انواع تاسیسات ساختمانی

جهت طراحی سیستم لوله کشی آب مصرفی، فاضلاب و تهویه مطبوع باید با توجه به نقشه های معماری بهترین مسیر جهت عبور لوله ها را انتخاب نمود و سپس توسط جداول و نمودار های مربوطه نیز سایز لوله ها را محاسبه نمود. محاسبه سیستم لوله کشی آب مصرفی، فاضلاب و تهویه مطبوع : جهت طراحی سیستم لوله کشی آب مصرفی، فاضلاب و تهویه مطبوع باید با توجه به نقشه های معماری بهترین مسیر جهت عبور لوله ها را انتخاب نمود و سپس توسط جداول و نمودار های مربوطه نیز سایز لوله ها را محاسبه نمود. با برنامه ریزی درست، صحیح، اصولی و از روی نقشه و با پیش بینی و آینده نگری عمر مفید ساختمان چندین برابر خواهد شد. اگر قرار است فاصله را با دنیای پیشرفته کوتاهتر کنیم و سرمایه مادی ابزاری در خدمت کارآمدی و کارایی بیشتر نیروی انسانی قرار گیرد، حفظ و نگهداری دستگاه های تولیدی، کمک تولیدی و تاسیسات و استفاده بهینه از این سرمایه گذاری مشروط به نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده به طریق علمی در ساختمان ها می باشد. برای ساختمان های بزرگ اداری و تجاری و همچنین آپارتمان های مسکونی چنین طبقه لازم است تا از تاسیسات آتش نشانی به منظور اطفاء حریق و هشدار اعلان حریق استفاده شده و آب رسانی به محل آتش سوزی انجام شود.

تاسیسات در ساختمان عبارت است از استفاده مطلوب از کلیه امکانات تاسیساتی و مهندسی در زمینه مکانیک، برق، عمران و معماری جهت احداث سیستم های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع ، گاز، آب، برق، تخلیه فاضلاب، علائم هشدار دهنده، تماس تلفنی، ارتباط بین داخل و خارج ساختمان و حمل و نقل بین طبقات با استاندارد و کیفیت مطلوب می باشد. از مهندسین و سرپرست های کارگاه و مدیر پروژه در نقشه خوانی ها استفاده کنید و مشورت بگیرید. با سلام و تشکر از مطالب سایتدر صورت امکان لطفا چند نقشه ی تاسیسات ساختمان و همچنین استخر را برای من ایمیل کنید. یک فایل گرافیکی متناسب با آن ایجاد کنید . نمونه مهم آن گونه های تأسیسات ساختمانی اند که سهم مهمی دربهسازی سطح زندگی اشخاص دارند. پس پیداست که تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند بنابراین خراب شدن آنها میتواند علاوه بر داشتن هزینه های بالا، منجر به خرابی ساختمان نیز بشوند.

اغلب ساختمان های امروزی یک نفر را به عنوان مدیر ساختمان دارند که جز وظایف ایشان رسیدگی به سلامت تاسیسات ساختمان است. با توجه به گرانی تاسیسات، توجه به خرابی های احتمالی آنها و برطرف کردن عیوبشان نسبت به تعمیر و تعویض آنها می ارزد و دردسر خیلی کمتری دارد. عایق بندی مقوله ای اساسی و گسترده در ساختمان است و نقش کلیدی دارد. کلیه تبادلات حرارتی، نور، صدا، بو، ، رطوبت، گرد و قبار، جلوگیری از ترکیب فلزات با اکسیژن هوا، موانع از رخنه حشرات، جزئی از عایق بندی است. متخصص تاسیسات وظیفه طراحی، پیاده سازی، نصب و تعمیر تاسیسات بهداشتی، حرارتی، برودتی، فاضلاب، تهویه مطبوع و گازرسانی ساختمان های مختلف را برعهده دارد. در این فصل ضمن آشنایی با انواع دیگ حرارتی، یک موتورخانه را از نزدیک و به صورت عملی بررسی خواهیم کرد. سطح مقطع کابلها و سیم ها بستگی به طول مسیر و مقدار مصرف جریان برق است که از آن می خواهیم. در شکل زندگی امروزه این سیستم از حالت سنتی به شکل هوشمند در حال تغییر است و کاربران آن نیز در حال افزایش هستند. بعنوان مثال هرساله با شروع فصل بهار سرویس کولر انجام میشود و تغییر وضعیت پکیج ها از حالت زمستانه به تابستانه تغییر میکنند.

میشود. برق ساختمان از شرکت برق تامین میشود. است. برق ساختمان از شرکت برق تامین میشود. نقشه کشی و اجرای تاسیسات ساختمان توسط کارشناسان و مهندسین انجام میشود. دقت کنید سرویس دورهای تاسیسات ساختمان و نگهداری از آنها، هم افزایش طول عمر مفید تاسیسات را باعث میشود و هم باعث کاهش هزینه خواهد شود. توجه کنید که رول لوله به صورت مستقیم روی کف ساختمان نباشد. بنابراین، هنگام مراجعه به منزل حتماً علائم رطوبت مانند وجود لکه های آب روی دیوارها و سقف، بیرون زدگی گچ دیوار و کاغذ دیواری و بوی نم را بررسی کنید. به همین خاطر سیستمهایی طراحی شده است که به محض قطع شدن برق، برقهای پشتیبان را وارد مدار میکنند. اما تعمیر و سرویس پکیج از مواردی است که لازم است حداقل یکبار در سال به شکل کلی انجام شود. برخی از موارد تاسیسات ساختمان را باید به شکل فصلی و یا حداقل سالیانه انجام داد. برای شروع اصولی و گام به گام تاسیسات، پیشنهاد ما آموزش مقدماتی یک و دو است که در کنار آموزش اتوکد، طراحی و محاسبات تاسیسات مکانیکی یک ساختمان دو طبقه را فرا خواهید گرفت. این مثل قدیمی در خیلی موارد از جمله بحث ما مصداق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید