اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

هر یک از شما ممکن است به دلایل مختلف به خدمات تاسیسات ساختمان نیاز داشته باشید. از آن جایی که این خدمات ممکن است با کارهایی مثل کنده کاری و خراب کردن دیوار و زمین در نقاط مختلف همراه باشند، از حساسیت بالایی برخوردار هستند، چرا که اگر کنده کاریها و عایق بندیها و … پس پیداست که تاسیسات ارزش و اهمیت بسیار بالایی در یک سازه دارند بنابراین خراب شدن آنها میتواند علاوه بر داشتن هزینه های بالا، منجر به خرابی ساختمان نیز بشوند. از این رو بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند تا هنگامی که سازه بر اثر حوادث طبیعی همانند زلزله، سیل و عواملی از این دست خراب نشده باشد، ملاک قضاوت کیفیت یک ساختمان، تاسیسات آن است. بدیهی است که تاسیساتی که از کیفیت و کارایی لازم برخوردار باشند، ساختمان نیاز چندانی به بازسازی زودهنگام نخواهد داشت و هزینه ای که هنگام راه اندازی و اجرا صرف شده در طولانی مدت بصرفه خواهد بود. بنابراین کیفیت کار در همان بار اول بسیار اهمیت دارد و باید ار سرویس کار مطمئن و متخصص کمک بگیرید تا آسیب بیشتری به تاسیسات ساختمان وارد نشود. جهت انجام سرویسهای دورهای میتوانید با شرکتها و سرویس کارهای معرفی شده در سایت خدمات آنلاین استاده ارتباط بگیرید.

شما میتوانید برای بهرهمندی از خدمات تاسیسات ساختمان با کارشناسان معرفی شده در استاده تماس بگیرید. بنابراین آن را جدی بگیرید و از فرد مورد اطمینان و بامهارت بالا در این زمینه کمک بگیرید. تست هیدرولیکی پس از اجرای هر یک از سیستمهای فاضلاب (لولهکشی آب سرد و گرم)، سیستم حرارتی شوفاژ، فن کویل و غیره با فشار کار لازم و استاندارد نیز برای کسب اطمینان از چگونگی کارکرد و تحمل فشار هر یک از این سیستمها دارای اهمیت ویژهای است. مورد دیگر توجه به خرابی و عیوب درب اتوماتیک است که باید به شکل دوره ای شارژ و سرویس شود زیرا از جمله مواردی است که خرابی آن میتواند موجب به دردسر انداختن افراد ساکن در ساختمان شود. در مجتمع فنی پلی تکنیک تهران که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای می باشد دوره های تخصصی انواع شاخه های تاسیسات برگزار می شود. سلام یه منبع از کتاب تاسیسات ساختمان الکتریکی ومکانیکی برا ازمون استخدامی دبیری حرفه وفن میخواستم. تاسیسات الکتریکی تحت نظارت عالیه و اجرای مهندسین برق انجام میگیرد.

همانطور که گفته شد، سرویس تاسیسات ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، از این رو باید نگهداری و همچنین سرویس تاسیسات ساختمان به دست تکنسین ماهر انجام شود. دقت کنید سرویس دورهای تاسیسات ساختمان و نگهداری از آنها، هم افزایش طول عمر مفید تاسیسات را باعث میشود و هم باعث کاهش هزینه خواهد شود. تأسیسات بهطور کلی دو بخش تأسیسات مکانیکی و تأسیسات الکتریکی تقسیم میشود. تاسیسات الکتریکی ساختمان چیست ؟ تاسیسات ساختمانی عبارت از استفاده مطلوب از کلیه امکانات شرکت های تاسیساتی و مهندسین مکانیک، برق، عمران ومعماری جهت احداث سیستم های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع ، گاز، آب، برق، تخلیه فاضلاب، علائم هشدار دهنده، تماس تلفنی، ارتباط بین داخل و خارج ساختمان و حمل و نقل بین طبقات با استاندارد و کیفیت مطلوب می باشد. اگر از همان ابتدای ساخت سازه، تاسیسات با کیفیت و با طراحی معماری درست انجام شود از بسیاری از هزینه های بعدی و مصرف انرژی جلوگیری میکند. برای مثال اگر هزینه تاسیسات آسانسور و سرویس آسانسور مد نظر باشد، باتوجه به عیبی که آسانسور پیدا کرده است و راه رفع عیب هزینهها متفاوت خواهد بود. بنابراین نمیشود برای همه ساختمانها و همه نوع خدماتی، هزینه واحد تعیین کرد. بنابراین برای تغییر سطح ولتاژ از 20 کیلو ولت به 400 ولت از ترانسفورماتور استفاده می شود.

محاسبه بارهای برودتی و حرارتی یا بارهای سرمایش و گرمایش به عنوان اولین مرحله در انتخاب سیستم مناسب می باشد که با استفاده از نرم افزار CARRIER محاسبه می شود. اغلب ساختمان های امروزی یک نفر را به عنوان مدیر ساختمان دارند که جز وظایف ایشان رسیدگی به سلامت تاسیسات ساختمان است. انتخاب سیستم سرمایش و گرمایش به عنوان دومین مرحله در انتخاب سیستم مناسب و مبانی مورد استفاده در طراحی ومحاسبه دستگاه ها و تجهیزات حرارتی و برودتی بر پایه اطلاعات موجود در هند بوک های متداول رشته تاسیسات از جمله هند بوک ASHRAE و CARRIER می باشد و سپس از کاتالوگ شرکت های سازنده انتخاب می شوند. ایزولاسیون تاسیسات حرارتی هم باید به گونهای انجام شود که مانع از پرت حرارتی شود، بدین منظور باید تک تک لولهها عایق حرارتی شوند. تأسیسات گرمایشی و حرارتی دیگ های بخار، سیستم های اطفاء حریق، تأمین آب گرم ساختمان ها و …

دیدگاهتان را بنویسید