیکی و الکتریکی) در این زمینه به وجود آمده است.

سیستم تاسیسات استخر شامل تجهیزات و دستگاههایی که برای ایجاد یک شرایط مطلوب در استخر استفاده میشود گفته میشود. آنطور که وزارت دفاع روسیه به ما اطلاع داده است در شب ۴ مارس، یک کاروان گشت روسیه که در مناطق اطراف نیروگاه زاپروژیا در حال گشت زنی بود تا از امنیت منطقه حفاظت کند (البته منطقهای در حوالی نیروگاه و نه در داخل نیروگاه) توسط یک گروه خرابکار اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند. واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، در نشست اضطراری شورای امنیت این سازمان پس از حمله به نیروگاه هستهای زاپروژیا در اوکراین گفت: نیروهای روسی حین گشت زنی در محوطه اطراف این نیروگاه از سوی خرابکاران اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند و این خرابکاران بودند که نیروگاه را آتش زدند و حالا اوکراین با همراهی غرب قصد دارد روسیه را مقصر نشان بدهد. اجازه بدهید دوباره تاکید کنم که این ساختمان در محوطه نیروگاه زاپروژیا قرار ندارد.

شما در تلاش هستید موقعیت را طوری نشان بدهید که انگار نیروهای روسیه به نیروگاه زاپروژیا خمپاره زدند و در نتیجه در نیروگاه آتش سوزی به راه افتاده است. طبق اعلام اداره دولتی اوضاع اضطراری اوکراین، آتش سوزی در ساختمانی در نزدیکی نیروگاه زاپروژیا به مساحت 2000 متر مربع مهار شده است. به گزارش اسپوتنیک، در کانال تلگرامی این اداره دولتی آمده است: “در ساعت 5.55 صبح (7 و 25 دقیقه به وقت تهران)، آتش سوزی در ساختمان آموزشی ـ تمرینی (60 در 40 متر) نیروگاه اتمی زاپروژیا در شهر انرژیگودار در زمینی به وسعت 2000 متر مربع رخ داد. طبق اطلاعات اولیه هیچکس کشته یا مجروح نشده است”.پیش از این، سخنگوی سرویس مطبوعاتی این نیروگاه اتمی گفته بود که آتش سوزی در قلمرو نیروگاه رخ داده و هیچ تغییری در زمینه میزان تشعشعات ایجاد نشده است. امروز دوباره دروغهایی درباره اینکه چطور نیروهای روسیه به نیروگاه هستهای زاپروژیا حمله کردند، شنیدیم؛ و این بخشی از کارزاری بی سابقه از دروغها و اطلاعات غلط علیه روسیه است. مسئولان معتقدند، حالا که اشخاص حقیقی و حقوقی طی همه این سالها از اراضی ملی و حریم رودخانهها برای مصرف شخصی استفاده کردهاند، وقتش رسیده که این اراضی آزاد شوند و در اختیار عموم قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید