اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

سنددارشدن اراضی دولتی بهطور کامل صورت گرفته و مشخص شده است. برخی از این بناها پس از انقلاب بهدست نهادهای دولتی و حاکمیتی افتاده و در همه این سالها از آنها استفاده شده است؛ ساختمانهایی که دادستان میگوید نهادها حالا بهطور داوطلبانه به تخریب آنها مشغولند تا حریم رودخانه و اراضی ملی را آزاد کنند. برای پاسخ به این سؤال، مسئولان دادگستری کرج، ما را به ابتدای جاده چالوس برمیگردانند تا نمونهای از اقدامات قوه قضاییه و شهرداری پس از تخریب را نشانمان دهند؛ جایی در نزدیکی غربیترین نقطه اتوبان خرازی غرب، در حریم رودخانه، چند ملک غیرمجاز را تخریب کردهاند و حالا کارکنان شهرداری در حال ساختوساز محوطهای تفریحی در کنار رودخانه هستند. او گفت که ۱۸دستگاه حاکمیتی در بستر و حریم رودخانه کرج اقدام به ساختوساز کرده بودند که تاکنون ساختمانهای متعلق به ۱۵دستگاه تخریب شده و حالا ما در فاز دوم آزادسازی، یعنی تخریب ساختمانهای متعلق به افراد حقیقی و حقوقی غیرحاکمیتی قرار داریم. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با اهمیت وجود تاسیسات در ساختمان آشنا شوید. با این حال فرضی معتقد است تا ۲۱ اسفند، روز منابع طبیعی، آزادسازی این منابع انجام میشود: «در ۳ پرونده دیگر، چیزی حدود ۱۷۰۰ متر آزادسازی خواهد شد.» به اعتقاد او، هدررفت هزینه سنگین ساخت برای سازنده و به تبع آن تخریب برای منابع طبیعی و ادارات دیگر ناشی از رعایت نکردن قوانین مربوط و گاه استعلام نگرفتنهاست: «فرهنگسازی در اینباره بسیار مهم است.

در طرحها و پروژههای بزرگ به علت تعدد عوامل درگیر در طراحی ها و همچنین پیچیدگی و حجم بالای المان ها تعداد بسیار زیادی از تداخل ها بین المان های مختلف در فرایند ادغام یکارچه طراحی ها اتفاق می افتد که بدون به کارگیری ابزارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان شناسایی و رفع آن ها بسیار وقت گیر و پیچیده می باشد . رئیسکل دادگستری استان البرز میگوید: «پیش از این ابلاغ اخطاریههای متعدد، در جریان ساخت این ساختمان از سوی دستگاههای متولی به مالک داده شد و در مقاطعی هم بخشهایی از ساختمان در حال احداث تخریب شده بود، اما مالک بدون توجه به اخطاریههای متعدد، با توجه به امکانات بالای مالی خود با بهکارگیری تعداد زیادی کارگر نسبت به ساخت و تکمیل این ویلای لاکچری اقدام کرد. مالک همچنین به حریم شبکه برق ۲۰کیلوولت تجاوز کرده و آن را در حریم انتقال برق ساخته و بخشی از زمین که جزو مستثنیات مالک بوده، باغ میوه بوده که بهصورت غیرمجاز ابتدا در سال۱۳۵۴ یعنی هنگام ساخت بنای قدیمی اولیه و مجددا از سال ۱۳۹۳ به بعد تغییر کاربری داده شده است.

چند نیمکت اینجا قرار داده شده و آلاچیقها و دیگر امکانات تفریحی ـ رفاهی در حال آمادهسازی و جانمایی است. در نتیجه دقت در محاسبات و رعایت اصول استانداردهای بین المللی که در مورد بیمارستانها وضع شده است بایستی دقیقاً مد نظر تاسیسات باشد، از طرفی بحث درمان بیمار در کنار ایجاد شرایط آسایش انسانها نیز از نکات اساسی تهویه مطبوع در بیمارستان است . در ادامه سایر نصبیات از جمله نصب دوش های حمام، نصب شیرآلات سرویس های بهداشتی، نصب توالت فرنگی و توالت ایرانی در ساختمان انجام شد. در هر معماری و بسته به شرایط محیطی و اقلیمی تاسیسات ساختمانی که استفاده میشود،باید متفاوت باشد. با توجه به اینکه طبق اعلام آب منطقهای در مقاطع مختلف امکان آلودگی متفاوت است؛ از اینرو بهترتیب قطعه دوم و سوم در اولویت کاری است و در هر یک از این قسمتها با توجه به شرایط محیطی، برای تخریب املاک همه متصرفین اقدام خواهد شد.

اگر نقشه تاسیسات مکانیکی جدید در ساختمان تغییر کرده است و یا در صورت مستهلک بودن لوله های فاضلابی لازم است تا سیستم لوله کشی فاضلاب در داخل سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نیز جمع آوری شوند تا طبق نقشه جدید حتی روش لوله کشی را نیز در ساختمان تغییر دهیم. در همه موارد نیز اخطارها به همین دلیل در چند نوبت به مالک ابلاغ میشود تا او نسبت به خروج ابزارآلاتی که قابل استفاده است، اقدام کند. سیستم های تهویه مطبوع نیز در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و در بازار در اختیار مصرف کننده قرار میگیرند. در این مرحله لوله کشی آب سرد و گرم جدید با کمک لوله های نیوپایپ و به شکل زیرسقفی در ساختمان اجرا شد. البته لوله کشی فاضلاب تنها به حمام ها و سرویس های بهداشتی ختم نمی شد و باید لوله کشی فاضلاب برای روشویی و ماشین لباسشویی در آشپزخانه نیز به صورت توکار و در دیوار اجرا می شد.

دیدگاهتان را بنویسید