آشنایی با رشته مهندسی تاسیسات ساختمان · جدید 1400 -❤️ گهر

هوشمند کردن سیستمهای تاسیسات ساختمانی مانند سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم روشنایی، سیستمهای بهداشتی و… 7- سوراخ کردن روشنائی سقفی توسط دستگاه (در مورد سقف کاذب، روی سقف ساپورت خورده و روی آن لوله فیکس می شود). 9- جوشکاری و ساپورت زدن برای فیکس کردن لوله پولیکاهای که برای ورودی و خروجی لوله هایی که داخل جعبه آنتن و تلفن آورده می شود. با توجه به گرانی تاسیسات، توجه به خرابی های احتمالی آنها و برطرف کردن عیوبشان نسبت به تعمیر و تعویض آنها می ارزد و دردسر خیلی کمتری دارد. ایجاد تهویه هوا و مجرای خروج سیلاب ها، ایجاد محل دفع فضولات انسانی، جابه جا کردن سنگ ها، تعبیه جای مناسب آتش، محل امن جهت نگه داری و ذخیره مواد غذایی همچنین ایجاد موانع برای جلوگیری از ورود حیوانات وحشی و درنده اولین گام هایی بودند که انسان اولیه در راه زندگی برداشت و امروزه در سازه ها برای آن واژه تأسیسات را به کار می بریم.

استفاده از لوله های آلومینیومی با لوله های پی وی سی که رسوب نمی گذارند، همچنین به کارگیری لوله های پولیمری جهت فاضلاب ها، لایه های پی وی سی جهت عبور سیم های برق با روکش استاندارد در دستور کار تاسیسات قرار می گیرد. دسترسی به داکت ها، پست ها و دریچه های بازدید الزامی است. نیازهای ساختمان به طور مجزا داخل داکت های ساختمان فیکس و وارد باکس های مورد نیاز خود می شود). تاسیسات به عنوان قلب تپنده ساختمان از اهمیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد. حال برای انتقال سرما و گرمای تولیدی به درون ساختمان از تجهیزاتی استفاده می شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم. در این فصل ارتباط سیستم های مختلف زیر مجموعه تاسیسات مکانیکی ساختمان با یکدیگر را بررسی خواهیم کرد. گام سوم : در مورد روش های رایج و متداول بررسی ها و آنالیزهای لازم را انجام دهید . اگر حادثه ایی طبیعی همچون زلزله و سیل موجب نابودی ساختمان نشود شما می توانید با در نظر گرفتن تاسیسات ساختمان در مورد کیفیت آن ساختمان نظر دهید. شما می توانید متن های طولانی تر خود را از قسمت تماس با ما ارسال نمایید.

شما می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر این پروژه به همراه مشاهده عکس تاسیسات ساختمان اجرا شده در این پروژه بر روی لینک سوابق کاری بزنید. تاسیساتی الکتریکی ساختمان نیز توسط برقکار ساختمان انجام میشود. نقشه کشی و اجرای تاسیسات ساختمان توسط کارشناسان و مهندسین انجام میشود. از هنگام ورود به ساختمان یعنی همان زمانی که دکمه کنترل دربازکن برقی را می زنیم و درب پارکینگ باز می گردد، خدمت سیستم برق به ما شروع و تا شب هنگام که در بستر آرمیده ایم و هشداردهنده های ایمنی را روشن کرده ایم همچنان از این خدمت بهره مندیم پس آن را جدی بگیریم. جهت محاسبه میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز ساختمان، حداکثر مصرف آب گرم را در ضریب تقاضا ضرب نموده تا مقدار واقعی مصرف آب گرم بدست آید. هنگامی که انسان اولیه فهمید زندگی در غار منوط به تغییر شرایط محیط و به وجود آوردن شرایط لازم جهت زیستن است نطفه ساختمان را پی ریخت. جهت طراحی سیستم لوله کشی آب مصرفی، فاضلاب و تهویه مطبوع باید با توجه به نقشه های معماری بهترین مسیر جهت عبور لوله ها را انتخاب نمود و سپس توسط جداول و نمودار های مربوطه نیز سایز لوله ها را محاسبه نمود.

اتصال سیم ها و ارتباط آنها باید دقیق و منظم باشد، تا از آمپر کشیدن اضافی از آنها جلوگیری شود. تمامی طراحیهای انجام شده برای این بخش باید کاملا دقیق و اصولی انجام گیرند تا هم ساختمان طول عمر بالایی داشته باشد، هم این که افراد حاضر در آن به هیچ مشکلی برخورد نکنند و زندگی راحتی داشته باشند. برخی از موارد تاسیسات ساختمان را باید به شکل فصلی و یا حداقل سالیانه انجام داد. این مثل قدیمی در خیلی موارد از جمله بحث ما مصداق دارد. خیلی وقتها با یک تعمیر ساده از مصرف گرایی و هزینه های بی مورد جلوگیری میشود. با توجه به این مسوولیت مهم، ارتقای دانش و کسب اطلاعات لازم در رابطه با فناوری های نوین ساختمانی و تاسیساتی و راهکارهای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها، یک نیاز بسیار ضروری برای مهندسان ساختمان است تا بتوانند وظیفه و مسوولیت خود را در این زمینه به خوبی ایفا نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید