آشنایی با انواع تاسیسات ساختمانی و انواع تاسیسات

اون باید همه ی جنبه های مسایل ایمنی رو رعایت کنه و نظر مشتری رو جلب کنه. در این فصل ارتباط سیستم های مختلف زیر مجموعه تاسیسات مکانیکی ساختمان با یکدیگر را بررسی خواهیم کرد. نیز میشود که در زیر به توضیح برخی از آنها میپردازیم. همچنین داشتن مهارتهای زیر جهت فعالیت مفید در این رشته الزامی است! هوشمندسازی منازل و ساختمانها در بسیاری از کشورهای صنعتی به امری عادی تبدیل شده است و در ایران نیز با گذشت زمان یادگیری و درک مزایای آن به استفاده آنها روی خواهند آورد. کارکرد چیلر به این صورت است که گرما را از آب گرفته و باعث خنک شدن آن می شود. لوله رفت با خط پر و لوله برگشتبا خط چین کشیده شده است. همچنین بررسی کمپرسورهای کولرهای گازی ساختمان و سرویس به موقع آنها از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری خواهد کرد. همچنین در بسیاری از کشورها که نیروگاههای برق اتمی یا پاک وجود دارد تاسیسات الکتریکی به کار رفته بسیار بیشتر است.

ساخت و ساز ساختمان ها از مجموعه ای سیستم ها و اجزا مختلف تشکیل شده که وجود هریک از آنها الزامی است و توسط مهندسین طراحی و انجام میشود. هر کدام از آنها به مدد متخصصین و مهندسین اهل فن محاسبه و با اجرای دقیق ایمنی، زیبایی و استحکام را به بار می آورد. محل لوله کشی نصب شیرالات اهرمی با زاويه بيشتر از 45 درجه در لوله هاي افقی پايينترين نقطه لوله قائم فاضلاب، قبل از زانويي اتصال به لوله افقي اصلي ساختمان روي لوله افقي اصلي ساختمان در فواصل حداکثر 30 متري براي تخليه فاضـلاب از وسـايل و سيسـتمهـايي نظيـر پمپها و تاسيسات گرمايشي- سرمايشي که تخليـه آب يا فاضلاب از آنها بصورت پيوسته يا نيمه پيوسته صـورت ميگيرد . سیم کشی برق اتاق ها و سایر بخش های ساختمان، راه اندازی تلفن، نصب دزدگیر و دوربین مدار بسته و سیستم های روشنایی و نورپردازی همگی در گروه تاسیسات الکتریکی قرار می گیرند. پس از آنکه کل تاسیسات مکانیکی مورد نیاز به بازسازی در ساختمان را جمع آوری کردیم، بایستی طبق نقشه جدید سیستم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان، لوله کشی سیستم گرمایش و حتی در صورت نیاز به تغییرات لوله کشی تاسیسات گازرسانی را نیز در ساختمان اجرا کنیم.

همچنین رشته تاسیسات به دلیل نیاز قدرت بدنی بالا و انرژی زیاد، معمولا برای آقایان مناسبتر است. معمولا ساعات کاری این شغل (مخصوصا در شرکتها و سازمانها) به صورت تمام وقت است. نیروهای متخصص تاسیسات اگه به صورت مستقل کار کنن معمولا درآمدهای خوبی کسب میکنن و هرچه دقت و توانایی شون در کارشون بیشتر باشه و مشتریان رو راضی نگه دارن، تعداد مشتری هاشون زیادتر میشه و درآمد بیشتری هم کسب میکنن. میزان درآمد متخصصان تاسیسات چطوره؟ وظایف متخصصان تاسیسات چیه؟ خطرات شغل تاسیسات چیه؟ چون متخصص تاسیسات اغلب در محوطه های داخلی و تنگ و در محوطه های بیرونی با شرایط آب و هوایی مختلف کار میکنه و یا مجبوره در ارتفاع و روی داربست ها بره خطرات مختلفی اون رو تهدید میکنه مثل برق و گاز گرفتگی، سر و صدای زیاد، گرما، سرما و رطوبت زیاد، خطرات ناشی از بکارگیری تجهیزات و ابزارهای مختلف، افتادن و سقوط و غیره. تاسیسات و سیستم های کنترلر: وظیفه سیستم کنترلر در ساختمان، کنترل دما، فشار، رطوبت و غیره بصورت اتوماتیک و توسط یک رایانه می باشد. همه ی خونه ها، ادارات و ساختمان ها نیاز به سیستم تاسیسات دارن پس به متخصصان سیستم تاسیسات هم نیازمندن. برای مثال شما حتما به دفترکار نیاز ندارید و با داشتن یک خط تلفن، کارت ویزیت (به صورت آنلاین یا چاپی) به تبلیغات در مکانهای مختلف بپردازید و به جذب مشتری بپردازید.

در این مطلب اطلاعاتی در مورد تاسیسات ساختمانی و انواع مختلف آن را می خوانیم. شما میتوانید این مهارت را به صورت تجربی و نزد یک استاد ماهر یاد بگیرید یا برای آموزش آن در رشته تاسیسات الکتریکی در دانشکدههای فنی تا مقطع کاردانی و کارشناسی به تحصیل بپردازید. یک تاسیساتی ماهر میتونه در بخش تاسیسات شرکت ها و سازمان های مختلف، کارخانجات صنعتی، شرکت های ساختمان سازی و … همانطور که میدونین روند ساختمان سازی همیشه وجود داره و همیشه هم ادارات و ساختمان ها به نصب و تعمیر انواع تاسیسات فنی نیاز دارن. به همین دلیل افرادی که مهارتهای لازم رو در بخش هــای مختلف این رشته بدست میارن بازار کار خوب و مناسبی در کل ایران مخصوصاً در کارخانجات صنعتی، کارگاه های صنعتی و کارگاه های ساختمان سازی کلیه شهرها و روستاها و ادارات دولتی و برج های مسکونی و غیره وجود داره. شما می توانید متن های طولانی تر خود را از قسمت تماس با ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید